Podražitev avto zavarovanj - triglav ?

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ne vem kaj počnete, samo jaz sem letos plačal za popolnoma enako polico manj kot lani. Ko boste enkrat nehal skakat iz zavarovalnice na zavarovalnico in vsako prasko na kasko popravljat, bodo tudi premije nižje. Triglav ima bonitetno oceno stranke in če v x letih nimaš škodnega primera, ti to začnejo upoštevat. Imam pa vse premične in nepremične stvari zavarovane pri njih.
 
  • Haha
Reactions: scorpion

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Mah ja, lojalnost pri zavarovalnicah ni vredna pocenega grosa. Tudi jaz sem imel pri triglavu avto, bajto, stanovanje, motor, dopolnilno zdravstveno, nic uveljavljanja skod v zadnjih letih... pa sem se enostavno premaknil drugam. Kar se premicnin pri njih tice, sem ze zgoraj napisal, da se splaca preverit vsaj vsako drugo leto, ko dobis popust za nove stranke. Enaka bedarija kot pri telco operaterjih, ampak glej, za 10% se splaca par telefonov obrnit. Smo pac malo tu, malo tam, pa gremo spet drugam :)
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Ne vem kaj počnete, samo jaz sem letos plačal za popolnoma enako polico manj kot lani. Ko boste enkrat nehal skakat iz zavarovalnice na zavarovalnico in vsako prasko na kasko popravljat, bodo tudi premije nižje. Triglav ima bonitetno oceno stranke in če v x letih nimaš škodnega primera, ti to začnejo upoštevat. Imam pa vse premične in nepremične stvari zavarovane pri njih.

Pri istem agentu sem že kakih 10 let, pa še ni bilo leta, da se ne bi podražilo za vsaj 5%. Letos konkretno precej več.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
262
385
63
Ne vem kaj počnete, samo jaz sem letos plačal za popolnoma enako polico manj kot lani. Ko boste enkrat nehal skakat iz zavarovalnice na zavarovalnico in vsako prasko na kasko popravljat, bodo tudi premije nižje. Triglav ima bonitetno oceno stranke in če v x letih nimaš škodnega primera, ti to začnejo upoštevat. Imam pa vse premične in nepremične stvari zavarovane pri njih.
Super za tebe, da ze vsa ta leta tako drago placujes :aplauz:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Pa še nikoli ne koristi. Take imajo najrajši.
Nimam kej koristit. :cheer:

Super za tebe, da ze vsa ta leta tako drago placujes :aplauz:
Sej je čist simpl. Ponudbe od več zavarovalnic zložiš skupaj, pol jih pa vprašaš za koliko zavaruje Triglav. In ker nimam samo en star zmahan avto za zavarovat se jim očitno splača stegnit. Najbolj zoprno je pa to, ko te potem obletavajo kot ose iz drugih zavarovalnic, da bi se sigurno še dalo kaj zmenit.
Za vas mi je pa vseeno, kje in kako imate zavarovano in če sploh imate. Res mi dol visi, lahko še naprej jamrate da je spet dražje.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
262
385
63
Mogoče bi pa ti mojster prilepil kakšno polico, da si vsak ustvari mnenje o ceni. Ker jaz se tudi lahko hvalim, da imam 30cm dolgega tiča, čeprav imam v praksi samo 25cm.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Mogoče bi pa ti mojster prilepil kakšno polico, da si vsak ustvari mnenje o ceni. Ker jaz se tudi lahko hvalim, da imam 30cm dolgega tiča, čeprav imam v praksi samo 25cm.
71799791_s.jpg
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Tudi jaz sem to rundo odpakiral od Triglave. Za enega klinčevega Passata so hoteli reci in piši 40% več. Brez škode.
Zdaj bojo ostali še brez igrače in bajte. Klinc jih gleda.

Agent ki ga imam zdaj na Savi mi je povedal da imajo pri njemu nekaj stvari zavarovanih tudi sami agenti od Triglava. Niti zase ne morejo zrihtat.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Tudi jaz sem to rundo odpakiral od Triglave. Za enega klinčevega Passata so hoteli reci in piši 40% več. Brez škode.
Zdaj bojo ostali še brez igrače in bajte. Klinc jih gleda.

Agent ki ga imam zdaj na Savi mi je povedal da imajo pri njemu nekaj stvari zavarovanih tudi sami agenti od Triglava. Niti zase ne morejo zrihtat.

To je bolj za temo Saj ni res, pa je! Imamo to na alterju
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.850
3.368
113
40
Lj
Dokler bodo zavarovalnice delovale kartelno, kakor so pri dopolnilnem zavarovanju, toliko časa bodo lahko brez problema dražili vsako leto in delali rekordne dobičke. Imajo razdeljen trg, in en drugemu ne bodo več konkurenca. Edino kakr velik nov player bi lahko kaj spremenil, ampak ga ni na vidiku.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Dokler bodo zavarovalnice delovale kartelno, kakor so pri dopolnilnem zavarovanju, toliko časa bodo lahko brez problema dražili vsako leto in delali rekordne dobičke. Imajo razdeljen trg, in en drugemu ne bodo več konkurenca. Edino kakr velik nov player bi lahko kaj spremenil, ampak ga ni na vidiku.
Dopolnilnega Zdravstvenega zavarovanja ni več...

Zakaj so bile pa cene dopolnilnega zavarovanja skoraj identične vri vseh zavarovalnicah, pa prvenstveno niso krive le te.... Ampak "Zakon" o izravnalnih shemah....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Ma pusti lekvaka in njegove kvakizme, kot velikokrat tudi tokrat brca v prazno. Zavarovalnice so v večini primerov ena drugi kar lepa konkurenca. En nov velik player (Allianz) je pred časom prišel na trg, zraven pa še en manjši (Croatia), ki pa je potem tudi odšel - le zakaj, če je pa vse "tako lepo kartelno dogovorjeno in razdeljeno ter se samu lepo lupi stranke in šteje dobiček" (ki ga dejansko pri avtomobilskih zavarovanjih sploh ni)? Mogoče je pa le nekaj na (vedno) višjih stroških, ki jih imajo zavarovalnice z izplačili za popravila in odškodnine pri vedno dražjih avtomobilih?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.850
3.368
113
40
Lj
Potem pa naj tistim z dražjimi avtomobili in ki so večji rizik podražijo, ne pa vsem. Če je avto 10x dražji in ima 10x dražje rezervne dele, potem bi pričakoval 10x dražji kasko a ne. Pa ni, in sponzorirajo ostali s cenejšimi avti.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Mogoče je pa le nekaj na (vedno) višjih stroških, ki jih imajo zavarovalnice z izplačili za popravila in odškodnine pri vedno dražjih avtomobilih?





Ne vem no Matej, meni se zavarovalnice ne zdijo ravno neki reveži, pa tudi zgornji članki ne govorijo o nobenih izgubah ampak o iz leta v leto večjem dobičku. Le kako je to mogoče? Mogoče je pa vendarle nekaj na vedno večji požrešnosti zavarovalnic, ki pa nima nobene veze z višjimi stroški zaradi izplačil škode, do katerih so zavarovanci povsem upravičeni?

Meni se zdi to izgovarjanje na višje stroške zaradi izplačil naravnost perverzno, ko pa si na drugi strani svoje riti brišejo z denarjem (v prispodobi seveda).
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in LeQuack