Kolesarska oblačila

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Več let sem bil zelo povprečen rekreativni kolesar, ki je pogosto trpel z bolečo ritjo, mravljinici in ostalimi problemi "tam doli".
Uporabljal sem ene noname kolesarske hlače z blaženjem in navadno kolesarsko majico zgoraj + vetrovko. Povprečno pač.

Letos mi je kolega rekel, da naj se neham mučit in končno nabavim kvalitetno opremo, saj bom doživel veliko izboljšanje problemov. Nisem verjel, dokler mi ni posodil enih svojih hlač in dejansko je bila razlika velika v primerjavi s prej. Ker nočem pred njim izpasti glup, sprašujem tukaj katera kolesarska oblačila veljajo kot odlična kar se tiče udobja, zračenja in kvalitete? Ni mi čisto jasno kaj vse potrebujem.

Ali je ok, če kupim/oblečem najprej aktivno perilo, nato kolesarske hlače in majico, ter še vetrovko čez, če je potrebno? Ali naj aktivno perilo izpustim?
Dodatno: ker mi klasična kolesarska oprava (pajkice) ni všeč, sam pa se na MTB vozim predvsem po klancih, makadamu, itd. bi raje imel široke hlače, vendar mi spet ni jasno ali imajo te hlače za svojo ceno že tudi blaženje ali moraš to kupiti posebej + hlače, kar pomeni, da voziš s tremi plastmi?

Dajte me malo podučiti kakšna oprema je "must have", sploh, če želim široke hlače in ne pajkic?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
raje kot v hlače investiraj v sedež ki ustreza tvoji riti.
er mravljincev neboš rešo s hlačami ampak z sedežem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Poglej si SIMP sedeže...mimovrste itd...

Pajkice + fitness hlače (kratke ali dolge) pa si ok.... Švicmajice in vetrovke pa vsaj jaz lidl roba in je OK
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
kot PRVO imaš mogoče napačno pozicijo na kolesu!
šele ko imaš pravilno nastavljeno pozicijo, investiraš v sedež in kvalitetne hlače.

Tudi široke hlače imajo (ne vse) znotraj pajkice s peno. Te pajkcije so odstranljive.

Drugače se pa zapelji v KOLESARSKO trgovini in ti bodo tam vse lepo razložili in pokazali.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Zic zamenjat ja. Sam med "hlačami" in hlačami je razlika hul. Ene benger al pa žolna je že opazna. Kaj še kaj boljšega. Dolgo časa sem imel ene pajkice od žolne a ker so grde, sem nabavil v sportdirect šroke hlče s podlogo. So slabše od žolne. Lahko kdo kaj priporoča? Široke, za mtb, ne tiste pederajsaste za na cesto.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
tudi sam sem se pred leti mučil s kolesarskimi hlačami nižjega ranga. Prvo uro kolesarjenja je bilo vse ok, potem pa so se počasi začele težave. Tudi sam sem imel željo po širokih MTB hlačah, zato sem kupil ta sedež.

Kar nekaj časa sem prehodil po trgovinah, testiral različne hlače in sedeže. Na koncu sem se odločil za ta sedež in ni mi žal niti za sekundo. Tudi 3-4 urne ture niso noben problem in vožnja je res v užitek.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Nevem potem imam pa jaz res srečo s svojo ritjo....
smile-1.gif
Simp sedež...pa Lidl pajkice.......pa ni nekih problemov...

Je pa res da sem mel prej tak ploski sedež......kot zgornja 2 samo da brez luknje pa mi je rit stran padla.....

Tko da te ravne sedeže pa luknja gor al pa dol......ne bi priporočal nobenmu
bonk.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
tudi jaz ne vem kaj tolk komplicirate.
decatlon hlače pa tudi po 8ur na dan več dni zapored pa ni bilo težav.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Treba je dat za pajkice 100eur....to je pač alter.....
smile-1.gif


Za ta denar maš lahko celo omaro oblačil za prosti čas.....pa tud če ene od 5ih pajkic niso ok za na kolo......si dal za njih samo 15eur in jih ne pogrešaš
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Tko da te ravne sedeže pa luknja gor al pa dol......ne bi priporočal nobenmu
bonk.gif
Sedež je isto kot pancerji. Nemoreš nekega sedeža ali pancerjev priporočat nekomu glede na svoje občutke.

Za tiste ku pa sedež kupujete, ga pa ne kupujte glede na to kaj vam znanec priporoča. So predragi, da bi kupoval na slepo.

recimo meni WTB rocket V , ki je kao nevem kaj vse ni ustrezal niti za 20 minut. Pa sem si potem sposojal ene par sedežev dokler nisem dobil pod rit enega specialized nevem kaj. Čisto navadn ravn sedež brez lukn. V nulo brez enega problema. "original" lastnik, ga ni mogo vozit pol ure ker mu je prijatl takoj zaspal.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
33
48
Mene so sedeži ubijali. zaradi njih sem začel sovražiti kolo, ker mi je že po 15 minutah vse mravljinčilo, zaspalo, skratka vse skupaj eno mučenje. Ne vem, če sem problem že čisto rešil, saj čakam na boljše vreme, da preizkusim nove hlače, sedež pa je zaenkrat boljši kot drugi, je pa raven z manjšo luknjo na sredini. Prej sem imel konkretno zavitega z veliko luknjo po sredini, pa mi tudi ni ustrezalo. Skratka, zadeva je prav zoprna, pa niso problem bolečine sploh, ampak občutek, da ni pretoka in dobiš mravljince, vse skupaj ti pa zaspi.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Kolesarske hlače naročam samo še s kitajske. Dres je praktično isti kot tisti iz trgovine tukaj, le da je cena 3-4x nižja,...recimo dresi so po 13,14 eur, pozimi v akcijah sem jih dobil že za 10 ali 12 eur. Tak dres z identičnim vložkom je bil pri nas 50 eur v akciji......tiste hlače za 100 eur v hervisu so res boljše in boljši šivi ampak za 100 eur dobim 8 (!) novih dresov z napisom po želji,...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
33
48
Tudi jaz sem naročil že nekaj stvari od kitajcev, ampak težko rečem, da je kvaliteta vsaj podobna dražjim variantam pri nas. Od materialov, šivov, dihanja tkanine, itd., pa tudi vložki niso niti približno podobni, kaj šele enaki. Več kot kolesariš, večja je razlika. Tako, da enako sigurno ni. Vprašanje je le, koliko je nekomu vredno kaj. Ali imaš ene ali dvojne bolj kvalitetne zadeve ali pa xx manj kvalitetnih za isti denar.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Kolesarske hlače naročam samo še s kitajske. Dres je praktično isti kot tisti iz trgovine tukaj, le da je cena 3-4x nižja,...recimo dresi so po 13,14 eur, pozimi v akcijah sem jih dobil že za 10 ali 12 eur. Tak dres z identičnim vložkom je bil pri nas 50 eur v akciji......tiste hlače za 100 eur v hervisu so res boljše in boljši šivi ampak za 100 eur dobim 8 (!) novih dresov z napisom po želji,...

prosim NE zavajaj.
dresi iz aliexpresa tud slučajno niso primerljivi kakšnih kvalitetnim oblačilom. to so navadna sranja.
enkrat sem ga čist za foro naročil, pa ga tudi oblekel ga nisem,...ker so katastrfora (material, kroj, kvaliteta izdelave,...)
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Se povsem strinjam z zgoraj napisanim okoli kitajskih dresov. Na srečo sem potem kolegu 'zdilal' 2 za ceno parih perčkov, samo da sem se jih losal. Je razlika imeti na sebi nek kitajski dres ali pa ornk zadevo!
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Naročam z ebaya najcenejše drese z naramnicami in potiskom firme, Lampre, discovery, merida , bianchi itd in so zelo ok. Kroj je ok, podloga modra kr debela, material čist ok,....cena okol 13 eur . Kot pravim taki dresi so v kol. trgovinah in hervisu okol 50 eur, mogoče kaka akcija za 40,.... Recimo ko sem gledal v Hervisu enkrat ene res cheap dres v akciji iz 40 na 25 znižane so bili precej slabši s tanko podlogo in nek bodeč elastan,..... kje pa misliš da je večina teh dresov narejena drugje kot na kitajskem?

Po vsaki vožnji dam dres oprat tudi v stroj na športnih 30 st in kitajski držijo že dve leti,...pa tzudi bistveno boljši so od lidl-hofer dresov ki so spomladi po 13 eur ali kolk,...tm je pa res zgrešen kroj in čipšit vložek....
 
Nazadnje urejeno: