Koncerti na katerih ste bili

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik PNG pravi:

ivete sangalo



evo še spletna stran od ivete:)




Kar huda tale Ivetka.
grin1.gif
Ta prava Brazilka. Tud muzika je dost skulirana, prav fajn moram rečt.



Obvladaš kaj brazilsko portugalščino sicer?
smile-1.gif




P.S.: Med temi komadi, ki se rolajo na domači strani mi je eden celo poznan. Ali dva.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Zadnji - torek, 13. novembra, 75 let Nanuta, skupaj z Irenco Grafenauerjevo.

Razprodana Gallusova dvorana v CD.

Irenca fantastična kot vedno, Nanut kot vedno preseneča z izjemno doživeto interpretacijo nekaterih klasikov, orkester RTVSlo sicer sem in tja ne dohaja obeh genijev - meni osebno so veliko ljubši slovenski filharmoniki.

Občinstvo je razočaralo - po pavzi (natančneje, po Irenci) je četrtina ljudi jadrno dvignila riti in odpakedrala domov. Škoda. Lepši del koncerta je bil po pavzi (mozartov koncert za favto je bil sicer zelo lepo izveden, ampak Mozarta slišimo že v vsakem supermarketu). Osebno bi si veliko bolj želela slišati Irenco igrati kaj drugega (še vedno imam v živem spominu Harlekinovo piščal, ki jo je igrala pred 5imi leti
cheer.gif
).

Vprašanje, če bi prišlo dirigentskega velikana poslušati tako veliko ljudi, če poleg ne bi bilo Irence. Kar veliko pove o razgledanosti ljudi, ki sami zase menijo, da so omikani, če se sem in tja opicanjeni v črni garderobi pojavijo na koncertu klasične glasbe. Naj raje dajo prostor ljudem, ki bi želeli slišati cel koncert, pa so ostali pred vrati (ali pa vstopnico prepustijo parim študentom glasbe, ki vedno visijo po preddverju, ker nimajo keša).

Aha, o temle sem pa bral včeraj v Dnevnikovi prilogi. Izjemoma, ker ponavadi Dnevnika ne berem, ampak Delo, sploh ob sobotah. Torej, komenta(to)r je bil zelo pozitiven. Prav posebej glede Mozartovega dela.

Glede obiskovalcev klasičnih koncertov bi se pa verjetno dalo razpravljati, ja (čeprav jih sam niti ne obiskujem, kar še ne pomeni kaj posebnega) ...
smirk-1.gif
In še marsikaterih podobnih fensi-šmensi prireditev. Je res veliko takih, ki jim to pomeni bolj prestiž, status (torej postavljanje prej, sedaj in kasneje), priložnost za poglabljanje poslovnih stikov itd., kot pa neko umetniško doživetje in osebni užitek. Npr. poznam osebo, ki sicer je na nek način zelo mahnjena na klasiko, opero, balet in ima v ljubljanski Operi že dolga leta celo zakupljeno lastno ložo (o letnem strošku niti ne bi), če se ne motim takoj poleg predsedniške ... Vendar sama ne obiskuje več predstav, predvsem zaradi let (ne vem, če je trenutno še živa) itd., morda kvečjemu enkrat letno, drugače pa oddaja ložo nekaterim svojim sorodnikom, znancem, ki, kolikor vem o njih, gredo tja največ zaradi prej omenjenih ne-umetniških razlogov.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ja, nekaj pa že znam portugalsk....skos več
cool-1.gif

men je tut kr fajn ivete, sicer ne paše vedno, a ko poslušam 'quando a chuva passa' v avtu, mi vedno skor zvočnike raznese. Pa miga ga na koncertu tok, da sploh ne veš, od kje energijo jemlje. Brazilka pač
evil.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Itak da bom probal na fiftija uletet, nevem kak kaj delam in to, treba zdaj za november zaharat ure,
ker december je drag mesec
cool-1.gif


Če bom kje nafehtal karte bom šel ziher, kupit pa sploh nevem kje bi jih lahko... eBay bom probal..
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
Evo končno doma
smile-1.gif
bla včerej na koncertu Hladnega Piva v mariboru(ŠTUK)...
blo je uredu..sicr ne tak doživetje kot v ljubljani ampk še vseen kul.. najprej so eno uro na odru moriniral modeli k so si nadel ime Muškat Hamburg, pol so pa HP-jovci pršl... valda prva vrsta moja... pa tm do ene tretje vrste nm je čist dogajal. Ostala dvorana je bla bl kt ne prizemljena. In k sm pač iz nekega razloga šla mal bl nazaj stat sm spet izpadla budalo ker vsi stojijo, vsi pr mir, men pa trena pa skačm pa tulm pa aaaaaa. Repertoar je bil supr... začuda zaigral tut komad MTV.. valda smo pa vsi pogrešal komad z naslovom Sarma...

no ja, na kratk rečen, blo je KUL!
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Sonata Arctica in Epica na Dunaju,Planet Music,prejšnjo sredo....



Predskupino (Ride the sky) sva žal zamudila...



Epica je bila odlična,boljša kot na enem poletnem festivalu letos,kjer sem jo prvič videla.... Ocena recimo 8/10.



Sonato sem videla pa prvič...malce so bili drugačni,kot sem pričakovala,predvsem frontman je nekam drugačna pojava kot sem mislila,hehe.... Bili so pa dobre volje,komunicirali s publiko, zaigrali so tudi dodatek (nekaj komadov)... Tudi njim dam 8/10.



Vsekakor vredno ponovitve.



Sam venue je prijeten, imajo garderobo,publika je bila po obnašanju v mejah normale in zračenje je bilo dobro.
 
Nazadnje urejeno:

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Tiesto Praga

Tiesto Dunaj

Sensation white Praga

Depeche Mode Ljubljana

.

.

.

.





 
Nazadnje urejeno:

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
evo še mal čustvenih izlivov iz koncerta Pankrtov:
Ljubi moji ljudje! bilo je več kot prijetno. samo 2. predskupino bi z zakonom prepovedala...enga jokanja pa jamranja..brrr..še priredbe delajo obupne. Sam koncert je biu hud, bandiera rossa je valda zzažgala, varnostnico bom obesla na cerkveni zvonik ker me je prikrajšala za ketno, če nebi mela s sabo kolega ki glumi mojga nadomestnga očeta bi se dvakrat skor sklofala (je*em ti zarjavele frigidne zenske v krizi srednjih let, ki ji starši v rani mladosti niso naučili se brgat zase), perči je bil pošteno natakalan, pogrešali smo niete.. ampk blo je kul!!
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Še moji čustveni izlivi s Pankrtov... Nooro! Prve predskupine nisem slišal, ker smo šli mal kasnej notri, druga pa mi ni bila kej preveč ušeč... no so potem Pankrti nadoknadli
grin1.gif


Pa vsaka čast nekaterim starejšim obiskovalcev. Zravn mene sta bla dva stara vsaj 60 let, pa sta kr dobro prenašala žvali okol sebe
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
naj še sam opišem moje videnje koncerta:
-ozvočenje totalno u k...u! mi na tribuni nismo slišali nič,lahko si se normalno pogovarjal ob glasbi,kar se mi še ni zgodilo
-pero ni pokazal nič od nič,namesto pankovskega razgrajanja je stari na odru džuskal kot bi bil na enem afterju,kitaristi razen čeha so se mi zdeli,kot bi imeli bolečine v hrbtu,nobenega feelinga
-miljavžnt smrkavcev,ki so prišli na koncert mrtvo pijani,že pred koncertom sem jih veliko srečal na poti z litrco ali dvema,očitno misleč,da na tak koncert ne morejo priti trezni
ocena koncerta 2/10,razočaran u nulo
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Na parterju se je men zdelo čist solidno ozvočeno... je pa res, da smo že slišal boljše. Nevem pa kje si ti vidu mrtvo pijan folk. Ok... niso bli vsi trezni (tud jst ne čist) ampak kakšnih zakomirancev in težakov pa jst nism opazil. Sem pričakoval, da bo hujš glede tega....
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
na parterju so bili zvočniki obrnjeni k vam in ne dvomim,da je bilo bolje,vendar je bila polovica občinstva na tribunah.za nas pa niso poskrbeli...
folk sem pa srečaval na poti iz centra do tivolija,vsi z litrcami,brcal koše in podobne jezne zadeve,sej v bistvu so sam smešni.
smile-1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
No ja sej organizator je imel mogoče res nekaj čudnih potez... tudi tiste kolobocije z nieti med drugim. Škoda za vas na tribunah.... bo pa čez 10 let bolš
grin1.gif


Jah... taka je mladina... se je treba vn metat
grin1.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
jah jz tut spadam med mladino pa lah rečm da sm bla kristalno trezna nekje na sredi parterja... je biu pa totalno nažgan folk v prvih vrstah(probala uspred do kolegice pridt, pa sm se na pol poti premislna)... pa BAJE je blo po koncu koncerta tut en kup dretja, pretepanja, bruhanja in podobnih izpadov... jz nism zasledila nč...
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Ufffaaa, ste se pa razpisali!
cheer.gif

Glede folka po koncertih bi se pa dalo razpravljat. To je tudi eden izmed dveh glavnih razlogov, zakaj sem zadnje čase pri obiskovanju koncertov zelo selektiven.

Aja, tiste, ki že prej nisem povišal v šerife - sem vas zdaj.
grin1.gif
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Sem bil na desni tribuni ob odru in vame so bili obrnjeni stranski zvočniki. Na začetku je bil zvok res zanič, potem so malo popravili in je bilo znosno. Če pustimo zvok ob strani, koncert je bil hudo dober!
 

Cessna

Zelenc'
19. sep 2007
17
0
1
Meni je blo na Pankrtih super. Predskupin nisem uspel slišat, oziroma, če sem natančen, slišal sem nekaj zadnjih komadov (očitno, za prvo niti vedel nisem, ker sem zunaj pil pir) druge, pa ni zbudila večje pozornosti, je bilo preveč dela s srečevanjem ljudi v dvorani. Bil v parterju, itak. Brez težav se je dalo prit do bigscreenov, torej nekje do 20. vrste, bliže me itak ni vleklo. Lepo je bilo pri starih letih podoživljat najstniško norenje in pogo. "Plešoča" populacija izjemno kulturna, vsi ki so se znašli na tleh, so bili s strani ostalih nemudoma vzpostavljeni nazaj v vertikalno stanje. Bravo. Je pa bilo pa tistih, ki s(m)o se znašli v horizontalnem stanju malce več na ta račun, da se je na mestu največje akcije in razmetavanja seveda razmaknil tepih, ki je pogrnjen čez led.
aplauz.gif
v zaodrju, pa bo. Sicer pa res fajn koncert, po njem in naslednji dan sem bil utrujen in me je malce bolela leva noga, kar je dober znak.

Ostali letošnji, hm...:

Leningrad Cowboys, cvetličarna: korektno, nič za dol past, noro dober zaključek, ko publika pet minut po odhodu benda brez glasbene podlage in v temi prepeva refren. Ah.
srce-1.gif


Zabranjeno pušenje, prav tam: zadovoljivo, a preveč izpuščenih starih dobrih komadov, seveda brez Neleta to ne more biti original. Sandrca je tamle gor opisovala, kako se ji je na nekem koncertu zgodilo da se je, umaknivši se v ozadje, počutila trapasto, skakajoč med statično publiko. No, meni se je, ko sem to počel v ospredju, poleg tega sem od Sandrce verjetno starejši vsaj 12 let, ljudje okoli mene pa so zgolj statično pokimavali z glavami, zdelo to še malce bolj trapasto in mi je do neke mere uničilo filing. Pijte ga malo pred koncerti, ljudje, zaboga, pa se vam bo uspelo sprostit.

Marilyn Manson, Križanke: katastrofa, organizator je v svojem pohlepu prodal preveč kart in je neznosna gužva uničila ves užitek. Koncert je bil poleg tega z uro in pol prekratek. Bemti no. Zunaj v parku bi bilo bolje.

RHCP, Stadion Friuli al kaj že, Videm Italija: Kul je bilo, ker sta bila sopotnika dolgrede fajn družba, pa ker je že samo popotovanje tja vzpostavilo filing. Koncert je bil OK, vendar ne srce parajoč. Z uro in tričetrt prav tako prekratek za moj okus, če mi ne dajo dobrih dveh ur glasbe, tečnarim. Premalo starih komadov, pa še na tribuni smo bili. Hm, malo pivo na stadionu po neki tako nezaslišani ceni, da sem jo očitno potisnil v podzavest in se je niti ne spomnim. Je bilo pa vredno it tja zgolj zato, da sem enkrat v živo slišal Under the bridge.

Bajaga, Lent: Bajaga kot Bajaga. Prijetno.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Danes (pardon, včeraj
grin1.gif
), SNG MB - Opera Balet, LA CALLAS.

BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!
aplauz.gif


http://www.rtvslo.si/kultura/m...&c_id=40060

Se strinjam s povedanim - čudovita paša za oči in ušesa, čeprav je predstava sestavljena "le" iz njenih najboljših arij. Ne moreš nehati občudovati tenkočutnosti izraza (giba), scene, .. s katero so naravnost po filmsko narisali (naplesali, odigrali) glavne prelomnice v njenem življenju - vzpon, sreča, ljubezen, razočaranje, smrt.

Sedeli bi in sedeli in gledali še naprej...