Klima z montažo?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Sam sem zelo zelo zelo zadovoljen z mojo klimo.Čez celo poletje mi laufa 24 ur na dan za strošek 10 do 15 eur.Pozimi non stop greje tud 24 ur za strošek 20 do 25 eur.In mam polet vedno hladno,kdaj kol pridem domov.Pozimi vedno toplo.Po tem vidim,da je res zelo varčna.Povrh,zelo zelo tiha in nemoteča.

Če bi še enkrat kupoval...bi isto firmo kupil.

Ti imaš dober hiso in (ne) dobro klimo.
Moja micka poteti porabi 2x toliko kot tvoja. Pa hladi nekih 15m2 mansarde
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in igi

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ti imaš dober hiso, in ne dobro klimo.
Moja micka poteti porabi 2x toliko kot tvoja. Pa hladi nekih 15m2 mansarde
Toiko v vednost.Živim podstrešno stanovanje.Strop k primem je zelo topel.Kot bi bilo ogrevanje stropa.Ker je takoj streha nad mojim stanovanjem.Ko nisem imel klime,sem imel v stanovanju 32c...
Zato sem lani uzel bolj močno...ker tuki gor je hujš k savna...živim v bloku in ne v hiši.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.479
3.132
113
Toiko v vednost.Živim podstrešno stanovanje.Strop k primem je zelo topel.Kot bi bilo ogrevanje stropa.Ker je takoj streha nad mojim stanovanjem.Ko nisem imel klime,sem imel v stanovanju 32c...
Zato sem lani uzel bolj močno...ker tuki gor je hujš k savna...živim v bloku in ne v hiši.
Koliko kvadratov ? 10 ?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.625
1.237
113
Na jutubu je polno videov. Pri teh mickah, ki jih najvec videvam, gre takole:
Odstranis 2 pokrovcka vijakov spodaj pod loputami, odvijes vijaka in izruvas celo fronto (na vrhu so zatici tako da pritisnes malo navzdol). Nato odstranis lopute (zatici na sredini in vijaki levo in desno, motorcek loput lahko pustis bingljati v zraku. Na silo izpuliš kadičko kondenza. Ventilator obrnes tako, da na desni vidis vijak, ki je privit na os motorja, in ga odvijes. Na levi je ventilator nataknjen v gumijast lezaj, katerega izruvas (prej bos moral verjetno odviti 2 ali 3 vijake, ki drzijo ohisje hladilnih reber. Nato snames ventilator. Vse operes in zlozis nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in igi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Toiko v vednost.Živim podstrešno stanovanje.Strop k primem je zelo topel.Kot bi bilo ogrevanje stropa.Ker je takoj streha nad mojim stanovanjem.Ko nisem imel klime,sem imel v stanovanju 32c...
Zato sem lani uzel bolj močno...ker tuki gor je hujš k savna...živim v bloku in ne v hiši.
Definitvno imas bolje kot "jaz". Pa ceprav imam nekih 15cm izolacije med spirovci.
Obala ima svoje "čare" ;)
 
Jaz s to klimo hladim 90m2 dobro izolirano mansardo.


neki podobnega..mam cca 8 let starega aermeca z vrha lestvice (takrat), hladi se 90 kv veliko stanovanje ( s tem da je stena v dnevni obrnjena na zahod in je praktično cela steklena) in dela ko urca. Prav tako se jo uporablja za ogrevanje ko ni pretirano mrzlo

po karakteristikah je bila takrat primerljiva z mico, je pa bla mica bolj debela, baročna, torej bolj konkretnih dimenzij tako da za nas ni bila primerljiva
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ja, ni druge.

Ko boš pral (najbolje z ne prehudim wapom) ventilator pazi, da ne polomiš loputic.
Se bom spravil po koncu "sezone" če kaj zaj** imam čas popraviti.


Glede one pene za čiščenje kondenzatorja.

Sem sledil tvojim navodilom.
Vendar imaš napisano da bi moral imeti vklopljeno klimo vsaj 30min na najvišjem hlajenju da bi odstranilo to peno.
Zal se po dveh urah+ ni uspelo spucati vsega zato sem dal na gretje da se je posušilo in potem dal nazaj na hlajenje in na koncu samo ventilator.

Če pa sedaj študiram bi bilo mogoče bolje vse skupaj z vodo oprati potem ko pena deluje tistih 15-20min.


Lp
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Se bom spravil po koncu "sezone" če kaj zaj** imam čas popraviti.


Glede one pene za čiščenje kondenzatorja.

Sem sledil tvojim navodilom.
Vendar imaš napisano da bi moral imeti vklopljeno klimo vsaj 30min na najvišjem hlajenju da bi odstranilo to peno.
Zal se po dveh urah+ ni uspelo spucati vsega zato sem dal na gretje da se je posušilo in potem dal nazaj na hlajenje in na koncu samo ventilator.

Če pa sedaj študiram bi bilo mogoče bolje vse skupaj z vodo oprati potem ko pena deluje tistih 15-20min.


Lp

Pri peni je v bistvu ideja, da bi snov prišla čim globje med rebre in ko se naredi pena, bi le ta potisnila prah "ven". Potem bi pa te peno posesal recimo.
Ampak prahu na rebrih v domačih klimah ni prav veliko. Zato bi lahko tudi spral ja. Daš recimo vodo v neko razpršilko in popršiš po površini.