Podražitev avto zavarovanj - triglav ?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Kar se mene in mojih strank tiče je vse BP oziroma "so far so good". Moram pa priznati, da do sedaj zaradi več razlogov nisem veliko ljudem tam urejal avtomobilskih zavarovanj in je posledično število izkušenj s cenitvami manjše kot recimo pri Savi. In ja, letos so bili za veliko ljudi pri primerljivih ponudbah konkretno ugodnejši od konkurence.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shootek

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Kako je kaj grawe pri morebitnih koriscenjih kombinacij ali kaska? Nimam izkušenj z njimi letos so pa v mojem primeru konkretno ceneje od Save in Triglav.
Jaz bi se jih izogibal. Sodelavki nočejo kriti počene luči, ker je to kao serijska napaka (na servisu se čudijo taki izjavi, ker se vidi, da je posledica kamna). Na drugem forumu sem pa slišal, da jih je agent nehal ponujaapt strankam, ker je bilo preveč peitožb (to je pa nepreverjena).
 
  • Wow
Reactions: sajkek

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Jaz bi se jih izogibal. Sodelavki nočejo kriti počene luči, ker je to kao serijska napaka (na servisu se čudijo taki izjavi, ker se vidi, da je posledica kamna). Na drugem forumu sem pa slišal, da jih je agent nehal ponujaapt strankam, ker je bilo preveč peitožb (to je pa nepreverjena).

Ma ja, težava je ker luči serijsko puščajo in ko ti spusto luč, je pri nas postal nacionalni šport lomljenje žarometov in so izgleda postali malo občutljivi. A je morda "kolegica" prišla na cenit z mokrim/vlažnim žarometom? Če je, potem je to serijska napaka, je pa res da bi po mojem zavarovalnica morala škodo povrniti v prejšnje stanje in če žaromet poči jih ne bi smelo brigati če tebi pušča?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Zakaj pa potem sploh dovolijo zavarovati žaromete s serijsko napako? Potem bi pričakoval, da naj vrnejo vsaj vplačano premijo za žaromete, če pri dotičnem modelu nikoli niso imeli namena kriti škode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Zakaj pa potem sploh dovolijo zavarovati žaromete s serijsko napako? Potem bi pričakoval, da naj vrnejo vsaj vplačano premijo za žaromete, če pri dotičnem modelu nikoli niso imeli namena kriti škode.

Se strinjam s teboj. Težko komentiram ker ne poznam cele zgodbe. Ugibam in sumim da je šlo za neko mutnjo in so jo gladko odje*bali. Nekaj malo vem o tem ker se s tem slučajno ukvarjam že blizu 25 let. Sodobna luč ne poči, tudi če se jo odločiš načrtno polomiti ne gre tako zlepa in vsi ki smo v tem poslu vemo, da od kamenčka luč ne poči. Če pa je poknjena luč produkt prometne nesreče pa sem 100% da ji izplačila niso odbili s tako bednim razlogom. Tako da bratje, nalijmo si čistega vina in priznajmo da je najbrž šlo za zgolj neuspešen domači "lom" in so jih pogruntali. Torej bistveno vprašanje je sledeče, a je Grawe slaba zavarovalnica ali pa je bila sodelavka poredna? :fredi:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Šipica žarometa je toliko debela in prožna, da se "pogosto" zgodi tudi pri močnih čelnih trkih da slednja ostane cela, ogrodje žarometa pa je zdrobljeno v prafaktorje.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Če sumijo, da je pok posledica manipulacije, potem naj tako rečejo... ne pa, da mutijo s serijsko napako.

Meni je v preteklosti kamen že počil luč (sicer meglenko)... ni bilo nobenih komplikacij pri uveljavljanju kaska (takrat sem imel zavarovano pri Triglavu).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Če sumijo, da je pok posledica manipulacije, potem naj tako rečejo... ne pa, da mutijo s serijsko napako.

Meni je v preteklosti kamen že počil luč (sicer meglenko)... ni bilo nobenih komplikacij pri uveljavljanju kaska (takrat sem imel zavarovano pri Triglavu).

Se strinjam s prvim odstavkom. Saj v 99% primerih ni pri nobeni zavarovalnici težav s tem. Kot sem rekel, težko komentiramo ker je to še ena v nizu zgodb "baba čula - baba rekla". Aja pa ne zagovarjam zavarovalnic.