Klima z montažo?

V strop ne morem vrtati, ker gre za blok. Še ena možnost je dati zunanjo enoto na zunanjo steno bloka nad kuhinjsko okno, tako bi bilo odtok notranje in zunanje enote enostavno peljati v sifon kuhinjskega korita, bo pa treba vprašati nadzorni odbor, če je vrtanje v nekaj let staro obnovljeno fasado kakšen problem.

Zahvala vsem za predloge. Mislim, da smo zanimivejše variante dobro dorekli. :zmaga:
talna izvedba? manj moteče pa verjetno več možnosti namestitve
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
V strop ne morem vrtati, ker gre za blok. Še ena možnost je dati zunanjo enoto na zunanjo steno bloka nad kuhinjsko okno, tako bi bilo odtok notranje in zunanje enote enostavno peljati v sifon kuhinjskega korita, bo pa treba vprašati nadzorni odbor, če je vrtanje v nekaj let staro obnovljeno fasado kakšen problem.

Zahvala vsem za predloge. Mislim, da smo zanimivejše variante dobro dorekli. :zmaga:
Bos prvi ki bo imel klimo na tej fasadi kjer imas kuhinjo?
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
OK kaj se splača vzet za ogrevanje cca. 35 kvadratov primarno, ob odprtih vratih se kvadratura seveda poveča. :)
Pogoj Micka ker od njih slišim samo pohvale, ne gre se mi pa za par sto €. A so te z oznako AY zgolj novejši model od recimo HR ali je bolje se stegnit par sto € več za LN. Nekako se nagibam k tem AY 35 ker bi rad da hitro ogreje ter potem nekako drži temperaturo. V tiste seer in scoop se ne razumem najbolje zato bi rad mnenje nekoga ki ve kakšne so razlike, še posebej v praksi.
Kot sem rekel zaenkrat bo namenjena za ogrevanje zaradi bolnika, pozneje pa za občasno hlajenje ali ogrevanje v prehodnem obdobju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Ce bo za.ogrevanje, potem.naj bi nabavil "talno" klimo ki je namenjena (tudi) ogrevanju.
Ja, tudi klasicna klima greje..njena tezava je c tem da je montirana pod stropom kjer imas 30C, na tleh pa "10".
Ne vem pa kako bi se zadeva obnesla ce bi klazicno klimo montiral.pri tleh
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
No sem se slabo izrazil, pomagalo bo ogrevat, drva so še vedno zakon.
Vem da bi tiste talne verjetno bolje ogrevale, ampak recimo taka "normalna" stenska, da bi iz ne vem 18 stopinj dvignila na enih 23-24 in to temperaturo vzdrževala, to bi verjetno šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Moje izkusnje z dvema stendkima pod syropom je tako kot se napisal .
Pod stropom 30 in se klima ugasa, pri tleh pa....(spodnji prostori lahko blizu nule!) .
Resutev je da nazges ventilator na obrate da ventilator vroc zrak porine proti tlom.
Ker vroč zrak gre zaradi same fizike vedbo pod strop. Zato se pogisteje polaga talno gretje kot stropno.
Ce imaš kiimo prvenstveno namenjeno za ogrevanje, potem isci kontra argumente zakaj jo ne bi montiral pri tleh
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.173
3.092
113
Moje izkusnje z dvema stendkima pod syropom je tako kot se napisal .
Pod stropom 30 in se klima ugasa, pri tleh pa....(spodnji prostori lahko blizu nule!) .
Resutev je da nazges ventilator na obrate da ventilator vroc zrak porine proti tlom.
Ker vroč zrak gre zaradi same fizike vedbo pod strop. Zato se pogisteje polaga talno gretje kot stropno.
Ce imaš kiimo prvenstveno namenjeno za ogrevanje, potem isci kontra argumente zakaj jo ne bi montiral pri tleh
Jaz sem sicer naredil modifikacijo tega: klimo hladim z ventilatorjem, ki je na tleh in usmerjen navzgor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Ja ampak ce ze v startu ves da bos klino rabil predvsem za ogrevanje potem bi jo bilo po mojem mnenju bolj pametno zmontirat pri tleh.
Je pa res da je pri tleh obicajno manj frej stene kot pod stropom.
Sem ze nekajkrat napisal.
Mansarda na obali, klima nad omaro tik pod najvisjim delom stropa, top lokacija za hlajenje.
In najslabša možna za gretje.
Anpak na obali ima vec ur za hlajenje kot gretje.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.762
361
83
Vipavska dolina
Jaz pri tleh jo praktično skoraj ne morem zmontirat, razen če vržem kakšno omaro ven. Med omarami in na drugi strani radiatorjem so pa vrata za na teraso, tako da...
Na drugi strani je pa kavč ki zasede praktično celo steno.
Druga varianta je če ne bo klima opravila (uporabim piagolo modifikacijo) da nabavim še kakšen grelec. Nekaj bom moral stuhtat.

Kljub vsemu hvala za odgovore oz. nasvete.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.626
1.237
113
Spet neko kompliciranje brez veze. Imam strop malo manj kot 4m, pa je klima pod stropom...pa ko jo opalim segreje kot se zagre v max 10min. Tudi na morju grejem samo s klimo. V praksi nikoli zaznal motece razlike v plasteh zraka. Je pa res da so 8kW micke (v grelnem modu).
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.173
3.092
113
Moja modifikacija je v prostoru, ki je dokaj velik in neizoliran, strop visok (pa edini, ki je še najmanj prehoden za toploto) . Ko želim prostor zgolj temperirati se hitro zgodi, da je temperatura razslojena. S "hlajenjem" zgornje plasti dosežem, da klima greje bolj konstantno ampak nikoli ne preseže nastavljene temperature.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Spet neko kompliciranje brez veze. Imam strop malo manj kot 4m, pa je klima pod stropom...pa ko jo opalim segreje kot se zagre v max 10min. Tudi na morju grejem samo s klimo. V praksi nikoli zaznal motece razlike v plasteh zraka. Je pa res da so 8kW micke (v grelnem modu).
V 10 minutah segreje koliko?
Iz 20 na 22?
Probaj iz 5 na 20 segret.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Jaz pri tleh jo praktično skoraj ne morem zmontirat, razen če vržem kakšno omaro ven. Med omarami in na drugi strani radiatorjem so pa vrata za na teraso, tako da...
Na drugi strani je pa kavč ki zasede praktično celo steno.
Druga varianta je če ne bo klima opravila (uporabim piagolo modifikacijo) da nabavim še kakšen grelec. Nekaj bom moral stuhtat.

Kljub vsemu hvala za odgovore oz. nasvete.
Ker bo prostor ves cas temperiran, verjetno ne bo tezave, ki jo omenja Hanzi. Samo ne montirati “nad omaro”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Pri nas klima (Micka) res segreje dnevni prostor v desetih minutah. To je bilo v prehodnem obdobju, ker sedaj kurimo drva. Ne sme biti nad omaro. Ko vklopim gretje, klima sama obrne lopute za pihanje zraka navzdol. Zato to območje mora biti prosto.
Sosed je na vikendu segreval s klimo. Pozicija klime nad TV-jem in seveda sosed pred televizijo.
Klimo nastavil da piha visoko, prek glave. Tako je nad glavo bilo vroče za pop... , pod glavo mrzlo. Ker se nikako ni segrelo, je temperaturao nastavil na trideset stopinj.
Rezultat, mesečno je imel račun za elektriko prek sto Eurov.
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Moje izkusnje z dvema stendkima pod syropom je tako kot se napisal .
Pod stropom 30 in se klima ugasa, pri tleh pa....(spodnji prostori lahko blizu nule!) .
Resutev je da nazges ventilator na obrate da ventilator vroc zrak porine proti tlom.
Ker vroč zrak gre zaradi same fizike vedbo pod strop. Zato se pogisteje polaga talno gretje kot stropno.
Ce imaš kiimo prvenstveno namenjeno za ogrevanje, potem isci kontra argumente zakaj jo ne bi montiral pri tleh
Micka ima gibljiv IR senzor obrnjen v tla , tako da meri teperaturo pri tleh.
LP Janko
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da ne bo samo teoretiziranje. Moja že precej stara Micka greje 16 kv.m, soba visoka 3,5 m, nastavljena je na 21° . Temperatura v višini 2,5m je 19,4°, pri tleh 18,5° in v višini glave ~1,5m 21,4°
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
A to te novejše? AP, AY, LN ali več ali manj vse. Se pravi moram gledat to zadevo pa ne bo prevelikih problemov. LN serija ima ta senzor.

Od novejših modelov Mitsubishi ima LN ta senzor. Ampak to ti ne bo rešilo težave. Ker, če boš ti lopute obrnil "v strop" ali pa če bo spodaj omara, klima ne bo pihala proti tlom, kot je zaželjeno. Ampak.... Če imaš to stanovanje, ki je ogrevano 24/7 se zrak vseeno relativno dobro premeša znotraj enega prostora.

Takoj ko govorimo o "vikendu", kamor prideš konec tedna in je v njem 5 stopinj in želiš segreti na 23, je pa popolnoma druga zgodba. Da segreješ pohištvo, stene, tla... mora klima leteti 3 dni "na polno", da boš imel prijeten občutek v prostoru.

Bo glej v smeri, če želiš s klimo ogrevati tudi takrat, ko je zunaj cel teden skupaj okoli nule ali pa če še dežuje/sneži zraven, da vzameš takšno, ki ima urejeno odtaljevanje.