Klima z montažo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
igi: Pripenjam tloris, s črnim flekom je označena predlagana pozicija klime. Hodnik je širok 1,2 metra.

(V kvadraturi nisem upošteval kopalnice in zastekljene lože, ki se jih ne bo hladilo.)
Poglej priponko 71387
če jo daš na pozicijo, kjer si označi, boš imel kar težavo hladiti nazaj v spalnico. Sej ne, da ne bo razlike, pa vseeno. Jaz nebi, sploh če bi bila opcija kako drugače postaviti.

Hanzijev predlog nam mizo ni slab. Je pa vprašanje, kako potem z zunanjo enoto. Ker cevi vleči po celem stanovanju je tudi no go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Višek: Ne bi kompliciral, vzel bi povsem standardno stensko enoto. V strop se ne bo vrtalo... Okenska klima brez zun. enote ne pride v poštev.

Igi: Drži, potem je nujno, da je smer pihanja obrnjena proti spalnici. Verjetno bo notranja enota na hodniku in obrnjena proti spalnici.

Hvala za pomoč!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Imas nad vrati dovolj prostora za montažo klime?
visek_izobrazbe najbrz je pri vseh proizvajalcih stropna 4 stranska dupla cena obicajne.
Jaz vem da bi prvenstveno hladil kuhinjo. Smotano imas samo to, da bos zunanjo enoto postavil na balkon spalnice in moras res 10+m dalec cevi vlacit v tem primeru.
Ce je ne bos postavil v kuhinjo, potem podprem tvoj predlog nad vrata spalnice.
Sploh ce bi lahko tik pod stropom lahko naredil luknjo da bi zajel topel zrak direkt iz pod stropa spalnice. Potem bi izsilil krozenje zraka v spalnici direkt s klimo
 
Imas nad vrati dovolj prostora za montažo klime?
visek_izobrazbe najbrz je pri vseh proizvajalcih stropna 4 stranska dupla cena obicajne.
Jaz vem da bi prvenstveno hladil kuhinjo. Smotano imas samo to, da bos zunanjo enoto postavil na balkon spalnice in moras res 10+m dalec cevi vlacit v tem primeru.
Ce je ne bos postavil v kuhinjo, potem podprem tvoj predlog nad vrata spalnice.
Sploh ce bi lahko tik pod stropom lahko naredil luknjo da bi zajel topel zrak direkt iz pod stropa spalnice. Potem bi izsilil krozenje zraka v spalnici direkt s klimo

se strinjam s tabo. Moje mnenje je da, glede na to da se klima uporablja za hlajenje/delno ogrevanje, lahko poseže po manj znani znamki in vzameš stropno/kasetno klimo. tako prideš cenovno skozi, hkrati pa rešiš tudi prostorsko težavo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Jaz vem da bi prvenstveno hladil kuhinjo.
Zakaj bi prvenstveno hladil kuhinjo? Jaz bi pa prostore kjer prebijem največ časa in kjer počivam. To je po vsej verjetnosti spalnica/dnevna soba.

Če postavi nad kuhinska vrata bo v primeru da bo klima prižgana dlje časa ohlajena tudi kuhinja bo pa sigurno tam kako stopinjo več kot v smeri pihanja, samo bo treba pustit klimo laufat dlje časa. Jaz s 3,5kw hladim mansardno stanovanje skoraj 80m2 pa so tudi prostori ki niso v smeri pihanja ohlajeni. Prižgem pa v vročini kilmo okrog 12 pa čeprav pridemo domov iz službe šele ob 16.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
BojanP
V spalnici lahko lezim nag pri visji temperaturi kot oblecen v kuhinji zraven stedilnika nekaj mesat, miksat rezat....
Poleg tega si v kuhinji podnevi ko so temperature visje kot ponoci. Pa se kuhonja proti zahodu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus in sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Poleg tega sta v spalnici obicajno 2, v kuhinji vas je pa lahko 6 (sodec po stolih). Kje ti bo bolj vroce? Lezati nag na rjuhi ponoci, ali oblecen delat zraven stedilnika ko nate nabija sonce skozi okno popoldne?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
Ker je zjutraj še hladno v stanovanju.
Saj bo klima temu prilagodila svoje delovanje. Al misliš, da kompresor skos na polno leti in bo ledenica?
Ko črto potegneš dela (porabi) klima majn, če laufa skos. Ker se ne dopusti, da pride do nekega pregretja. Pri nas laufajo skos. Ventilatorji so praktično neslišni, vetra ni čutit, zunanje enote naminimumu z občasnim vklopom ventilatorja. Če pa se zadeve segrejejo pa porabi dosti več energije, da vse skupaj (spet) ohladi. Če laufa skos je tudi temperatura in vse skupaj dosti bolj konstantno, pihanje praktično neobčutno (razen pri najcenejšem sranju).
V bistvu je tak, da neveš da klima laufa. Če jo vklaplaš po potrebi pa dobro veš, da laufa.
Poznam folk ja ne nemorem met klime, pa se prehladim pa to pa ono (a spomladi jeseni in pozimi so nonstop prehlajeni ker je pod 24°zunaj?) in jo vklaplajo samo te ko crkujejo. Ja valda nemoreš met, če šopa vse na polno in ne dohaja več.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
V strop ne morem vrtati, ker gre za blok. Še ena možnost je dati zunanjo enoto na zunanjo steno bloka nad kuhinjsko okno, tako bi bilo odtok notranje in zunanje enote enostavno peljati v sifon kuhinjskega korita, bo pa treba vprašati nadzorni odbor, če je vrtanje v nekaj let staro obnovljeno fasado kakšen problem.

Zahvala vsem za predloge. Mislim, da smo zanimivejše variante dobro dorekli. :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi