Podražitev avto zavarovanj - triglav ?

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Se pravi slabo polovico podrazitve odpade na zivali. Eat more meat and drive cheaper! Vegani in tree hugerji pa naj placujejo dvojno.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tony in LarryClay

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Grawe je zadnje čase res zelo velikokrat najugodnejši a se vseeno splača preračunavat za vsak primer posebej. V petek recimo je v enem primeru gladko (in to konkretno) zmagal kot najugodnejši Generali kljub temu, da sem ga zaradi pogosto povsem previsokih premij (ga skoraj lahko postavim ob bok Triglavu) že praktično odpisal za tisti stranko. Imam pa tudi kak primer, kjer kot najcenejši izpade pregovorno daleč najdražji Triglav pol se pa pejd...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Grawe je zadnje čase res zelo velikokrat

Od nekdaj, zadnjih 10+ let imamo tam vse avte (privat + od firme) . Pa imamo tudi "naše" agente na Generaliju in Savi ter drugod. Npr. kar se tiče nepremičnin pa niso najbolj ugodni. Seveda, ne rečem da v kakšnem primeru ne zmaga kdo drug. A si predstavljaš trgovino kjer so vsi artikli najcenejši? Druge sploh ne bi obstajale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Pa še eno vprašanje, agent dela vse zavarovalnice od A do Ž. A ima vsak agent možnost dati enako velike popuste? Npr. moj agent na Grawe je vsako leto med prvimi tremi agenti po prometu za to zavarovalnico? Na prvo žogo bi rekel da lahko tak agent naredi boljšo ponudbo?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Danes menjeval zadnjo luc, zunanji del (en del na boku, drugi je pa na prtljaznih vratih). Mehanik pokazal racun za luc. 730€. Malo plastike, par ledic. Itak da grejo zavarovanja v nebo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Zaradi udarca ptiča potrebna menjava cele luči - matrična. 2 tisočaka. 1 luč!
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Zaradi udarca ptiča potrebna menjava cele luči - matrična. 2 tisočaka. 1 luč!

EU pravi da morajo telefoni imeti enoten polnilec. Medtem pa pri avtih smo šli iz zamenljivih žarnic za par evrov, na treba menjati cel žaromet za tisoč in več €. In brez luči seveda ne smeš voziti, žarnice so še zmeraj obvezna oprema čeprav si ne moreš z njimi pomagati. EU pa pravi da jebeš potrošnika, važno da ima Apple USB-C polnilnik.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Kaj ti spet bluziš? Še vedno lahko pri nakupu novega avtomobila namesto matričnih, LED ali xenon luči izbereš model s svečami, pardon s halogenkami z zamenljivimi žarnicami za par evrov oziroma kupiš (malo) rabljeno vozilo s takšnimi lučmi. Drage/dražje variante niso edina opcija in prav tako te nihčer ne sili v nakup takšnih.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
hm... dal sem zgolj kot primer iz lastne izkušnje. Nisem želel sprožiti razprave o nastanku sveta. Drugače pa matrični žarometi odlično opravljajo svoje delo. In so del serijske opreme. Škoda se zgodi, zato pa plačujemo kasko.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Kaj ti spet bluziš? Še vedno lahko pri nakupu novega avtomobila namesto matričnih, LED ali xenon luči izbereš model s svečami, pardon s halogenkami z zamenljivimi žarnicami za par evrov oziroma kupiš (malo) rabljeno vozilo s takšnimi lučmi. Drage/dražje variante niso edina opcija in prav tako te nihčer ne sili v nakup takšnih.

To se je dalo še pri starih modeli, večina novih ima LED luči že v osnovni opremi, ni sploh opcije za halogenke.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
hm... dal sem zgolj kot primer iz lastne izkušnje. Nisem želel sprožiti razprave o nastanku sveta. Drugače pa matrični žarometi odlično opravljajo svoje delo. In so del serijske opreme. Škoda se zgodi, zato pa plačujemo kasko.
Nič narobe, povsem na mestu prispevek. Luči so v zadnjih letih tako kot marsikaj drugega zelo napredovale posledično je cena višja potem pa dodaš še vseepslošne podražitve vseeg amogoče pa si tam. Pred časom je bil nek povprečen strošek menjave vetrobranskega stekla okoli 400-500€, danes si takoj na kakšnih 800-900, če ne več, luči pred časom cca.300-400 (halogenke) ali 700-1000 (xenon in LED), danes 1500+, potem imaš pa še matrične in laserske, ki so 2000+ €.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.242
3.382
113
Kaj ti spet bluziš? Še vedno lahko pri nakupu novega avtomobila namesto matričnih, LED ali xenon luči izbereš model s svečami, pardon s halogenkami z zamenljivimi žarnicami za par evrov oziroma kupiš (malo) rabljeno vozilo s takšnimi lučmi. Drage/dražje variante niso edina opcija in prav tako te nihčer ne sili v nakup takšnih.
Spet bluziš. Ne moreš naročit avta z vso opremo in žaromet s svečami, tako kot ne moreš naročit šipe na vinto namesto z motorčkom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
To se je dalo še pri starih modeli, večina novih ima LED luči že v osnovni opremi, ni sploh opcije za halogenke.
Najnovejše avtomobile vseh možnih rangov vidim s halogenkami tako da sorry, ne kupim tega. Če pa kak model dejansko nima na voljo prav nioč drugega kot LED luči (in to ne mislim dnevne) pa se pač odločiš za kak drug avto a ne? Še enkratr - opcije so na voljo in nihče te ne sili v nakup avtomopbila z LED svetili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Spet bluziš. Ne moreš naročit avta z vso opremo in žaromet s svečami, tako kot ne moreš naročit šipe na vinto namesto z motorčkom.
Ne nabijaj. Nikjer nisem napisal, da lahko kupiš avto z vso opremo ter halogenkami ampak da si še vedno lahko kupiš nov avto s halogenkami ter nisi prisiljen v nakup avta z LED lučmi. O ostali opremi ni bilo niti besede.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
892
900
93
Eno vprašanje, če menjam zavarovalnico ob datumu obnove zavarovanja, npr. staro se mi izteče 25.3., pri novi zavarovalnici je pa start na isti dan, moram kaj javljati stari zavarovalnici ali samo sklenem z novo in to je to?
Nova zavarovalnica ima vpogled v boniteto police pri stari zavarovalnici?