Korzika

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
V vsakem primeru hočejo pokazat,da še obstaja kaj drugega kot hrvaška
wink-1.gif
In prav je tako,nevoščljivost slovencov res ne pozna meja.Vsi pač ne hodimo na hrvaško,čeprav ne shranjujem nalepk na avtu.
Sicer pa,danes sem prvič videl reklamo za hrvaško na slovenski televiziji,očitno se res pozna recesija
uf-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
No daj mi potem razlozi zakaj se vozis s pet let starimi nalepkami popopanimi po zadnji sipi? Edino ce si prelen, da bi jih potrgal dol. Ali pa so vseeno v igri kompleksi. Mnogo ljudi odpotuje dlje kot do Korzike parim pacientom, ki pa ne pridejo ocitno dlje pa pomeni nalepka vse. Ti Joza, a si bil spet na Korziki? Ma ja, noro, potrebne babe, zastonj pir, sonce, kako pa ves, da sem bil. Aja, si opazil se eno nalepko, hehe.

Skratka od vseh padejo "korzicani" v oci.
smile-1.gif
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
Lahko greš še na sardinijo,pa boš imel še to nalepko
wink-1.gif
Meni osebno je sardinija boljša.Sicer pa tudi dalmacija ni slaba,mislim resno...
Tako,kot diši jadransko morje,še nisem vonjal nobenega morja nikjer na svetu.
 

mar83bau

Zelenc'
23. mar 2009
3
0
1
nabiciklu.wordpress.com
Pozdravljeni...

Tudi mi2 s punco se to poletje odpravljava na Korziko.

S punco greva poleti na Korziko. Ker imava fiksen datum, bi sedaj želel rezervirati (kupiti) karto.
Na spletni straneh:
http://reservation.moby.it
http://www.corsica-ferries.co.uk
sem si informativno izračunal kolikšna bi bila cena za povratno karto za 2 osebi in avto (karavan 450cm). Zraven bova imela kolesi, vendar jih bova med vožnjo s trajektom imela v avtomobilu.

Na obeh straneh sem si izračunal zelo nizko ceno za povratno karto (60€ in 58€). To se mi resnično zdi prepoceni in nerealno, kljub vsem jackpotom?! Ali je to realno?

Koliko ste vi plačali za trajekt?

Pri določenih trajektih vidim, da trajekt vozi skoraj 9 ur, včasih pa samo 3:15 ali 3:30.

Če ima kdo več info glede rezervacije trajekta ga prosim za pomoč, ker če je ta cena realna potem bom še danes opravil plačilo.
617141-korzika.jpg
 

Priponke

  • 617141-korzika.jpg
    617141-korzika.jpg
    48,9 KB · Ogledi: 222
Nazadnje urejeno:

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mar83bau pravi:
A res nihče nima nobenih izkušenj z rezervacijo trajekta?

Ja, klikneš, izbereš datum, plačaš, sprintaš in greš na trajekt. Kaj je to tako posebnega?
Čeprav jaz dosedaj še nikoli nisem rezerviral trajekta. In če je bil tisti dan ravno poln (kar se mi je zgodilo le 1x) greš pač malo naokoli ali pa izbereš drugo pristanišče, drugo firmo ali pa drug termin. Nič posebnega.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.833
113
če imaš čudne ure in čudne datume, potem logično da je poceni. Probaj recimo v soboto zjutraj in popoldne, pa boš videl razliko. Če tako piše, pol je tako in čim prej zagrabi. Jaz sem plačal 89€ za tja sobota popoldne in nazaj petek popoldne
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Cene so prave. Sardinija v septembru, 71€, povratna za 2 osebi + avto s krsto.

Saj pravim da se ne splaca na Hrvasko
grims-1.gif

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Eni imajo še celo zdaj nalepke o tehničnem pregledu
smile-1.gif
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
ja k pot do livorna je zastonj
smile-1.gif
tut sicer je na korziki vse draži, kašne stvari tut dvakrat. ampak ni panike, ne bi pa tole propagiral kot neki cenovno podobnega hrvaški, razen če bi hotu sam seb lagat al pa bi me gnal kakšni drugi motivi
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.833
113
kempi in hrana v trgovini so cenejši, to pa ti je itak glavno. Gostilne in kake usluge pa so res precej dražje
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
buče, hrana v trgovini tut slučajno ni cenejša, pr kempih je pa dost odvisno od tega, kakšni so. kr neki na korziki jih prejme komi zadostno oceno, uni boljši pa majo tut svojo ceno. za hrano rečem da je razmerje nekje 1:1,2-1,5, gostilne, kafane in usluge pa vsaj 1:2
je pa blo marskej drgač dokler so mel franke. na hrvaškem so zadeve u kunah bol al manj iste že par let, u franciji pa je šlo vse gor vsaj za enkrat. men se drugač jebe kam greš ti na dopust sam ne se pa prveč tolažt, kolk blazno boš na dopustu pršparal, k greš na korziko. ta je že napram franciji draga, kaj šele pr ke hrvaški. sevede isto vela za tko vele opevano grčijo. je pa itak smešno, kolk se eni obremenjujete s tem, kakšne so cene na hrvaškem.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.833
113
pa kdo se obremenjuje? ti si začel. in jaz se sploh ne tolažim da "šparam", ker ne šparam ampak enostavno grem in me boli k koliko zapravim
smirk-1.gif
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
390
2
18
No hrana v trgovini,bi rekel da je kar nekej 1 - 1 z slovenijo.Seveda če ne kupuješ pri nas v lidlu,hoferju.Kakovost hrane,predvsem mesa in tudi ostalega, pa je precej višja kot pri nas.Hrana v restavracijah,bi pa rekel tam od 1.5 do 2x dražje kot pri nas.Gostilne,pijača tudi do 3x.Glede tega je cenejša Sardinija in meni osebno bolj všeč.Seveda,pa je vsekakor dražje kot hrvaška,če se prehranjuješ samo zunaj.JAz že 9 let nisem bil na hrvaškem,pa res nimam nič proti njim,v dalmacijo bom vsekakor še šel,sicer ne vem kdaj.Istra,pa dvomim,da me bo še kdaj videla.