Kolesarstvo 24

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.378
1.142
113
ja glih se bo profisionalec sekiral za teh 10 cm.... res je izgubil ampak taka drama pa spet ni
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.472
1.846
113
na temni strani lune
Vingegaard bo zagotovo najtrši oreh za Pogačarja. Čeprav tudi Jonas je premagljiv.

V praksi pa je nabil 30s prvemu zasledovalcu.

Pričakujem pa epske etape v gorah....
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.747
1.443
113
Notranjska
Bolj je zanimivo videti zakaj je izgubil 30+ sekund v pol klanca praktično v 3-4 km. Al je bilo res nekaj s kolesom, katerega je gledal že na spustu ali pa je poknu, če je slednje ima problem.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.472
1.846
113
na temni strani lune
Bolj je zanimivo videti zakaj je izgubil 30+ sekund v pol klanca praktično v 3-4 km. Al je bilo res nekaj s kolesom, katerega je gledal že na spustu ali pa je poknu, če je slednje ima problem.

Tudi Pogačar ni vsemogočen. Če se mene vpraša, ko je videl/slišal, da se razdalja med njim in Jonasom krajša, Remco in Roglič sta pa odpadla, je bilo smiselno počakati nanj in skupaj nabiti najbližje zasledovalce. Realno sta bila po moči tam tam, pa sta nekako prepustila šprintu da odloči.

Čeprav psihološko je zmagal Vingegaard, razen če je bilo res kaj narobe z Pogačarjevim bajkom.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.747
1.443
113
Notranjska
Tudi Pogačar ni vsemogočen. Če se mene vpraša, ko je videl/slišal, da se razdalja med njim in Jonasom krajša, Remco in Roglič sta pa odpadla, je bilo smiselno počakati nanj in skupaj nabiti najbližje zasledovalce. Realno sta bila po moči tam tam, pa sta nekako prepustila šprintu da odloči.

Čeprav psihološko je zmagal Vingegaard, razen če je bilo res kaj narobe z Pogačarjevim bajkom.
Sej to me čudi, to manjšanje razdalje, šlo je kar hitro. Nekako sem mislil da bo nadziral razliko okoli 20s (v obraz je bil videti vse prej kot izmučen) in dodal nekaj na spustu. Vsekakor pa zmagal etapo. To je na žalost čista zmaga za Jonasa, bo pa spet dolgočasna, ker mi on tako deluje, dolgočasno. Dirka bi bila taprava če bi Jonas imel karakter Evenpola. :cool:
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.472
1.846
113
na temni strani lune
Psihološka zmaga za Jonasa, v reali pa ne vem.... Morda....Čeprav vseeno misli, da ko je Pogačar slišal, da sta Remco in Primož zaostala, da ga lovi samo Jonas, se je odločil počakati.

V najboljšem primeru bi dobil nekje 20-30s napram Jonasu (realno dosti manj), potrošiti bi moral pa neprimerno več moči, da bi tak tempo in ritem vzdrževal do konca. Za začetek 2 tedna ni smiselno, sploh v luči tega, da Jonas zaostaja več kot minuto, da ga je 1x pustil zadaj na klancu, pa da ga je premagal v kronometru.

Ampak razen UAE tega zagotovo ne ve nihče....
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

mr_

Guru
20. sep 2007
9.154
2.549
113
Da ima Pogi Giro za sabo, rad skače in postrelja municijo pred odločilnim tednom, razumem. Da pa se Vingeju manjko treninga ne pozna. Pa poškodba ni bila zanemarljiva. Ne more biti tako superioren.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.472
1.846
113
na temni strani lune
Da ima Pogi Giro za sabo, rad skače in postrelja municijo pred odločilnim tednom, razumem. Da pa se Vingeju manjko treninga ne pozna. Pa poškodba ni bila zanemarljiva. Ne more biti tako superioren.

Pogi ima dobro minuto naskoka pred zasledovalci po prvem tednu....Ni zanemarljivo, in niti ne slabo. Kako bo z Vingegaardovo in Evenepoelovo poškodbo bomo pa videli nekje v 3 tednu oz morda že konec tega tedna. Kako resni sta bili in koliko je bilo medijskega spina pa verjetno ne bomo nikoli izvedeli.

Žal mi je samo Primoža. Sploh ne vozi slabo, samo sreče pa tudi nima.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.644
319
83
www.kacnje.eu
Recimo, da ni bilo nič narobe s kolesom. Na spustu je malo čudno gledal med noge, pa komuniciral ... ampak zna biti, da ga je zaneslo, pa je mislil, da je kaj narobe z gumo.
Je pa potem hitro izgubljal. In glede na to, da je kar nekajkrat pil in srkal gel, bi rekel, da ga je enostavno scuzalo. Na taktikih ekipe (in Pogiju) je, da takšne stvari upoštevajo. Vedno moraš imeti tudi nekaj sreče. Proti Jonasu res redko izgubi v šprintu, kar je po mojem res pomenilo, da je bil scuzan.
Dober znak je, da je Jonas rekel, da tistega napada ni mogel pokriti, kar pomeni, da Pogijevega skoka načeloma (vsaj kdaj) ne more pokrivati. Je pa trdoživ ribič na dolgih klancih. Bomo videli. Tudi Pogi je potem rekel, da so letos več posvetili etapam z daljšimi klanci, ne pa toliko takim, kot je bila danes.
Verjetno tudi vsak malo po svoje govori. Pa enkrat imaš dan, drugič ne. Pa kdaj ne nekaterih delih dirke voziš bolje, drugič ne ... bo še zanimivo. Ribiča se bo težko otresti, sta pa fanta v svoji ligi.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.871
2.606
113
Je kar zaskrbljujoče gledat predstave od Jonasa. Vemo da imao on dve ali tri etape, ki mu ustrezajo označene na koledarju in kjer bo poskušal narediti razliko. Ampak smo na polovici dirke in v primerjavi z lanskim turom je trenutno Tadej tisti ki je v prednosti in Jonas lovi zaostanek. Pa Tadej je v prednosti z ekipo in pripravami letos, tako da ima daleč najboljše šanse za zmago.
Nakoncu bomo pa v nedeljo na kronometru nohte grizel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.419
1.002
113
Mene je pa pozitivno presenetilo njuno sodelovanje. Jaz sem imel občutek, da je bil Pogi danes tudi na "limitu", saj mu je bilo v intereseu sodelovati z Jonasom, drugače bi znal tudi kaj več izgubiti...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.644
319
83
www.kacnje.eu
Letos res konkretno gonijo. Tudi Jonas je včeraj (ko je lovil Pogija) na tistem klancu komaj še obračal. Tam je bil vidno bolj utrujen (je tudi sam omenil, da ni mogel slediti), po spustu se je pa obrnilo.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.121
184
63
Ponovno ena dobra etapa, s pravo borbo..in na koncu spet majhne razlike med najboljšimi 4imi.
Lep obet za naprej.

Je pa pogija včeraj konkretno pobiralo...resnično dvomim, da ima dovolj metkov za vse hribe ki prihajajo :(
Verjamem da mu paše njegov stil vožnje za enodnevne in tedenske dirke...vseeno bi lahko dirkal malo konzervativno.

Tudi uae, se mi je včeraj zdela razglašena.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.579
1.256
113
Glede na to, da je Pogi še na podelitvi žvečil hrano, je 100% nekje zamudil z obrokom (gelom) in se mu je to na koncu poznalo.
Kje je bila napaka in zakaj je do nje prišlo vedo samo v UEA in verjamem, da se na resnih gorskih etapah to ne bo ponovilo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.854
3.733
113
So ga presenetili, ravno ko je nabasal polna usta gumi medvedkov so prišli da mora na oder. Hecno je blo.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.274
-1.363
63
Včeraj je bilo res vroče, kar Pogačarju res ne ustreza. S hrano se je očitno zakalkuliral. Je pa dobro, da sta na sporedu dve lažji etapi.
Ne vem pa, zakaj je menjal Jonasu na koncu.