Kolesarska oblačila

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Aha, kvaliteten dres ima debel vložek? Haha, dovolj si povedal...
Lej, mjčkn bl resno kolesarim in s temi dresi kaj takega pač ne bi mogel početi. Če pa tebi ustrezajo pa res super! Sem vesel zate.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
V zadnjih 25 letih sem imel dresov še pa još in tale kitajski je čisti zmagovalec kar se tiče cena-kvaliteta. Cena najnižja, kvaliteta pa nad povprečjem....Ni pa seveda najboljši, ti ki imaš bolj občutljivo rit pa itaq rabiš tistega od nalinija za 150 eur
smile-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
tudi jaz ne vem kaj tolk komplicirate.
decatlon hlače pa tudi po 8ur na dan več dni zapored pa ni bilo težav.

debelejša rit se itaq bolj uleže po sedežu in sploh ne čutiš bolečin
grims-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Kolesarske hlače naročam samo še s kitajske. Dres je praktično isti kot tisti iz trgovine tukaj, le da je cena 3-4x nižja,...recimo dresi so po 13,14 eur, pozimi v akcijah sem jih dobil že za 10 ali 12 eur. Tak dres z identičnim vložkom je bil pri nas 50 eur v akciji......tiste hlače za 100 eur v hervisu so res boljše in boljši šivi ampak za 100 eur dobim 8 (!) novih dresov z napisom po želji,...

dost si povedal.
smirk-1.gif

Enkrat sem za foro naročil enga "kitajčka". Že velikosti so kar nekaj. Ponavadi imam vse majice L, tukaj pa mi je bila še M ful prevelika. Pomoje velikosti kar tko mal gor šivajo
confused-1.gif

Naslednji dan sem ga uturil fotri in še on mi je hebal vse po spisku.... tko da mene ne rabiš prepričevat, da je kvaliteta ista.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.525
2.383
113
ksz....

do sedaj sem imel kitajsko... letos sem za foro na razprodaji vzel komplet za okoli 100€ (znamka Craft, ki ni nevem kak high end).

Že na otip je bolj kot kak perforiran papir tale ta dražji. Tele kitajski so pa cheap lycra, ki je tudi bolj elastična.

Na biciklu, se pa tudi dosti hitrej suši v primerjavi s kitajcem.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
V zadnjih 25 letih sem imel dresov še pa još in tale kitajski je čisti zmagovalec kar se tiče cena-kvaliteta. Cena najnižja, kvaliteta pa nad povprečjem....Ni pa seveda najboljši, ti ki imaš bolj občutljivo rit pa itaq rabiš tistega od nalinija za 150 eur
smile-1.gif

ne klobasaj, ker se smešiš!
17758-icon_confused.gif
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Naročam z ebaya najcenejše drese z naramnicami in potiskom firme, Lampre, discovery, merida , bianchi itd in so zelo ok. Kroj je ok, podloga modra kr debela, material čist ok,....cena okol 13 eur . Kot pravim taki dresi so v kol. trgovinah in hervisu okol 50 eur, mogoče kaka akcija za 40,.... Recimo ko sem gledal v Hervisu enkrat ene res cheap dres v akciji iz 40 na 25 znižane so bili precej slabši s tanko podlogo in nek bodeč elastan,..... kje pa misliš da je večina teh dresov narejena drugje kot na kitajskem?

Ti cheap dresi z Aliexpressa ali pa ebaya so top kvaliteta, če jih primerjaš s Hofer/Lidl, pa kakimi Bengerji in podobnim. In ustrezajo dokler ne probaš kakšnega malo boljšega... od obstojnosti, do kroja, do kvalitete vložka, pa itak kvalitete uporabljenih materialov.

Pa ni res, da delajo vse na Kitajskem - Sportful recimo imam zgornji del Made in Croatia, hlače so Made in Bosnia (ali je pa obratno), rokavi in hlačnice ali kako bi temu rekel so made in Hungary, rokavice pa prav tako. Je pa res, da stane "malo" več kot 13 EUR ampak več kot goniš bolj čutiš razliko
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
V zadnjih 25 letih sem imel dresov še pa još in tale kitajski je čisti zmagovalec kar se tiče cena-kvaliteta. Cena najnižja, kvaliteta pa nad povprečjem....Ni pa seveda najboljši, ti ki imaš bolj občutljivo rit pa itaq rabiš tistega od nalinija za 150 eur
smile-1.gif

Ne rabim ga za 150€, je klubski za dobro polovico te cene povsem ok. Lahko pa probava, kako te bolj občutljiva rit, nabriše na trasi po tvoji izbiri...
Lej, tvoji kitajski dresi so ok, za v štacuno po kruh, pa do bližnjega bifeja na per. Za kaj resnega pač ne. In ja, sem jih probal!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.636
3.516
113
Res da je kroj za en qrc, je pa zato material bolj za en drek. Ko bi bil vsaj za ketno obrisat pa še to ne gre. Jo bolje obrišeš s pvc vrečko. Skratka, vreden ni niti poštnine, tudi če je ta free.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.462
113
Amoak samo za une z neobcutljivo rito
grin1.gif
Drugi prosim obvoz v izogib kreganju!!!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ksz...

Treba se je odlocit kaj bi rad v zivljenju. Za nekoga, ki gre enkrat na mesec na kolo je cist vseeno ce gre v trenirki. Hec pri vecini je, da se odloci, da bo zacelo kolesarit. Nekako naberejo cekine za kolo potem pa ugotovijo, da potrebujejo, hlace, majico, vetrovko, celado, rokavice, bidon, nahrbtnik, pumpo itd itd. Ce se gres mal bolj resno potrebujes vec kot en komplet kar pa kmalu nanese ali pa tudi preseze vrednost bicikla. Iz lastnih izkusenj povem, da imam v arzenalu poceni in drazjo robo. Kitajca nisem nikoli kupil. Ampak razlika med pajkicami za 20 in 100 eur je ocitna. Enako v majicah in ostalem in ga ni osebka, ki me preprica v nasprotno. Se pa strinjam, da so cene navite, ampak razlika pa je. Velika.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.862
5.462
113
Res je da nisem profi kolesar in da na leto ne naredim 10.000km...ampak sem vseeno kar redno po okoliških polhograjskih hribih...

Fure po 30-60km v kosu niso redkost... Pa se mi še 0 ni vnelo al pa odpadlo...

Tko da tukaj gre pomojem bolj za neko rahločutnost na osebnem nivoju...

Ko če opazuješ VAG loverje v avtomobilskem subforumu ki se jim olušči zadnja loža če se morajo vsesti v karkol kar ni iz VAG koncerna
smile-1.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Sem mislil, da je govora o malce bolj resnem kolesarstvu in ne o 30-60km... Za take zadeve bo Lidl roba čist ok!
Tisti, ki ste prepričani, da ta roba povsem zadostuje, pa lahko skupaj vozimo kakšen teden, pa bomo videli, kaj bo imel kdo vneto. No, za polovico vseznalcev bi bilo to verjetno itak polovico letne kilometrine.