Koncerti na katerih ste bili

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Evo, odpiram temo (morda bi jo podobno kot filmsko pripeli kar med plavajoče sticky teme), ki naj bi dopolnila že obstoječo "Koncerti na katere nameravate iti"[/COLOR]. Vanjo lahko vpišete vaša koncertna doživetja, travme, orgazme, pohvale, kritike, nalepite slike, "domače" videoposnetke, ... You name it - the board is yours!
cheer.gif




In hkrati objavljam že prvi konkretni prispevek - o včerajšnjem koncertu Kosheen[/COLOR] v ljubljanskem Orto klubu.





Za začetek - da malo podražim tiste, ki se niste mogli odločiti za obisk - lahko vam je prekleto žal!!!
tongue-1.gif
Brez heca. Sam sem zadnje čase zelo selektiven pri izboru koncertov. Načeloma se ne odločam za tiste, pri katerih že vnaprej slutim, da kakorkoli ne bodo zadostili mojih pričakovanj. In večinoma se odločam za "v živo še ne videno in slišano". Lahko rečem - so far, so good. Čeprav, slaba stran takega pristopa je, da so zares odlični koncerti (mislim na odličnost v celovitem pogledu, vključno s publiko itd.!) relativno redki ...



Torej, glede koncerta. Koncert je bil eden najboljših, ki sem jih v življenju obiskal (pa še bi bil lahko boljši!). Tokrat se je Orto izkazal za odličnega gostitelja. Končno! ... Pohvale! Ozvočenje v sodelovanj z mašinerijo benda res odlično, prav tako odlična osvetlitev med koncertom. Gneče sploh ni bilo, pravzaprav je bilo publike ravno prav, da se je dalo dihati (mimogrede, hvala gospodu ministru za protikadilski zakon!
aplauz.gif
Med publiko je bilo namreč kar nekaj takih.



Še par besed o samem nastopu skupine. Zame osebno gre za eno redkih pretežno elektronik, ki so mi všeč in niso hladne, brezosebne, plitke, ... Hmm, res, ampak tako pristno (pozitivno) energijo (pevke) sem nazadnje občutil npr. pri eks-metalcu Gibonni-ju med njegovim lanskim božično-novoletnim koncertom na Prešernovem trgu (upam, da ga Jankoviču tudi letos uspe zvabiti sem).
zmaga.gif
Skratka -



We want more!



We want more!



We want more!



...





Ocena: 10/10



kosheenru4.png
 
Nazadnje urejeno:

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
evo tole bo copy/paste iz mojga dnevnika ki obstaja pač nekje na spletu....

se gre pa od koncerta hladnega piva ki je bil 13.10. v Cvetličarni:

in smo šli. na hladno pivo. in smo lutal po lublan. in nismo kupl nc ker je blo vse zaprt. in smo sli v makdonaldsa. in spet sm jedla sladoled. navadn. in smo sli na bus. pa do bezigrada. pa najdl cvetlicarno. pa kombi od HP. pa se slikal in s kombijem in z njimi. slike bodo (upm da kmal) pr men na gz. pa smo sli v rusko restavracijo pit. to da je ruska sm dojela sele poj k je natakarca racun prnesla. drgac mi ni blo jasn zakaj je skos ruzka muzka. vse skupej me je tok na aleša spominjal. jp. aleša truhačovega. truhača. truho muho. ja unga ja. kokrkol. ura 15 čez 8. mi pičimo do cvetličarne. postavmo se pred vrata. in čakamo. do 15 do 9ih. da gremo not. da mi vzamejo prvo karto. da še prej dobim plakat pa flyer. da grem prva not. kupm vodo a 2€ (prasci), izpraznm mehur in stojim v prvi vrsti. ne bom se premaklna. pršli so šele 15 do 10. ampk blo je kul. na žalost njihove nove plate ne poznam. ampk nima smisla. ne volim te nisam te ikad volio na tvoje obrijeno pitanje evo ti odgovor. ta komad je biu 3. . ta komad je zažigov. ceu koncert je biu zakon. me ni motil če sm si skor roko zlomila od pritiskov mosh pit-a. če sm mela filin da je enmu atu naslanjanje name ful rajciš. nč me ni motil. tut to ne daj e mel mile idejo nj bomo ženske v prvi vrsti njegov znojnik. in smo mu mele čast roko osvobodit švica. in zadnji komad. für immer punk. k se nm je strenal. k so se mi solze ulile. res tulila. tolkla z rokm po odru. pela. ni da ni. in pol vn. pa pogruntat da majce not prodajajo. pa nazaj not. pa majco kupt. pa vn. pa najdt ostal folk. pa sučustvt z nekaterimi k so zakomiral. itd. pa na parkplc. pa v avto. pa na benz. pa v avto pa domov.



gl-hp-mi.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik Sandrca pravi:
... kupm vodo a 2€ (prasci), izpraznm mehur in stojim v prvi vrsti. ...

No, lepo. To je moralo biti pa veliko vode.
grin1.gif


In ko si že ravno omenila ceno, v Ortu je recimo temno laško pivo (steklenička) ravno 2,- €. Jaz sem si zadnjič privoščil tri, tako da bi do kakšnega komiranja, kot ponavadi, bilo sicer še precej rund.
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ko si ravno omenjal koncert Gibonnija lani na Prešercu. to je trenutno moj najboljši koncert. res fenomenalna energija, nisem mogel verjet... znanstvena fantastika. takoj za tem koncertom pa definitivno par dni prej Siddharta.

ne vem, kot rojen Ljubljančan, mi je bilo res lepo videti Siddharto, sredi Prešerca, sredi Ljubljane...
grin1.gif
 

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
A to nasplosno,al zadnji koncert?
grin1.gif


Ker kar se koncertov tice,sem pa kr mal zasvojen s tem. Sam more bit seveda kaj po mojem okusu :D
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:

ko si ravno omenjal koncert Gibonnija lani na Prešercu. ...




Aha. Sam prej načeloma nikoli nisem poslušal tovrstne muzike načrtno. Edino, kar sem običajno ujel po radiu. No, na tisti koncert sem šel pa potem prav nalašč. Ker sem skoz nekaj poslušal ene komentarje.
smile-1.gif
In moram reči, da so se okoliščine in vse ostalo res neverjetno dobro ujele. Zato.



Ehmmm, glede Siddharte maloprej - ja, smo s prijatli ravno pohajkovali po centru, medice, kuhano vino pa te stvari
grin1.gif
in smo takrat uleteli na zadnjih par komadov. Zanje pa moram reči, da so mi delovali bistveno manj fenomenalno. Glavni problem, ki sem ga sam začutil, je bil pa njihova (ne-)spontanost takrat (bili so dobesedno plastika). Ne morem pa komentirati ostalega prej.
 
Nazadnje urejeno:

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
so ja
smile-1.gif
mal pred izhodom, pa šele prot koncu koncerta so začel. prlet v kočevje al pa mb, se zna zgodit da jih tm tut narajmaš:)
 

Mbonbon

Pripravnik
2. okt 2007
129
0
16
bla na koncertu Kosheen! čist je blo noro, pa fajn ker ni blo zakajen v Orto baru.
Hehe, grem pa na koncert Sophie Elis Bexter
cheer.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
evo...sicer ne moj najljubši koncert, ki pa bo vseeno ostal v spominu, je bil letos v Braziliji na Festial de verao (festival poletja) v Salvadorju, kjer je imela (med drugimi) koncert tudi Ivete Sangalo, ena najpopularnejših pevk trenutno v Brazilji. Koncert je bil na enem štadionu in folka je blo ogromno!!! Pomoje še v življenju nisem vidla tok folka na enem mestu. Sicer nikjer ne najdem podatka, koliko ljudi je bilo takrat, a min. 50.000, če ne celo kakih 70-100.000. In vsi, od prvega do zadnjega so znali vsa besedila na pamet, pa ni bilo važno,a so bli mladi, stari, beli,črni...tam je tut v navadi, da znajo cele koreografije na pamet in ko cel štadion enako pleše, je res poseben pogled. Sem bla pa čist navdušena nad odzivnostjo policije-takoj, ko so se eni začel pretepat, je čez celo množico priletela četica do zob oboroženih kapsov in nebodigatrebe odpeljala na hlajenje (pa še kaj drugega verjetno
evil.gif
).


Sicer je bil pa eden boljših koncertov zadnje čase Berimbrown (ja, spet brazilci
evil.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
42
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
s festivala nažalost nimam, ker bi se lahko kar takoj poslovila od fotiča, če bi me kdo vidu z njim mahat naokoli (tam so dvojen cene za tehniko v primerjavi z našimi...ob primerjavi dohodka pa to poskoči še za nekajkrat), za Berimbrown pa je tukaj neki fotk: klik mi


drugih slikc pa zdej ne morem najdt, k tle na jobu nimam ta novga flash playerja....bom doma mal poiskala
smile-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Zadnji - torek, 13. novembra, 75 let Nanuta, skupaj z Irenco Grafenauerjevo.



Razprodana Gallusova dvorana v CD.



Irenca fantastična kot vedno, Nanut kot vedno preseneča z izjemno doživeto interpretacijo nekaterih klasikov, orkester RTVSlo sicer sem in tja ne dohaja obeh genijev - meni osebno so veliko ljubši slovenski filharmoniki.



Občinstvo je razočaralo - po pavzi (natančneje, po Irenci) je četrtina ljudi jadrno dvignila riti in odpakedrala domov. Škoda. Lepši del koncerta je bil po pavzi (mozartov koncert za favto je bil sicer zelo lepo izveden, ampak Mozarta slišimo že v vsakem supermarketu). Osebno bi si veliko bolj želela slišati Irenco igrati kaj drugega (še vedno imam v živem spominu Harlekinovo piščal, ki jo je igrala pred 5imi leti
cheer.gif
).



Vprašanje, če bi prišlo dirigentskega velikana poslušati tako veliko ljudi, če poleg ne bi bilo Irence. Kar veliko pove o razgledanosti ljudi, ki sami zase menijo, da so omikani, če se sem in tja opicanjeni v črni garderobi pojavijo na koncertu klasične glasbe. Naj raje dajo prostor ljudem, ki bi želeli slišati cel koncert, pa so ostali pred vrati (ali pa vstopnico prepustijo parim študentom glasbe, ki vedno visijo po preddverju, ker nimajo keša).
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Rolling stones, minhen

green day, dunaj

oliver dragojevič, arena

jan plestenjak, valentinov večer maribor

siddarta z orkestrom, ljubljana

pink, dunaj

snoop dog, srbija

u2, graz

blue man group, new york

prodigy, srbija



..itd...
 
Nazadnje urejeno: