Covid-19 Koronavirus - začasno čakanje na delo, dopust, odpovedi pogodb...

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
BTW, od včeraj zvečer je nov obrazec na voljo. tole zdele je pa res 5s.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A lahko kdo napiše, kako je sedaj s prispevki, če si jih oproščen plačila. A dobiš kakšno potrditev?
Se le ti obračunajo (jih obračunajo in se pojavijo v edavkih) in jih enostavno ni potrebno plačati. Ali dobiš za prispevke nakazano in jih pač normalno plačaš?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Za sp...
Je drug kot je bil do sedaj in tudi za nekatere ki so prej izpadli
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A ve kdo kdaj datumsko dobijo delodajalci ki imajo delavce na čakanju nakazana povračila za prispevke in 80% plače za mesec marec?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Ja če si na polovičnem, se nisi mogel. Ker nisi mogel oddati do 30.4. Mi dobimo vse junija.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Jaz sem dobil. UTD.
A prispevke pa enostavno ne placas?
Odlog prispevkov za socialno varnost (samozaposlenih, ki nimajo drugih zaposlenih), ki zapadejo v plačilo v mesecu aprilu, maju in juniju 2020 je avtomatičen, brez vloge. Odložene prispevke mora zavezanec poravnati najkasneje do 31. 3. 2022. Lahko pa jih plača tudi prej. Izjema so neplačniki po stanju na dan 28.2.2020. Lahko pa prispevke seveda normalno plačaš vsak mesec sproti, tako kot dosedaj. Ni s tem nič narobe.

Če si pa upravičen do oprostitve plačila, potem ti pa sploh ni treba plačat, za mesece do katerih si upravičen
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Nikakor, kdo pa mara šport oz. aktivnost kjer ti po defaultu teži sedež k lezenju v rit (razen ženske)? :poreden:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ja, z veseljem se pogledam zjutraj v ogledalo.
Tole sem napisal nekje na začetku teme. Ampak pričakovati, da boš ti razumel razliko med sledenjem zakonu in ''se znajti'', da izigraš zakon, je itak preveč od mene.
Če bi se spravil h koritu, bi lahko noter nabil še 100 svojih izjem. Ker se nisi, pa lahko sedaj jokcaš o realnih izjemah.
Jaz pravim, da je pravilno, da so noter izjeme, kdo je upravičen do tega nadomestila. In to ne samo pri s.p.jih, temveč tudi pri drugih. In pravim, da je to preveč radodarno v trenutni situaciji, dejansko si Janša in ostali v koaliciji kupujejo naslednje volitve s tem. Žal bo pa tudi račun za to prišel.

In to, da je to EU denar ne vem, če v celoti drži. Kolikor vem je del tega denarja EU. In ta denar se lahko tudi drugače uporabi, za kaj drugega in bolj koristnega.

In ja, čakam na komentar, da ko smo 5 milijard vrgli v banke, pa nisem jamral.


In ja, full disclouser: jaz bom preveril merila in če bom noter padel, bom pač pobral ta denar, ne bom pa računal na EURe in potem ne delal, da bi to pokasiral ali prilagajal datume računaov, da bi padel noter.
Pa mi gre država totalno na k... s svojimi zahtevami za vse živo in obremenitvami s.p.-jev, ampak zjutraj se rad v ogledalo pogledam in se zgrozim samo zaradi izgleda :), ne zato, ker svinjo zagledam v njem.

Bom pa lepo spremljal to temo in kdo se bo pofučkal v njej, kako nategnit državo, potem pa bo zanimivo spremljati čez kakšno leto, kako bodo točno te isti na veliko pljuvali čez državo (s tem ne mislim direktno nate).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Podjetniki, samozaposleni ...
Vsi, ki ste koristili razporeditev delavcev na čakanje doma ali delo od doma!
Če ni skrivnost!
Koliko takih imate še 'doma'?
Kakšen je plan o njihovem 'vpoklicu'?
Se splača 'vleči'?