Kolesarska oblačila za hladnejše dni

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
V nedeljo sem šel na toško čelo in katarino, bilo pa je kakih 9 stopinj, ampak skoraj 100% neprijetna vlaga - pol hriba v oblaku. Oblečen v kratko švic majco + sofshell in kratke pajkice + trenirka čez. + poletne kolesarske rokavice. Po 100m klanca sem zašvical in zakuhal, slekel trenerko in sofshell, pa je šlo. Pri spustu sem oblekel nazaj trenirko in sofshell, ki pa sta bila malo mokra....na poti dol sem čist prezebel. Pomojem ker niso pravi materiali za športat, ne odvaja vode ampak zadržuje. Zato sem razmišljal o kakšnem namenskem oblačilu, nimam pa pojma kaj vzet, razen kakih konkretnejših rokavic z dolgimi prsti in dolgih hlač.
smile-1.gif

Ja na klancu gor bos zasvical, je kratka majica do nule cisto dovolj. Shoftshell slabo diha za znoret. Za dol pa pride prav vse kar imas pri roki. Kot sem ze rekel, zakon zadeva za spuste je PUHAST brezrokavnik in SMUCARSKE rokavice. Puhast brezrokavnik imam tega od the north face-a. zlozi se v svojo vrecko pa tehta enih 500g vsega skupaj. 100% ne prepusca vetra, puh zadrzuje toploto kot je treba. Oblecem ga cez vse ostale cunje gor. Ker, ko si presvican in pregret od vzpona te tudi pri +10 prepiha, da ne mores verjet.




g0_the_north_face_womens_nuptse_vest_knight_purple.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nihče ni omenil rokavčkov?
za mene bi bilo idealno oblačilo; dolgi odstrnljivi rokavi, spredaj toplo in ne prepiha, zadaj pa samo mrežica:)
rokavčke uporabljam tudi za pohodništvo.
termo dres je vrjetno res fajn, samo pri meni bi bil problem, da bi po hrbtu mi teklo, zpredaj odpneš zebe, zavihaš rokave zebe:))
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
No, najbrš res izgleda pedersko, sam julija, ko sem vozil na grossglockner, so me rešili ROKAVČKI in NOGAVČKI. Top rešitev, pa je bilo malo nad 0, real feel pa kr pod 0.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Za spuste iz visokih prelazov imam jaz raje vetrne hlače ter kolesarsko jakno. Ruzak imam pa itak vseskozi na hrbtu zaradi vode.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
No, sj za spust sm uporabu softshell in ruto za čez usta, ravno tako so zadoščali nogavčki, ki sem si jih pri vzponu dal dol. Jst sm pa nekak ugotovu, da mi ruzak ne paše, ker mi ni všeč, da švicam samo na mestu pod ruzakom, so stranske torbe kr fina rešitev.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Za spuste iz visokih prelazov imam jaz raje vetrne hlače ter kolesarsko jakno. Ruzak imam pa itak vseskozi na hrbtu zaradi vode.

a to z gorcem voziš?

jaz imam za visoke prelaze-asfaltirane (kjer je na vrhu manj kot 10stopinj) samo tanko vetrovko, kolenčnike in galoše. pa je bilo še zmeraj ok.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Mene bi bolj kaj drugega skrbelo, kot ti rokavčki, če je nekoga strah kako zgleda na biciklu
wink-1.gif