Podražitev avto zavarovanj - triglav ?

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.981
4.503
113
Malo so krive poplave, malo inflacija, največ pa "inflacija popravil/škodna inflacija" (dražji rezervni deli, kleparske/ličarske storitve)

Bruto obračunane škode lani za 35,3 odstotka višje kot leta 2022


Oz ne, za vse je kriva Ukrajina, ker se ne podredi Rusiji :fredi:
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.981
4.503
113
Res slabo pišem, da si to razbral iz mojega zapisa...

Vprašnje je koliko je bulshit odgovor, da so krive poplave.... Ali si samo mažejo marmelado bolj na delelo, mi pa veselo plačujemo

A se zaradi cen v Mercatorju, Petrolu, Leku, Krki tud tolk jeziš?

Dobiček za leto 2022 46mio

Dobiček za leto 2023 26mio


Tako piše v članku, je to sedaj dovolj manj dobička zate, praktično pol manj kot prejšnje leto?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in kajn

kajn

Guru
5. okt 2007
2.581
1.385
113
Iskajoč brata
A se zaradi cen v Mercatorju, Petrolu, Leku, Krki tud tolk jeziš?

Dobiček za leto 2022 46mio

Dobiček za leto 2023 26mio


Tako piše v članku, je to sedaj dovolj manj dobička zate, praktično pol manj kot prejšnje leto?
Hvala za info.... se malo manj jezim :)

Na trgovine sem jezen, ker je vse obstalo na cenah med korono, čeprav so šli stroški nazaj dol...
Na Krko pa še posebej, ker malo poslujemo z njimi in glede na trenutno draženje vsega, od dobaviteljev zahtevajo nižanje cen... sami pa dobičke v vrhe

Se pa ne jezim preveč, če ne bi že doživel kakšen zlom... pač pojezi te, ker je življenje vedno dražje, kapitalisti se mazijo
pa ne me narobe zastopit... sem bolj desno sredinsko usmerjen, ampak do določene meje... ehh
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

tony

Guru
23. jul 2007
9.455
1.383
113
Čas bo, da postaneš komunist. Nimamo samo srpov in kladiv, imamo tudi piškote.

No, vsaj za ta velike praznike kot je 1. maj in, khm, 7. november... :cheer::zardelalter::fredi::valjamse::valjamse:
 
  • Haha
Reactions: Ador

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Sicer gre za domsko zavarovanje ampak vseeno, včeraj dobil obvestilo Generalija da bo šla nova premija za hišo iz 569€ na 636€. Prvo leto pa je bilo 478€. Do sedaj nismo uveljavljali nobene škode.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.981
4.503
113
Sicer gre za domsko zavarovanje ampak vseeno, včeraj dobil obvestilo Generalija da bo šla nova premija za hišo iz 569€ na 636€. Prvo leto pa je bilo 478€. Do sedaj nismo uveljavljali nobene škode.
Piše koliko so ti povečali zavarovalno vsoto, 20%?

Zadnjih 20 let zavarovalnice praktično niso nič spreminjale zavarovalnih vsot, nekatere so samo z inflacijo malo usklajevale premije,
so se pa cene nepremičnin (gradnje) začele postopoma višati po letu 2015 in z 2020 so skokovito narasle, prva prava povišanja
premij pa so se začela praktično šele spomladi leta 2022, tako da so te velike podražitve premij prišle z zamikom slabih 2 let.

Računam da so letošnje podražitve zadnje tako visoke, naslednje leto samo še uskladitev z inflacijo, razen če se gradbeni trg še
poslabša in s tem dvigne cena gradnje na m2.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.761
5.716
113
Meni septembra poteče generali dom, potem bom najbrž spokala drugam... 2019 sem sklenila polico za 584€, zdaj je 702€. Pa tudi to bi še šlo, ce bi dobila normalnega agenta. Tako pa ce posem na generalo prvo spletno stran, naj mi dajo drugega, me napotijo nazaj na mojo. Vmes me pa klicejo eni tišasti, v srcu nedvomno dobro misleči, agentje, ki mi v polomljeno slovenščini razlagajo, kaj imam in kaj se vse bi lahko imela pri njih.

Zdaj imam enega agenta, ki mi kdaj pove tudi, tako kot je, dela z vec zavarovalnicami, razen triglav in generali. Je rekel, ce hocem pa ta dva, naj grem k enemu, ki ekskluzivno dela za njih, ker jim on s cenami ne more parirati in ne bi niti casa zgubljal. Mislim, ampak ce se bom mogla spet z dodeljeno agentko ukvarjat ali pa nateguni, pol samo pokam. Premija me ne moti toliko, kot da mater vola, doktoriram preden vem, kaj imam sploh zavarovano, pa se to ne vem, ce prav vem...

Trenutno saltam mic po mic na Savo. Ni najcenej, ampak neki razmerje med kok zaupam in kolk stane - povsem subjektivna ocena. Nobenemu nic ne koristi. Za eno stvar, kjer me res ne skrbi kaj dosti, pa imam vseeno zavarovano zaradi spanca, imam pa na Alianz.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.091
1.493
113
40
Ja Garfilddu tule nad tabo javi, da ti zrihta. Kaj isces na slepo, da ti jih dodelijo :)