Korzika

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Ima kdo v planu letos it na Korziko? Koliko časa prej rezervirati karto za trajekt v septembru, ali takrat ni več krize z kartami?


Lp Vogel
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
jst sm bil lansko leto in grem verjetno tudi letos...karte pa ni problem tm dobit, razlika je sam v tem, da je na netu ponavad ceneje..
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
jaz grem tudi letos... poleti enkrat... kako je s karto? kdaj je zadnji čas za nakup? 1 mesec prej je verjetno že prepozno ali pač?

lp
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.833
113
Jaz grem letos, karta za september je povpratna 2 osebi in avto 130 - 140€
cheer.gif

predlani sem dal za konec julija/začetek avgusta 270€
bonk.gif
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Midva sva šla lani enkrat ok. 20. avgusta, karto kupila pred interneta cca. en mesec in pol prej. Dobila sem še neko jack-pot varianto in za povratno karto za 2 osebi dala 117€
cheer.gif

Ampak sem potem, ko sva se čekirala za sam trajekt v Livornu, videla, da je folk še tam v pristanišču kupoval karte - tako da očitno ni bilo panike...
 

Zerly

Pripravnik
20. avg 2007
592
0
16
Citat:
Uporabnik japke pravi:
jaz grem tudi letos... poleti enkrat... kako je s karto? kdaj je zadnji čas za nakup? 1 mesec prej je verjetno že prepozno ali pač?

lp

na internetu spremjaj cene kart. jaz sem jo kupil v začetku meseca maja, na korziko sem šel pa začetek julija. Povratna za dve osebi je bila cca 120€. Fino je če jo kupiš takrat ko imajo đekpot.

še internetna stran: trajekt
 
Nazadnje urejeno:

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
brat je sel poleti dol (zacetek junija) - so sli z avtodomom za 20 dni- karto so kupili pa kar v pristaniscu..... baje brez tezav.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.025
113
Jaz sem že kupil karti za prvomajski dopust. Povratna 2 osebi in avto z odpovednim zavarovanjem 124€. Vzel sem pa pri Moby Lines.

Lansko leto sem rezerviral v marcu Sardinijo za isti termin in je bil že skrajni rok, saj so naslednji teden občutno dvignili cene. Kar pa ne pomeni dosti, da bo tako tudi letos. Lahko je zasedenost večja prej ali kasneje in takrat se pričnejo dvigovati cene.

V tem trenutku je Corsica Ferries pod istimi pogoji za eno malenkost dražji trajekt.
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
tud midva sva sla lani s fantom na Korziko

konec julija in sla domov sredi avgusta (14 dni) - karte sva kupila v juniju, prisle so naju pa 130 eurov
sla sva varianta z avtom po campih, obkrozila cel otok, razen skrajnega severnega repa
wink-1.gif


vse skupaj trajek+prenocisca+hrana+vstopnine, zabava naju je prislo cca. 600 eurov/osebo
mam tudi zacrtano ruto se nekje doma in kje se da kaj vidit, ce bi koga zanimalo
wink-1.gif
 

jetman

Zelenc'
23. okt 2007
22
0
1
Ljubljana

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na željo uporabnikov dodajam .gpx (Garmin, Mio/iGO) in .ov2 (TomTom) datoteko s POI točkami Korzike za navigacijske naprave.

Ogled točk v Mapsource programu ali Google Earth (priporočam).

POI Korzika julij 2007 <----- datoteka

Večinoma so točke preverjene neposredno na terenu, nekaj pa jih je narejeno po kartah.

Datoteka vsebuje:

4x karting steze
75x camping
17x parkirišča za avtodome
116x lokacije plaž in 10x reke
znamenitosti itd.

Skupno 317 točk lastnega avtorskega dela. Če kdo torej rabi naj kar vzame. Je pa zanimivo, da sem to objavil na nemškem forumu specializiranem za Korziko pa je admin rekel, da je to brezveze
smile-1.gif
potem pa sem dobil cel kup emailov, da to uporabniki nujno rabijo za različne namene. Hehe, nihče nikogar ne sili da uporablja navigacijo, je pa s tem potovanje popolnoma brezskrbno in vožnja brez stresa.

Edino kar mi je žal, da letos nisem še uspel narediti 50 lokacij s točnimi podatki za potapljanje (potopljene ladja, letala, špilje).

No, saj še bomo šli zagotovo. Torej veselo navigiranje.


Julija 2008 sva bila z motorjem na Korziki dva tedna. Spala sva samo v kampih... bilo je fenomenalno.

V Snecerjevo datoteko POI točk sem vnesel nekaj popravkov > POI Korzika 2008
 

Priponke

  • 551541-Korzika2008ENG.zip
    10,9 KB · Ogledi: 245
I

Izbrisan uporabnik #488

Lepo, da si dopolnil bazo.
Na prvi pogled pa sem našel tole, je točka prava, glede na to,da je odcep malo naprej?




pravi odcep je tukaj:


 

jetman

Zelenc'
23. okt 2007
22
0
1
Ljubljana
Čudno ja. Meni v mapsourcu ni pokazalo tistih makadamskih cest in nisem opazil, da točka ni na pravem mestu. Nisem imel vključenih GPS map detail
bonk.gif


Popravljena POI datoteka > Korzika 2008
 

Priponke

  • 552082-Korzika2008ENG.zip
    10,8 KB · Ogledi: 323
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.833
113
začel sem malo gledat karte za korziko zadnji teden junija/prvi julija in prejšnji teden je bila karta 100,, danes je 130. Naj še malo počakam in upam da bo cena šla dol, ali še gre samo gor? ima kdo izkušnje kako je z cenami?
Lani sem jo kupil marca se mi zdi, pa je bila taka cena z kabino v eno smer, brez nekih jackpotov. Zdaj pa avto po 1€ pa jackpot in brez kabine za enak denar
confused-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.833
10.516
113
kod Džej-Zija
Vožnja do Saleccie je prav fina. Sploh, če sediš v Toyoti Landcruiser. V eno smer sem ga še malo šparal. Nazaj grede smo pa hitrostne rekorde postavljali. Edino dame niso bile preveč zadovoljne, ker jih je preveč premetavalo.
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aha. Tudi s čolnom iz St.Florenta je bila vožnja pravi užitek, če imaš pravi čoln
smile-1.gif


 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Midva s punco sva lani šla PEŠ ob obali od mesta pa do Saleccie. 5 uro hoda
smile-1.gif
.

Nazaj pa dobila prevoz z land roverjem, hrib na polno
smile-1.gif
.

Smo pa srečali na poti dol AVTODOM. Samo kapol dol, norc totalni.

LP,
PIC
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lahko bi se sprehodil po kampu pa bi videl s čim vse ljudje pridejo dol (en je bil s spačkom), sicer pa tudi dostavnik vozi dol da pripelje robo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
Ah, midva sva bila s Puntotom... Cca. 40 min vožnje. Prva, druga prestava, ostale ki so bili hitrejši pa sva lepo mimo spustila... Če bi vedel bi najel kakšnega Samurajčka... Ampak ni bilo nobene škode na avtu. Le pralnico sem mu takoj privoščil v St. Florentu...