kolo in otrok

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.515
257
83
Zadnje case sem verjetno bolj pozoren na to, pa mi nekako ne da miru. Torej 1 stars se gre peljati s kolesom z otrokom - torej, vsak na scojem kolesu. Recimo da otrok ze zna samostojno peljati, brez pomoznih kolesckov. Se bo otrok peljal pred vami ali za vami, v kolikor vzporedno ni mozno in zakaj?

Zase vem, da bi zelel da ga imam vedno na uceh da vidim kako "vesla" po cesti oz kaj dela, ne pa da se oziram nazaj da vidim ali se pelje za mano ter kako dalec je in ali vozi ob robu in ne vozi slaloma med sredinskimi crtami, ker mu je tako bolj zabavno
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sam če vozi za tabo, pa ne vidiš za vsak slalom in kolk cm gre mimo avto, ko ga prehiteva in ti je tako veliko let prihranjenih
evil.gif


Ja je pa tudi men bolj logično, da je spredaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.307
6.086
113
meni je bolj logično da je spredaj, jaz pa grem za njim. konec koncev se vozi po desni in če avto od zadaj pride, sem najprej jaz, potem otrok. tako ko na pločniku hodiva vštric, tako da sem jaz ob cesti on pa stran od nje. Drugi aspekt je pa seveda ta, ki si ga omenil - da ga imaš lažje na očeh...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.447
1.029
113
Jaz s tamalim (4,5 let) ne grem za noben denar na cesto ali pločnik tako, da je vsak na svojem kolesu. Pa je dober šofer, in je že skoraj dve leti brez koleščkov. Raje tečem zraven ob boku, da sem jaz na zunanji strani. Nekateri so kar korajžni, kako majhne otroke pustijo same...
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
680
11
18
Jaz sem imel za na cesto in da smo sploh kam prišli, drog. Trailgator se imenuje in je kul zadeva. Ko pa nekam prideš, kjer je bolj varno, enostavno odpneš tamalega in se lahko vozi sam. Videl sem da ga imajo v Decathlonu za ca 70€. Ko ga odrabiš, pa ga prodaš na bolhi. Mogoče ga pa že na bolhi dobiš rabljenega.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Moj je od 2.5 let na kolesu, zaenkrat še vedno laufam za njemu, ko sva na cesti laufam za njem in ga ustavim ko slišim/vidim avto odzad. Tko morava narest cca. 200m potem pa greva na travniško sprehajalno potko in potem še kak kilometer neprometne ceste.

Glede avtomobilov še preveč uboga, se ustavlja tudi ko jih vidi na nasprotni strani ceste ali pa zelo daleč. Več kot to po cesti ne vidim smisla, da bi se še vozila.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.359
3.773
113
davorinm.wordpress.com
Kakšno kolo priporočate za 3,5 letno deklico? Kam grem pogledati? Kaj moram payiti? Ne iščem nekaj najcenejšega, ne bi pa spet kupoval nekaj za par 100 eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.005
6.275
113
pri taščici
Yogi. Nekateri vozniki pa so tudi korajzni in ob takem tandemu peljejo z nezmanjsano hitrostjo (preko omejitev) manj kot pol metra stran kot od kolesarjev. Vecina je sicer uvidevnih, ampak nekateri pa..... Kot da naju ne bi bilo. V vrtec hodi po dobre 3m siroki vaski poti z lastnim kolesom skoraj dnevno od svojega cca 3 leta starosti. Sicer se kljub sedaj skoraj petim letom skoraj vedno ustaviva ko gre avto mimo, ampak.... To se ni garancija da avto lahko z nezmanjsano hitrostjo gre manj kot pol metra mimo.
In ja otroka imam spredaj.

Ce pa nas je vec, pa nekako najbolje v sendviču odraslih, zato da ima otrok spredaj "vodilo" sicer je hitro cela cesta njegova.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.005
6.275
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kakšno kolo priporočate za 3,5 letno deklico? Kam grem pogledati? Kaj moram payiti? Ne iščem nekaj najcenejšega, ne bi pa spet kupoval nekaj za par 100 eur.
Najbrz bo slo ze s 16". Sicer pa 14 za nekaj mesecev. (poba je v dobrem letu in pol presedlal iz premajhnega 12" na 16", potem 20", pred nekaj tedni pa na 24". Star je 7. Upam da bo sedaj leto ali dve mir.
bonk.gif

Mogoce je bolje da ima zavore na rokah, sicer imas kasneje nekaj dni tezave ko bo otrok na novem biciklu rikverc brcal da bi zaviral, pa ne bo nic od tistega zaviranja.
Voznjo brez kolesckov že obvlada?
Dokupiti bos moral tačko, zvonček, kaksno košarico. Mogoce vec pozornosti posveti čeladi. Ker nekatere so narejene na kalupu "lonca".
bonk.gif
sploh ce ima kaksne čopke zna biti pestro kako tiste čopke las dobiti iz pod celade.

Nasveta glede nakupa pa ti ne morem dati, ker sem kupoval na bolhi. In 16" tam tudi prodal pred tednom zadovoljni mamici.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.128
189
63
vsekakor mora biti otrok spredaj, da ga imaš ves čas pod nadzorom. jaz z mojim 4 letnikom počasi začenjava voziti po lokalnih cestah, da se nauči vozit pravilno ob robu.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
če sem sam z otrokoma sta oba vedno spredaj.

kadar je še partnerka poleg sem prvi jaz, nato otroka, zadnja pa Ona.

ker edino Ona je sposobna imeti kontrolo nad nami tremi spredaj.

otroci smo torej vedno spredaj
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.005
6.275
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik elo pravi:
če sem sam z otrokoma sta oba vedno spredaj.

kadar je še partnerka poleg sem prvi jaz, nato otroka, zadnja pa Ona.

ker edino Ona je sposobna imeti kontrolo nad nami tremi spredaj.

otroci smo torej vedno spredaj
wink-1.gif

hysterical-1.gif

467716-post_slo.gif

Tudi pri nas kaj podobnega.
Pa dobro je , da so starši bolj odmaknjeni od roba kot otroci. , Tako ima otrok vsaj nekaj manevrskega prostora za vijuganje. (dokler se res ne pelje lepo naravnost , tako blizu pločnika, da s pedalo brca v njega in zaradi tega pade
bonk.gif
)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.971
3.798
113
To da se je sposoben brez koleščkov peljat še ne pomeni da je sposoben pravilno reagirat v nepredvidenih situacijah. Pa ima lahko spredaj štiri starše in zadaj sedem mamic. Ko bo prednji moral na hitro ustavit bo otrok odvil pod avto ali desno v graben ali koprive. Zato se glavnim in prometnim cestam pač izogibaš. Tudi to, da te bo prej ali slej prehitel en bebec na 2 cm, je dejstvo, ki ga je treba upoštevat. In tudi to da bo otrok iz tega ali onega razloga (ali brez) odvižal na sredino. Če tega ne upoštevaš potem kolesarski izlet ni več izlet ampak živčna vojna.

Mi se vozimo po neprometnih cestah, makadamih, ali takih poljskih cestah, kjer vidiš avto (in on tudi tebe) na 500m, k sreči imam v neposredni okolici takih cest več kot dovolj. Če je sila in ne gre drugače, se peljeta po pločniku, jaz pa vštric z njima po cesti. Sicer pa grem jaz naprej in vozita za mano, tretji pa je še v sedežu.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.980
15
38
Bled
Sam še nimam otrok in sem samo rekreativni kolesar. Čudno mi je, ko prehitevam družine z majhnimi otroki. Vsi se lepo peljejo in ko mati opazi, da jih bom prehitel, se začne dret na otroke naj pazijo. In takrat mali 100% začne vintalat sem in tja.
Drugo pa so čelade. Če jih starši ne nosijo jih verjetno tudi otrocii "kmalu" ne bodo. Zdej ne razumem, a so to res tko grdi pripomočki, al so samo glave že brez tega dovolj trde?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.005
6.275
113
pri taščici
Imam in zahtevam pri otroku čelado na glavi. Raje ne objavim slike kaj sem naredil po obrazu ko sem imel čelado na glavi. Slike čelade po padcu pa na žalost nimam. Je pa bila lepo počena na precej mestih. Si raje ne predstavljam kaj bi naredil z obrazom brez čelade!
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.364
1.373
113
Pri meni je tako, da če sem sam z otrokom je zmeraj pred mano, jaz pa kakih 20 cm bolj proti sredini ceste pomaknjen kot otrok, tako da ne prehiteva otroka na 2cm. Če sva oba z mojo potem sta otroka na sredini midva pa prvi in zadnji. Je pa treba vedeti, da še 9 letni otrok velikokrat nepredvideno odreagira in glavna res prometna cesta ni pametna izbira. Mi se velikokrat zapeljemo na Avstrijsko stran in gremo po poti ob Muri.
Kolesa za hčere pa kopujem samo preko bolhe. Za med 100 in 150 EUR dobim vedno skoraj novo kolo, odlično ohranjeno in dobrega proizvajalca. Staro pa tudi vedno prodam na bolhi za kakih 100 EUR...Edino pri naslednji velikosti 26" ne vem če bom kaj pametnega našel na bolhi oz. bo potrebno malo dalje iskat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.134
3.607
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Čudno mi je, ko prehitevam družine z majhnimi otroki. Vsi se lepo peljejo in ko mati opazi, da jih bom prehitel, se začne dret na otroke naj pazijo. In takrat mali 100% začne vintalat
Ja, to se tudi opazi in to žal ne malokrat. Odraz tega, da mama ni zrela za na cesto ... mislim, baba kaj se dereš AVTO, AVTO, PAZI AVTO ... in vznemirjaš otroka?
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Otrok na kolesu

Pri vožnji s kolesom je predvsem pomembno, da otrok do 6. leta ne sme voziti po kolesarski poti niti po cesti. Samostojno lahko vozi šele, ko je star 8 let in ima kolesarsko izkaznico. Brez kolesarskega izpita pa kolesar od 6. do 14. leta starosti lahko vozi kolo samo v spremstvu polnoletne osebe.

V Kranju znajo biti kar dosledni in vsake kvatre pišejo položnice vsem staršem okoli štadijona.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.005
6.275
113
pri taščici
A se ni ravno v kranju (pred) lani nek otrok v prico mamice iz kolesarske zapeljal pred avto?
Kakorkol
Stiriletnica je uspešno prevozila druzinsko franjo (25km) s povprečno skoraj 18kmh. Dobre pol ure postanka v domzalah (planirana malica in neplaniran dez) seveda ni v tej povprecni.
Dobila je pomoc pri klancih in nekajkrat pri prehitevanju proti lj, sicer pa samo poklon z moje strani.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.971
3.798
113
Ne, ni se otrok zapeljal pred avto, padel je na robu pločnika (tam kjer se je to zgodilo je "kolesarska steza" narisana na pločnik) in avto je malo bolj na trdo ustavil, ker se je baba ustrašla. Potem so šli na urgenco (ker kaj pa če se je udaril bolj kot na zunaj zgleda), in ker je bilo to na cesti je moral bit tudi zapisnik in nazadnje je prišlo ven da se je otrok zapeljal pod avto.
bonk.gif