Korzika

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
ja ja, jaz sem sam repliciral na buče okrog tega, da je hrvaška domnevno dražja kot korzika,kar pa ni ne vem kolk realno.razen če eni misljo da majo tut hrvati evre in pol delajo primerjavo ena:ena
grin1.gif
 

mar83bau

Zelenc'
23. mar 2009
3
0
1
nabiciklu.wordpress.com
Rezerviral sem povratno karto za trajekt iz livorna do bastia za 60€! Torej jackpot v obeh smereh za avtomobile in osebe... To se mi zdi res neverjetno dober deal, glede na to, da bi kasneje lahko kupil karto za več kot 200€...
Skratka se že veselim, da bo junij namreč takrat grem na Road Trip Corsica...
LP
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
Se splača. Preverjeno.
zmaga.gif


Zjutraj v kampu vsatneš ob 7.ih, poješ, vse pospraviš, se stuširaš, odjaviš in pičiš iz kampa ob 9.ih, recimo (odvisno od količine krame). Odvisno koliko daleč si od Bastie, računaš še vožnjo. Splača se avto pustiti na terminalu, ko se dvignejo rampe, nato pa letiš na pohajkovanje po Bastii. V glavnem, na trajektu zadremuckaš za dve urici, nato pa te čaka recimo 7 ur dolga vožnja domov. Meni sta bili ti dve urici zlata vredni, saj si bil pokonci od 7. ih pa do doma do nekje 2., 3. zjutri. Ne sliši se veliko, ampak te posparavljanje, vožnja, čakanje na trajekt, itd kar utrudi, sploh če sonce nažiga. Sobo moraš zapustiti eno uro pred prihodom.

Na Mobyju so sobe čiste, klimatizirine, wc s tušem zelo čist...
wink-1.gif


Fotke kabine pa lahko pogledaš v mojem postu v fotoreportaži o Korziki.

P.S.: lahko pa tudi kaj drugega počneš kot spiš...
grims-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
Še to dodam: če je trajekt poln, nimaš ne vem koliko veliko prostora za noge stegnit. Če si med prvimi na krovu, še najdeš kakšno dobro mesto in se malo zagrebeš. Drugače boš pa lepo sedel... Na krovu zna tudi fejst pihat. Splača pa se kaj mehkega vzeti s sabo, da daš pod rit in se zlekneš, če imaš prostor. Vendar moraš vse to imeti pripravljeno pred vkrcanjem in pri roki v avtu (ne v prtljažniku), ker ko se avtomobili natovarjajo gre vse ekspresno hitro in hitro kaj pozabiš, kar pa kasneje ne moreš iti več iskat, saj med vožnjo nimaš dostopa do avtomobila. Pa še prav hitro moraš iz avta letet, ker bo že drug avto poleg tvojega parkiral in to vsega dobrih 10, 15 cm stran... Še komaj ven zležeš (če sploh lahko
grin1.gif
), če si prepozen.

Ključ od kabine pa nato lepo dvigneš na trajektu na informacijah takoj ko se vkrcaš, in je to to...
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

Na Mobyju so sobe čiste, klimatizirine, wc s tušem zelo čist...
wink-1.gif
Od kod si šel z Mobyem , da si imel kabino. Kolikor sem gledal je varianta Corsica Ferries iz Savone. Vprašal bi še glede teh nekaj evčkov-cena je približno x3 glede na normalno ceno za 2 osebi. Letos sicer nameravam obvezno vzeti kabino, ker sem se v teh letih naveličal nenehnega divjanja in gledanja na uro: Ali bom prišel pravi čas do trajekta ali ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekak mi ni jasno glede kabine. 2x sem bil na Korziki in trajekt vozi okoli 4 ure, malo dremneš in si tam. Je res nujna?
smile-1.gif
In če praviš, da je treba 1 uro pred pristankom spraznit kabino, je to še bolj hecno.
Razen če je cena za đabe, potem ni panike.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.949
1.833
113
meni se zdi smiselno samo če se voziš ponoči, potem je kabina zlata vredna. drugače pa se mi ne zdi najbolj, sploh zato ker moraš eno uro prej ven spokat
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.055
113
Citat:
Uporabnik sandiv pravi:
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:

Na Mobyju so sobe čiste, klimatizirine, wc s tušem zelo čist...
wink-1.gif
Od kod si šel z Mobyem , da si imel kabino. Kolikor sem gledal je varianta Corsica Ferries iz Savone. Vprašal bi še glede teh nekaj evčkov-cena je približno x3 glede na normalno ceno za 2 osebi. Letos sicer nameravam obvezno vzeti kabino, ker sem se v teh letih naveličal nenehnega divjanja in gledanja na uro: Ali bom prišel pravi čas do trajekta ali ne?

Moja relacija je bila Livorno - Bastia, vendar sem si kabino rezerviral le za pot domov, torej Bastia - Livorno. No, teh nekaj evrčkov je bilo lani mislim da 17. Saj pogledaš po koliko so, ko rezerviraš karto preko neta. Je sicer res, da je za tiste tri urice kar drago, ampak meni tudi pod razno ni žal.

Trajekt res da vozi dobre štiri ure. Nuja ni, se da preživet. Ampak v mojem primeru je bilo tako, da sem zjutraj vstal okoli 7.ih (prejšnji dan lezel po hribih), pofruštkal, vse pospravil, se stuširal, se odjavil in odšel. Bil sem v kampu Marina d'Aleria (sem tako računal, da ne bom imel predaleč do Bastie) in sem potreboval slabo urico do pristanišča v Bastii. Vmes med potjo sva se ustavila še v eni štacuni in sva do pristanišča prišla okoli 10.ih (tako nekako, ker so mi ure že malo iz glave ušle). Trajekt sva imela ob 15.ih. Rampe so bile še spuščene. Notri sem letel na informacije in vprašal kdaj dvignejo rampo (mislim da je rekla okoli 12.ih). Avto sem pustil v bližini in sva z deklino odšla malo po mestu. Malo po 12. sem šel pogledat, če je rampa že dvignjena in res je bila, tako da sem avto lepo zapeljal v vrsto, ga zaklenil in odšel nazaj v mesto. V glavnem, ko sem avto parkiral na pomolu, mi je stevard povedal kdaj moram obvezno biti pri avtomobilu. Pa glej, da ne pustiš kakšnih čokolad na zicih, ker se je avto na pomolu hudičevo segrel.
grims-1.gif


V glavnem, jest sem bil zadnji dan fejst utrujen in sta mi tisti dve urici še kako prav prišli... Potem pa vožnja domov, čakanje pred Benetkami,... Se le voziš ponoči in je fino, da imaš nekoliko rezerve v glavi.
wink-1.gif