Podražitev avto zavarovanj - triglav ?

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj




Ne vem no Matej, meni se zavarovalnice ne zdijo ravno neki reveži, pa tudi zgornji članki ne govorijo o nobenih izgubah ampak o iz leta v leto večjem dobičku. Le kako je to mogoče? Mogoče je pa vendarle nekaj na vedno večji požrešnosti zavarovalnic, ki pa nima nobene veze z višjimi stroški zaradi izplačil škode, do katerih so zavarovanci povsem upravičeni?

Meni se zdi to izgovarjanje na višje stroške zaradi izplačil naravnost perverzno, ko pa si na drugi strani svoje riti brišejo z denarjem (v prispodobi seveda).

Seveda je tako. Uživajo v rekordnih profitih, kartelno so si razdelil trg in zdaj bodo dražil vsako leto.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Ne vem no Matej, meni se zavarovalnice ne zdijo ravno neki reveži, pa tudi zgornji članki ne govorijo o nobenih izgubah ampak o iz leta v leto večjem dobičku. Le kako je to mogoče?
To je mogoče zato, ker članki ne govorijo o dobičkih pri avtomobilskih zavarovanjih ampak o poslovanju na splošno kjer seveda imajo večji ali manjši dobiček, ki pa je odvisen še od mnogih drugih dejavnikov kot je npr. pogostos vremenskih katastrof ipd..

Je bilo že res velikokrat povedano pa naj bo še enkrat več - pri avtomobilskih zavarovanjih imajo zavarovalnice bolj kot ne pozitivno nulo in ne dobička, s tem pa se bavijo bolj kot ne zgolj zaradi pridobivanja strank, ki jim nato (po)nudijo tudi druga, za zavarovalnice dejansko dobičkonosna zavarovanja. Ni to dejansko prav nič novega in zaradi tega imaš tudi zavarovalnice, ki se z avtomobilskimi zavarovanji sploh ne ukvarjajo (Vzajemna, Prva, Merkur, Vienerstadtische, ...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Pa ne me narobe razumet Oakey , mi je kristalno jasno, da zavarovalnice niso na trgu zaradi dobrodelnosti ali česa podobnega ampak zgolj in samo zaradi dobička, logično. Ni pa nikakšrne potrebe po zmišljevanju/ugibanju in prodajanju neresnic kot gola dejstva sploh za ta primer avtomobilskih zavarovanj, kjer se lahko iz javno dostopnih podatkov prav lepo razbere, da jim avtomobilska zavarovanja ne nosijo dobička in so - kot sem omenil prej - bolj kot ne na pozitivni nuli.

Za zavarovalnice so najbolj dobičkonosna osebna in premoženjska zavarovanja kot so npr. življenjska, nezgodna, zavarovanja nepšremičnin ipd. torej zavarovanja, kjer je riziko, da pride do večjega izplačila s strani zavarovalnice (zelo) majhna in kar je popolno nasprotje avtomobilskih zavarovanj, kjer se pobirajo na prvi pogled visoke premije a redko kdo se pa zaveda, da je to pljunek v morje v primerjavi s tistim, ko je treba izplačevati zavarovalnine iz naslova avtomobilske odgovornosti. Ja, kakšni dajo (damo) lahko tudi jurja ali več za zavarovanje, kakšni celo 2000+ €, spet tretji zgolj par sto evrov ampak, ko se pa naredi škoda gre pa odškodnina takoj v več ( tudi deset ali pa celo 100+) tisoč €€€. Ni kar tako zavarovalna vsota pri odgovornosti 5 mio € in ni kar tako AO zakonsko obvezna reč - tu se škode pač redno dogajajo in so lahko tudi izjemno visoke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in Oakey

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Sej te razumem kaj hočeš povedat. Stranki ponudiš eno storitev, ki jo rabi pa čeprav jo furaš s pozitivno nulo samo zato, da lahko zraven tržiš druge produkte na katerih se gradijo pravi dobički. Vse ok. Ampak potem naj ne jamrajo, da komaj živijo na tistem področju in da se govori, da reveži dražijo cene samo za naše dobro.

To je kot da bi Mercator jamral, da se jim ne splača ponujati akcije s kuponi za -25%, ker imajo tam komaj kaj RVCja... seveda ga nimajo če gledaš samo ta produkt, suma sumarum pa imajo ohoho marže, ko gre tista Micka v trgovino in vsa vesela izkoristi kupon -25% za malinovc, zraven pa nabavi še za eno polno vrečo drugih dragih izdelkov na katerih se dobro fajn zasluži. Pač na eni strani žrtvuješ zato, da imaš potem nekaj več, ko potegneš črto pod bilanco.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
To je isto kot so jamrali, da od dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja ne delajo dobička. Izgube pa tudi niso delali, pa plačevali vse plače, stroške in nagrade. Ni že to dovolj?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dokler bodo zavarovalnice delovale kartelno, kakor so pri dopolnilnem zavarovanju, toliko časa bodo lahko brez problema dražili vsako leto in delali rekordne dobičke. Imajo razdeljen trg, in en drugemu ne bodo več konkurenca. Edino kakr velik nov player bi lahko kaj spremenil, ampak ga ni na vidiku.
Tu je še dodatni problem, da se kartelno dogovarjajo še s serviserji ... za zlomljeno ogledalo je zavarovalnica Triglav brez problema plačala pooblaščenemu servisu 490eur. Ko sem v drugo ponudil, da sam zamenjam ogledalo, bi mi plačali 190eur za original ogledalo (obvezno predložiti račun) in 20eur pavšal za delo. Dela je bilo za pol ure. Ne vem pa sedaj, ali so v prvi rundi pooblaščenemu servisu plačali 300eur urne postavke, meni pa zgolj 20eur, ali je pooblaščen servis porabil 10ur dela, za mene pa so predvidevali, da z levo roko to lahko uredim v pol ure.

Ali pa ko greš na pooblaščen servis, pa ti rečejo za barvanje odbijača 300eur. Potem pa poveš, da bo šlo preko zavarovalnice in takoj začnejo govoriti v drugem tonu in na koncu vidiš, da si jim najprej ti plačal 200eur zaradi odbitne franšize, zavarovalnica pa še dodatno 400eur s tvoje police.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Tu je še dodatni problem, da se kartelno dogovarjajo še s serviserji ... za zlomljeno ogledalo je zavarovalnica Triglav brez problema plačala pooblaščenemu servisu 490eur. Ko sem v drugo ponudil, da sam zamenjam ogledalo, bi mi plačali 190eur za original ogledalo (obvezno predložiti račun) in 20eur pavšal za delo. Dela je bilo za pol ure. Ne vem pa sedaj, ali so v prvi rundi pooblaščenemu servisu plačali 300eur urne postavke, meni pa zgolj 20eur, ali je pooblaščen servis porabil 10ur dela, za mene pa so predvidevali, da z levo roko to lahko uredim v pol ure.

Ali pa ko greš na pooblaščen servis, pa ti rečejo za barvanje odbijača 300eur. Potem pa poveš, da bo šlo preko zavarovalnice in takoj začnejo govoriti v drugem tonu in na koncu vidiš, da si jim najprej ti plačal 200eur zaradi odbitne franšize, zavarovalnica pa še dodatno 400eur s tvoje police.

Tudi jaz ko sem Kio spraševal za ceno žarometa ki so menjali v garanciji, je bila cca 700-800€. Ko sem pa imel manjšo poškodbo blatnika so morali tudi žaromet menjati, takrat pa je na informativnem računu pisalo dvakratnih te cene, popravilo je bilo preko kasko. Ampak mislil bi si da zavarovalnice niso tako neumne da ne bi vedele koliko so realne cene?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Podobno kot bolnice naj ne bi bile tako neumne, da plačujejo nerealne cene medicinskega materiala. Zavarovalnica dvigne premijo (kartelno), ZZZS pa prispevek. Na koncu pa vse plačamo mi.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Jaz sem ravno danes dobil s Triglava, da bodo 1.4 "prevrednotili" zavarovalne vsote in premijo za 4,2% na naložbenem zavarovanju. To pomeni podražitev, vendar če se z njo ne strinjam, jim lahko pošljem zavrnitev prevrednotenja. :mad:
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Jaz sem ravno danes dobil s Triglava, da bodo 1.4 "prevrednotili" zavarovalne vsote in premijo za 4,2% na naložbenem zavarovanju. To pomeni podražitev, vendar če se z njo ne strinjam, jim lahko pošljem zavrnitev prevrednotenja. :mad:

Ta uskladitev z inflacijo je nekaj povsem normalnega za police, ki so vezane na naložbena zavarovanja. Sej lahko vsako leto zavrneš prevrednotenje, čez 10 let bo tako tvoja polica nominalno vredna recimo pol manj.

Ko podpisuješ take pogodbe je pametno, da tudi sam malo prebereš in se pozanimaš kaj pomenijo te zadeve. Lahko pa si len in se ti fučka za take stvari, čez nekaj let boš pa jokcal tako kot zdaj tukaj gor, ker nimaš pojma kaj si podpisal in čemu sploh služi taka uskladitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay in Matey

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Če te moti izklopiš indeksacijo in imaš mir. Zakaj si jo pa sploh ob sklenitvi izbral je pa vprašanje razumevanja kaj podpišeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Ta uskladitev z inflacijo je nekaj povsem normalnega za police, ki so vezane na naložbena zavarovanja. Sej lahko vsako leto zavrneš prevrednotenje, čez 10 let bo tako tvoja polica nominalno vredna recimo pol manj.

Ko podpisuješ take pogodbe je pametno, da tudi sam malo prebereš in se pozanimaš kaj pomenijo te zadeve. Lahko pa si len in se ti fučka za take stvari, čez nekaj let boš pa jokcal tako kot zdaj tukaj gor, ker nimaš pojma kaj si podpisal in čemu sploh služi taka uskladitev.
Potem me pa ti razsvetli, čemu služi taka uskladitev...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Da se tvoja nalozba usklajuje z inflacijo, saj je jasno. Koncni izplen je lahko precej vecji. In je dejansko sorazmeren z rastjo stroskov.

Primer: imas izracun, da dobis ven 100.000€. S tem si trenutno lahko kupis recimo 3 avte. Za 20 let, ko bos nalozba koncala in bos dobil 100.000€, bo verjetno ze en avto stal toliko. In si bos lahko kupil en avto. Ce pa usklajujes z inflacijo, bi teoreticno se vedno lahkp nabavil 3 avte. Alo vsaj blizu temu. Tako, cist laicno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Tako je, v bistvu gre za ohranjanje kupne moči, posledično to tudi brez problema zavrneš ampak v kolikor se stranka zaveda, da je to dejansko povsem v njenem interesu, bo dvig premije zaradi uskladitve z inflacijo sprejela. Obstajajo tudi primeri kjer stranka nima vklopljene indeksacije ampak posledično samostojno dviguje premijo na vsakih X let za X procentov in tega sploh ni malo, končni rezultat je pa praktično enak. In kaj je prednost tega? To, da ima stranka sama kontrolo nad dvigovanjem premije tako v smislu kdaj kot za koliko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Ah ja, saj res - sem rekel, da še tole delim z vami, da se v številkah vidi, kako so se (prosto po lekvaku in ostalih podobno napačno razmišljujočih) zavarovalnice "kartelno dogovorile za premije pri avtomobilskih zavarovanjih ter tako dosegle, da ne konkurirajo druga drugi" - pred vami so premije za dokaj primerljivo polno kasko zavarovanje Forda S-maxa, letnik 2017 v kombinaciji z 11. premijskim razredom:

Generali: 1213€
Allianz: 1415€
Grawe: 1564€
Sava: 1773€

Zanimivo kajne? Skorajda na evro identične ponudbe zaradi česar izbire praktično ni.... NOT.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Bentiš... prvi teden marca registriram motor, Triglav. Le en procent razlike od lani... ni panike. Prejšnji teden pa peljem avto, isto Triglav....tu pa cca 25% dražje napram lani.... pa isti pogoji, kot na prejšnji polici.