Klima z montažo?

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Pravkar dobil Micko Ap35VGK iz Italije, za 929€ s poštnino, vendar naročeno na italijanski naslov.
Je pa made in Turkey. So tudi pri nas kupljene, narejene tam?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Pravkar dobil Micko Ap35VGK iz Italije, za 929€ s poštnino, vendar naročeno na italijanski naslov.
Je pa made in Turkey. So tudi pri nas kupljene, narejene tam?
Enak model imam.In je tud Made in Turkey.Sem ravno preveril.Dela v nulo.Poleti in pozimi.Jo ne šparam kot določeni v bloku...sam da se hvalijo da jo imajo...bolano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: birca

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Da malo obudim temo...
Gledam klimo (z montažo) do nekje 1000€, lahko tudi malo čez in po specifikacijah se mi najbolj dopadeta naslednji dve WindFree od Samsunga:
Ta druga je že kar precej dražja, a je tišja in ima še neke filtre. Mislite da se splača dati toliko več.. že tako je bil limit 1000€ :) Lahko pa predlagate kaj drugega, nekako ne najdem nič podobnega ko gledam okoli.

Hvala!
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ne, ni posebnega razloga. WindFree je bil le plus.

Klima bo sicer postavljena direktno nad jedilno mizo (levo od nje je kuhinja, desno dnevna - vse skupaj en odprt prostor), vendar ni problema za pihanje, saj jo lahko za čas kosila oz. ko smo za mizo izključimo. Z njo bomo več ali manj ohlajali, ko bo prevroče ter dogrevali v prehodnih obdobjih.

Za te Samsungove sem sicer tudi prebral da naj bi ohladila prostor do 15 metrov stran, kar je meni ok, ker bo naravnost pred klimo hodnik in na koncu hodnika še 2 sobi, ki bi bilo dobro, če lahko klima popiha tudi do njih. OD klime do vrat sobe je nekje slabih 7m.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
dvomim, da te samsugove klime hladijo kaj dalj k druge,...
Poglej še GREE, večina je zelo zadvoljna, pa še kak eur ti ostane v žepu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
GREE sem gledal, je nek Fairy model, ampak je glasnost od 25db najnižji glasnosti. Sicer sem laik kar se tiče klim, vendar kolikor gledam je to kar med glasnejšimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vprašanje je tudi koliko sploh greje/hladi pri najnižji glasnosti. Lahko je ena najtišja, ampak pri tisti stopnji ni pravega učinka. Če najdeš še ta podatek, ti bo bolj koristilo.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
707
368
63
Jaz imam Mico msz-ef, 3.5kw, na silet in 1 stopnji resnično tiha, deluje ultra dobro,.... samo še enkrat nebi dal toliko več denarja od Gree ekvivalenta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matejm1994

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
GREE sem gledal, je nek Fairy model, ampak je glasnost od 25db najnižji glasnosti. Sicer sem laik kar se tiče klim, vendar kolikor gledam je to kar med glasnejšimi.
Imam tole klimo,k ti bom dal link.Letos bo 2 leti.Vrhunsko ohladi,pozimi greje.Je zelo tiha in nemoteča.Tud zunanjo enoto,lahko naštimaš preko daljinca,da deluje še tišje,in ne moti sosedov.Sploh če si v bloku.Skratka top zadeva.Mi ni žal niti centa!

 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Imam tole klimo,k ti bom dal link.Letos bo 2 leti.Vrhunsko ohladi,pozimi greje.Je zelo tiha in nemoteča.Tud zunanjo enoto,lahko naštimaš preko daljinca,da deluje še tišje,in ne moti sosedov.Sploh če si v bloku.Skratka top zadeva.Mi ni žal niti centa!


Ja, za tole sem že slišal da jo hvalijo. Žal pa je preveč čez budget. :(
 
  • Žalosti me
Reactions: MieleFan

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.579
-404
83

igi

Guru
13. okt 2007
5.462
1.092
113
Celje
Ne trdim da je ekvivalent, samo bi vzel raje top Gree kakor almost top mico.
Kako naj ti rečem, raje loaded passata, k A6 z srednjo opremo. :) Oboje je pa več kot potrebujem.

Kr nebi.... Verjemi. Takoj ko bi od blizu ali znotraj videl eno in drugo. Čeprav dejansko za tisto kar so namenjene (hlajenje) pa obe opravijo korektno.