Klima z montažo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Kako micko povezs na wifi?
Priložena navodila so neumna in ne popolna.
Nekaj sem našel na netu. Celo mi jo je uspelo videt v melcloud appu, ampak je potem skos offline.
Pravega postopka se vedno ne vem...

7sek drzim tipko,
Potem se povezem na wifi od micke
Mi odpre neko njeno stran
Vpišem ime mojga wifija in password.

Naprej pa več ne znam oz kot sem rekel, je offline...
Če imas na ruterju WPS ni treba nič vpisovati. Samo 2 klika…

a ja, pa kot omenjeno na 5G ne bo šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
160
2
18
Ima kdo kakšno priporočilo za preverjeno dobrega monterja?

Rad bi zamenjal obstoječo multi split klimo Fujitsu z Mitsubisijem.

Ima kdo že izkušnje z AY serijo?

Lokacija Ljubljana.

Hvala
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
igi: Kakšno moč klime oz. kateri srednji oz. višji razred Micke bi priporočal za hlajenje stanovanja z 39 m2?

Stanovanje je v 1. nadstropju, stropi so standardne višine, stanovanje ima dve okni: na zahodni strani velikosti 1,6 m2 in 4,5 m2 na vzhodni. Klimo pa bi verjetno dali na hodnik, tako da bi lahko hladila tako dnevno sobo/spalnico v enem prostoru in še kuhinjo na drugi strani hodnika...

Tale kalkulator hladilne moči mi izračuna ali 2,7 ali pa 3,7 kW:

Hvala za nasvet!
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.662
1.262
113
Vsi ti bodo rekli da 2.5 zadosca. Jaz pravim theres no replacement for displacement! 3.5 is way to go
 
  • Haha
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
igi: Kakšno moč klime oz. kateri srednji oz. višji razred Micke bi priporočal za hlajenje stanovanja z 39 m2?

Stanovanje je v 1. nadstropju, stropi so standardne višine, stanovanje ima dve okni: na zahodni strani velikosti 1,6 m2 in 4,5 m2 na vzhodni. Klimo pa bi verjetno dali na hodnik, tako da bi lahko hladila tako dnevno sobo/spalnico v enem prostoru in še kuhinjo na drugi strani hodnika...

Tale kalkulator hladilne moči mi izračuna ali 2,7 ali pa 3,7 kW:

Hvala za nasvet!
2.5kW je vrh glave. Iz hodnika bo direktno pihala v drugo sobo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Sonny_Chiba

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.554
-383
83
V neizolirani garaži/delavnici 8x5m imam 2,5kw klimo ohladi in segreje bp. O.k, res ne grejem na 25stopinj, ker je že 20 velikokrat preveč za delat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
igi: Pripenjam tloris, s črnim flekom je označena predlagana pozicija klime. Hodnik je širok 1,2 metra.

(V kvadraturi nisem upošteval kopalnice in zastekljene lože, ki se jih ne bo hladilo.)
s crno je oznacena pozicija klime.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Ni mi čisto jasno, kako boš ti hladil 2 sobi na nasprotnih straneh. Pri nas je sicer večje stanovanje, ampak recimo v sobah na drugi strani je očitno topleje kot v smeri kamor klima piha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek, igi in tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
tony
Postavi jo v spodnji vogal nad mizo.
Klima tu bo prepihala do spalnice, ce bos imel odprta vrata.
V kuhinji predvidevam da je na zahodni strani imas bostveno vec pribitkov kot v spalnici na vzhodni..
Jaz jo imam na tvojem nacrtu v kuhinji v zgornjem levem vogalu, pa imam spalnico tako kot ti, pa mi je lepo hladila tudi spalnico.
Res da sem ventilator ponoc dal na "srednjo" stopnjo in ni bilo problema. Nastavljena na 26 se mi zdi
2.5 kw on of kitajka stara 15+ let.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Hanzi: Torej je zahodna lega kuhinje tako pomembna glede sonca? Na oknih so sicer rolete... Pa te ne moti, da ti klima piha direktno v ljudi v relativno majhnem prostoru?

Zunanjo enoto se je sicer planiralo dati na ograjo balkona, tako da to za sabo potegne nekaj več dolžine cevi in kablaže...

BojanP in sad: Dobra ideja, če bo šla na hodik, jo upoštevam, da bo pihala proti spalnici.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Mogoce bo pihanje občutil tisti ki bo najblizje vratom.
Ta dva pod klimo je ne bi smela obcutiti v sedecem.polozaju Bosta prenizko. T
Trenutno sedim direkt pod klimo na sedežni. Jo samo slišim
Kam bos pa odtok peljal? V wc?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.932
5.208
113
Če klima laufa skos in ne samo takrat ko je že vse razgreto se pihanja ne čuti, ker dela na takem minimumu da brezveze.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Če klima laufa skos in ne samo takrat ko je že vse razgreto se pihanja ne čuti, ker dela na takem minimumu da brezveze.
To je pa odvisno od človeka. Moji dol visi (ji še paše, vroča pač :)), jaz pa takoj neprijetno občutim.
Od Hanzija predlog zna piti vodo…
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Za odtok še ne vem, moram najprej določiti pozicijo notranje enote.

Hvala vsem!
 
Hanzi: Torej je zahodna lega kuhinje tako pomembna glede sonca? Na oknih so sicer rolete... Pa te ne moti, da ti klima piha direktno v ljudi v relativno majhnem prostoru?

Zunanjo enoto se je sicer planiralo dati na ograjo balkona, tako da to za sabo potegne nekaj več dolžine cevi in kablaže...

BojanP in sad: Dobra ideja, če bo šla na hodik, jo upoštevam, da bo pihala proti spalnici.
pa če je bolj loterija z eno notranjo enoto vzemi 2 pa je stvar rešena. Tako boš lahko bolje enote pozicioniral, "nadležnega" pihanja bo manj, in to je to. Mogoče še hrup notranje enote čekiraš čeprav micike so kr tihe.....Če boš grel s klimo vzemi tako ki greje pri -25 in ima ogrevano zunanjo enoto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Dve enoti ne prideta v poštev že zaradi cene, še tisto notranjo ki bo, bi rad pozicioniral tako, da bo glede pihanja čim manj moteča...

Gretje je na mestni toplovod, tako da tega faktorja ni.