Kolesarska oblačila za hladnejše dni

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Radi bi si kupil kaj, da bom lahko normalno kolesaril do npr. 0 celzija. Na gorskem kolesu, Toško Čelo, Katarina, Rašica, Krim in podobne zadeve... Trenutno imam samo poletne kolesarske švic majce in kratke pajkice. Kaj priporočate za nakup?

Kakšna kolesarska zimska jakna + švic termo majica z dolgimi rokavi + dolge kolesarske hlače + rokavice? Ali lahko termo majico + vetrovko? Nimam feelinga, ne bi pa rad mimo usekal, ker te zadeve res niso poceni.
cry12bpy.gif


+ če ima kdo priporočilo za kak dober brand ali trgovino, bi tudi prosil. tnx.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Brezveze, on bi rad kaksen nasvet. Odvisno kako zmrzljiv si in kako dalec se vozis, sam do sihta in nazaj (22kmx2) pri <12C uporabljam kratko svic majico in windstopper flis, pri manj od 8C pa malce debelejsi softshell WB400. Rokavice so vedno kuhana volna, razen okoli nule in manj raje "smucarske". do 8C spodaj trenirka, ker pajkic ne maram, do nule smucarske hlace (dolge gate spodaj) in pod nulo softshell hlace (wb400 again), pod -10 se dolge gate spodaj. Kapa pod 5C. Ce gres pa daljso turo in imas vmes dolge spuste, meni pride prav puhast brezrokavnik.

Ampak ok, nisem pajkicar na kolesu in res cimmanj kompliciram. Najbolje, da sprobavas. Pa potrpi prvih 10min na kolesu, ker potem se hitro ogrejes.

Najdes pa vse sorte ljudi, najbolj zabavni so pajkicarji, ki kazejo kolena pri 5C, potem pa jamrajo na formu zaradi tezav z vezmi ipd...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Že moja peta kolesarska tura je bila na zimski Krim v slabem vremenu (-2 je bilo gor, pa 1,5 m snega, dol pa dež pri +2). Oblečen sem bil v dolge gate, cheap vetrovne hlače, švic dolgo majico in hofer kolesarsko jakno, obut pa v nizke goretex superge ter smučarske nogavice. Ni bilo ravno neke toplote pri spustu (za gor ni panike), ampak jaz sem itak bolj odporen. Zajebal sem edino, ker za spust nisem vzel smučarskih rokavic, ampak samo navadne iz usnja. To je zaradi vlažnega vremena tako svinjsko zeblo, da sem moral lep čas hodit peš dol, čeprav je ravno takrat en medved okoli hodil (sledi na cesti so bile čisto frišne). Tako da vse se da zdržat, mrzli prsti, ki jih ne čustiš in ne moreš uporabljat, to je pa hudič, obvezno poskrbi.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
težko je napisat, ker je odvisno od temperature in vetra. boš dobil izkušnje
wink-1.gif


za gor ne smeš bit preveč oblečen,

za dol daš en spodnji sloj več + vetrovko, gamaše čez čevlje so uporabne, pa rokavice zamenjaš z debelejšimi (ne preveč debele, ker nimaš občutka)

čimmanj komplicirat, samo pojdi
smile-1.gif


ps: poleg mraza, je še hitro temno, glej da boš ti videl in drugi tebe


edit: če uporabljaš bidom, vzami "termo" varianto, pa tanka ulita windstoper kapa je fajn pod čelado
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V nedeljo sem šel na toško čelo in katarino, bilo pa je kakih 9 stopinj, ampak skoraj 100% neprijetna vlaga - pol hriba v oblaku. Oblečen v kratko švic majco + sofshell in kratke pajkice + trenirka čez. + poletne kolesarske rokavice. Po 100m klanca sem zašvical in zakuhal, slekel trenerko in sofshell, pa je šlo. Pri spustu sem oblekel nazaj trenirko in sofshell, ki pa sta bila malo mokra....na poti dol sem čist prezebel. Pomojem ker niso pravi materiali za športat, ne odvaja vode ampak zadržuje. Zato sem razmišljal o kakšnem namenskem oblačilu, nimam pa pojma kaj vzet, razen kakih konkretnejših rokavic z dolgimi prsti in dolgih hlač.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
rekreativec mora znati kombinirat
wink-1.gif


recimo za začetek:

kratke kolesarske hlače
kratke kolesarske hlače + nogavičnik
debelejše kolesarske dolge hlače
debelejše kolesarske dolge hlače + dolge švic gate
debelejše kolesarske dolge hlače + dolge švic gate + pohodne schoeller halče


Nikar pa ne najprej nakupit profi zadev in potem, ugotoviš, da to ni to
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Oblačila za zimo na kolesu sploh niso problem! Zame je največji problem,ko me kljub dvojnim galošam začne zebsti v prste na nogi (obenem mi je v zgornji del telesa skoraj vroče). Prsti se potem do doma ne ogrejejo,pa lahko naredim karkoli....:(
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
UUU....lepa.... moram tut sam pogledat za kj podobnega... upam, da mi uspe še ta tedn naročit kj takega... kako je kj s čakanjem, če ima kdo izkušnje? Mislm free poštnina...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tale hudo dobro zgleda.

http://www.aliexpress.com/stor...1190710311.html

Verjetno ponaredek Castelli? Da mi ne bodo na meji zasegli?
smile-1.gif

verjetno je res ponaredek, ampak carina pri nas komplicira samo za "znamke" ala adidas, nike,... salomon gre čez BP.

Tudi moj trek ni original pa so ga odprli. Koštala me je ddv, pa postopek dodatnih 15€ na 40€ cene...

Am, sam sem vzel L, pa bi načeloma lahko imel BP tudi M, pa mam 181cm pa tm 77 kil... Edino rokavi so pri mojem malo krajši.

EDIT: poštnino sem vzel HK post, prišlo je cirka dva tedna.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
ta oblačila iz alixpressa so res daleč od originalna.
kroji, material,.... zanič. vsaj tisto kar sem jaz videl.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
ta oblačila iz alixpressa so res daleč od originalna.
kroji, material,.... zanič. vsaj tisto kar sem jaz videl.

No moje sem nesel pokazat dvema hudo amaterskoprofi kolesarjema. Eden cestak, drugi gorsko. Oba sta pohvalila, da je zadeva čist OK, sploh pa za ta denar...

Za pozimi za parkat bo čist ok :D