Kolesarstvo 24

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.304
923
113
Ne vem, zgleda ne bom docakal Roglino najboljso TDF predstavo. Sicer ne gledam v prihodnost ampak hmm... ne zdi se mi vzpodbudno.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.304
923
113
Ne. Sicer ne vem vec kako je blo prej, samo men se zdi, da kadar je kak padec je cudezno Rogla tam. Bad luck in baje pomanjkanje OŠ kolesarstva, bi se kar strinjal.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.577
1.380
113
Iskajoč brata
Ne. Sicer ne vem vec kako je blo prej, samo men se zdi, da kadar je kak padec je cudezno Rogla tam. Bad luck in baje pomanjkanje OŠ kolesarstva, bi se kar strinjal.
Roglič je malo "štorast", ravno zato zgoraj.

Bolj sem ciljal na tele množične padce... Baje so krivi disk žlajfi, polno novih ovir za umirjanje prometa in dirkanje na polno že od 0km naprej
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Tisti, ki zadevo organizirajo, bodo kmalu morali resno premisliti, kaj in kako. Mogoče bodo morali uvesti nekaj v smislu "varnostnega avta" na kritičnih odsekih oziroma ob drastičnem poslabšanju nekega odseka zaradi vremena. Torej odsek, kjer se ne dirka in se samo držijo trenutne pozicije. Z elektronskim pripomočkom na vsakem kolesu, bi se danes na tem rangu tekmovanja to verjetno celo dalo narediti pošteno. Ali pa bodo mogoče gume morale prestati nek varnostni test na mokrem ...
Dvomim, da bo ob toliko padcih lahko še dolgo šlo naprej brez resnih sprememb.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Najbolji

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.109
-1.420
63
Kakor sem bral izjave, je bilo poleg kolesarjev, na tleh še nekaj mehanikov ekip, ki so tekli pomagat.
Se tudi lepo vidi, kako so padli tudi zadnji kolesarji v grupi, čeprav ni bilo nikakršnega kontakta. Drsalnica in disk zavore, ne rabiš biti Roglič in si na tleh.
Na Giru je bilo praktično brez padcev. Pogačar je stvari postavil na svoje mesto ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.367
970
113
Mene preseneča, da pred dirko ne znajo preceniti na katerih delih je tako gladek asfalt, da ob padavinah povzroži težave. Ali pa da bi s krtačami malo spravili vodo iz ceste, seveda če ni ravno svežih padavin...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.043
2.474
113
Razmisliti bi morala cela karavana, ker dirka se po istih cestah kot že desetletja. Zakaj je sedaj več padcev, če dejansko je to res. Ker npr. Moser, Indurain, Bugno niso bili dnevno v takšni nevarnosti, če me spomin ne vara. Dandanes pa borba od starta dirke, gladiatorstvo, krmila na 38 cm, nekaterim kolesarjem niti ni jasna pozicija nog med spustom, brez rokavic, kolesarji, ki vletijo iz MTB in trenazerjev v peloton. Celo smučarskih skokov :evil: ...
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: jonny77 in Pepe

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.109
-1.420
63
A je zmagal? :cheer:

Lepo so to odpeljali včeraj, čeprav se mi je zdelo, da hoče Vlasov pobrati zmago, pa nekako ni šlo. Če je pa to bila ekipna taktika, potem pa, izvrstno.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.043
2.474
113
Men je vsekakor zgledala kot ekipna taktika
Kuss daleč zadaj.
Jumbo na TdF bo neprepoznaven.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
675
49
28
Ljubljana
Tadej Pogačar (SVN)
Adam Yates (VB)
Juan Ayuso (ŠPA)
Joao Almeida (POR)
Marc Soler (ŠPA)
Pavel Sivakov (FRA)
Tim Wellens (BEL)
Nils Politt (NEM)

Ekipa UAE za TDF

Ostalim bo zelo tezko… :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

mr_

Guru
20. sep 2007
9.043
2.474
113
V vročih dneh bi lahko recimo rekli, da znata biti naša dva izenacena.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.760
3.615
113
Razmisliti bi morala cela karavana, ker dirka se po istih cestah kot že desetletja. Zakaj je sedaj več padcev, če dejansko je to res. Ker npr. Moser, Indurain, Bugno niso bili dnevno v takšni nevarnosti, če me spomin ne vara. Dandanes pa borba od starta dirke, gladiatorstvo, krmila na 38 cm, nekaterim kolesarjem niti ni jasna pozicija nog med spustom, brez rokavic, kolesarji, ki vletijo iz MTB in trenazerjev v peloton. Celo smučarskih skokov :evil: ...
Vara te ne, je pa z leti vse bolj selektiven (spomin). Padcev ni nič manj in tudi bolj hudi niso. Edino kakšen manj se ubije ker imajo čelade. In vsak padec ni iz osmih kotov posnet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi