Kje ste, gniloba novodobna ...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
dsf ti imaš delo in plačo? ali si brezposelen?
Dela nima, plačo pa dobiva
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
hmmm, ne čisto tako, delo je , ni pretirano dobro plačano, pa delat je treba, služb ni ....

res ne vem, kaj bi rad povedal. Delo je, služb pa ni. wtf??
Da ne bomo morali spet razčlenjevati, kaj je delo in kaj je služba.
Sej jaz bi tud za tebe delo našel, ga imam dovolj, sam v službo te pa ne vzamem. Ker bi menda hotel plačilo.
Torej, prideš delat??
Res ne vem kaj ni jasno. Produktivna delovnamesta so, torej delo je, ni pa služb kjer bi vlekli fejst plačo in celo dopoldne srfali po netu...no ja za nekatere se še dobijo...
se mi zdi, da še sam ne veš kaj bi rad povedal. Sem te tud nekaj vprašal. Pa molčiš- Le zakaj....
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
aha vidim,ne nisem na trgu dela, ponudiš pa vsekakor lahko, daj ponudi javno, povej s čim se ukvarjaš, pa ponudi plačo, da te vidimo
kako cenjeno je naše delo...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:

Namesto da lepiš članke, kjer so avtorju dokazali da je zajebal, daj raje napiši koliko brezposelnih si takrat poznal, pa da niso bili odbitki, pijančki, lenuhi itn.

Al si prešmrkav, da bi se spomnil in trobezljaš samo tisto, kar slišiš s prižnice?

Aja, pa če bi mojster dal za primerjavo slovensko in ne jugo statistiko, bi bili rezultati spet drugačni.

Bi namesto Slovenske mogoče še dali le Ljubljansko statistiko, pa bi podatki bili spet drugačni
bonk.gif


PS- zelo dobro poznam kar nekaj oseb, med njimi je v osemdesetih letih za časa komunsitične lopovske tiranije kar nekaj let bila brezposelna moja žena. Službe tudi ni nikoli dobila v svojem poklicu. tako da nabijaj še kar naprej
stupid-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
a ti bi službo pa plačo??? Sej sam praviš da delo je in ti ga lahko dam, služb pa ni... o kakšni službi zdej ti??
evil.gif

Če te zanima. Lahko eno njivo preštihaš. Se ni velika... malo manj kot 1hektar.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
bonk.gif

Citat:
PS- zelo dobro poznam kar nekaj oseb, med njimi je v osemdesetih letih za časa komunsitične lopovske tiranije kar nekaj let bila brezposelna moja žena. Službe tudi ni nikoli dobila v svojem poklicu. tako da nabijaj še kar naprej
v teh tvojih 80 navedenih letih pa res ni bil problem za službo. Kakšen poklic pa je imela tvoja žena, da se ni zaposlila v željenem svojem poklicu. ??? In to nekaj let???
confused-1.gif
Da ni bilo kaj drugega razlog, za nezaposlitev...........
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti bi službo pa plačo??? Sej sam praviš da delo je in ti ga lahko dam, služb pa ni... o kakšni službi zdej ti??
evil.gif

Če te zanima. Lahko eno njivo preštihaš. Se ni velika... malo manj kot 1hektar.
Pa žal spet ni tvoja ! Ko bi bila tvoja bi imel traktor tako pa si en zarukan blokar na sončni kateri ima 25 ur na dan cajta delavne ljudi jebat ! Za take pa res ni niti dela, kaj šele služb !
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Spet si mimo usekal 100%.
Pa menda ne šteješ sebe med delovne??? A blokarji so zarukani??? No, ne bom ti nič napisal nazaj, ker s tem nisi meni na rep stopil.
Aha... pa lahko bi opazil in prebrano razumel, da delovnega nobenega ne j.. ( le kje si to ti spet videl) , ampak če še enkrat počasi prebereš, da se zmeraj zagovarjam za dobro opravljeno delo, tudi plačilo. Bo šlo?
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
tebi???
hysterical-1.gif

Kaj ti verjameš in kaj ne, mene ne zanima. Imam svoje oči, ušesa, nekaj izkušenj v življenju, tako da......
Kaj zdaj, a boš štihal al ne?? Delo je...
evil.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
tebi???
hysterical-1.gif

Kaj ti verjameš in kaj ne, mene ne zanima. Imam svoje oči, ušesa, nekaj izkušenj v življenju, tako da......
Kaj zdaj, a boš štihal al ne?? Delo je...
evil.gif
Je dejal en blokar !
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
bonk.gif

Citat:
PS- zelo dobro poznam kar nekaj oseb, med njimi je v osemdesetih letih za časa komunsitične lopovske tiranije kar nekaj let bila brezposelna moja žena. Službe tudi ni nikoli dobila v svojem poklicu. tako da nabijaj še kar naprej
v teh tvojih 80 navedenih letih pa res ni bil problem za službo. Kakšen poklic pa je imela tvoja žena, da se ni zaposlila v željenem svojem poklicu. ??? In to nekaj let???
confused-1.gif
Da ni bilo kaj drugega razlog, za nezaposlitev...........
Vzgojiteljica s strokovnim izpitom in večletno prakso (v Ljubljani in Mariboru).... preselitev po poroki iz velikega mesta v manjše a industrijsko močno razvito mesto=> če nisi imel VIP ni službe v poklicu in ga tudi nikoli ni dobila, čeprav so se vmes otroci in sorodniki partijskih funkcionarjev brez problema zaposlovali- bili so 100% zaposleni kot trdita s patriotom
bonk.gif


PS- pol pa eni nabijate o 100% zaposlenosti in medu in mleku v komunistični diktaturi. Za komuniste in njihove prisklednike že, za ostale pač ne.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
priden.gif

težko ti je kaj objasit, a ne? Ti kr svoje trdiš, kot si si zamislil. Ko nimaš arumentov, pa kr neki....
Pa tud izven teme si šel, obrnniti jo hočeš, tako da.... čao
priden.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
bonk.gif

Citat:
PS- zelo dobro poznam kar nekaj oseb, med njimi je v osemdesetih letih za časa komunsitične lopovske tiranije kar nekaj let bila brezposelna moja žena. Službe tudi ni nikoli dobila v svojem poklicu. tako da nabijaj še kar naprej
v teh tvojih 80 navedenih letih pa res ni bil problem za službo. Kakšen poklic pa je imela tvoja žena, da se ni zaposlila v željenem svojem poklicu. ??? In to nekaj let???
confused-1.gif
Da ni bilo kaj drugega razlog, za nezaposlitev...........
Vzgojiteljica s strokovnim izpitom in večletno prakso (v Ljubljani in Mariboru).... preselitev po poroki iz velikega mesta v manjše a industrijsko močno razvito mesto=> če nisi imel VIP ni službe v poklicu in ga tudi nikoli ni dobila, čeprav so se vmes otroci in sorodniki partijskih funkcionarjev brez problema zaposlovali- bili so 100% zaposleni kot trdita s patriotom
bonk.gif


PS- pol pa eni nabijate o 100% zaposlenosti in medu in mleku v komunistični diktaturi. Za komuniste in njihove prisklednike že, za ostale pač ne.
Hja... ne vem no.... jaz nisem poznal nobene nezaposlene. Poznam dve, ki so se (po letih sodeč) prav v 80ih zaposlile v tem poklicu. A je sploh bil tam vrtec??
Pa nobeden ne nabija o 100% zaposlenosti. (no, diktarure nismo občutil.) pač pa o veliko manjši brezposelnosti!
uf-1.gif

Je pa res, da so žene oficirčičev prej dobile službo in tudi v novejših časih, po letu 91 so se službe delile, če si bil član stranke "velike vodje ". Celo tako, če DM ni bilo, se je pa uvedlo.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Hja... ne vem no.... jaz nisem poznal nobene nezaposlene. Poznam dve, ki so se (po letih sodeč) prav v 80ih zaposlile v tem poklicu. A je sploh bil tam vrtec?? ...
Ah daj no, močno razvito industrijsko mesto
sprasujem se.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
No ne vem.... mogoče so bile to Jesenice na Gorenjskem?? Kdaj in kolko vrtecov so imeli v LJ ne vem.
Midva se lahko prepričijema v nedogled. Lahko ti pa samo povem nekaj.
Da hebe se meni za komuniste in domobrance!!! Da v prejšnem režimo ni bilo dobro in smo šli na svoje. V tem režimo je še slabše. Slabše je to, kar ti že skoz govorim. Tvoj vodja je bil okol leta 91 pol boga. Vsi smo vedeli kaj je rekel in kaj hoče. Vse za SLO. Po nekaj letih, ko so začele propadati tovarne, kjer je bilo zaposlenih na tisoče ljudi in so se začeli graditi trgovski centri ali objekti ostajali zapuščeni, smo videli, da le ne bo tako lepo, kot smo si zamislili. In po 24 letih smo tukaj, kot smo. Od leta 08 do 14 je bila glavna tema v parlamentu, kdo bo imel katero funcijo. O gospodarstvu ni bilo niti besede. Istočasno so se pa ropale firme, kar jih je še ostalo. Enim nam je jasno, da brez proizvodnje ni življenja. Enim pa ni in ne bo. (tebi menda ni-sory) Proizvod je denar. In danes, ko teh tovarn ni več, je skoraj nemogoče vzpostaviti takšno proizvodnjo nazaj, ne da bi preteklo desetletja. Imeli smo veliko, samo stvari, stvari ki niso bile dobre bi popravili in laufali dalje. Kot država. Ampak, mi smo uničili in dobro in slabo. Danes se pa nategujemo, kdo je kriv. Komunisti al domobranci. Lej...... to je samo iskanje izgovora, ki ni izgovor. Mešanje megle. In ti in vas nekaj enako mislečih lahko po forumih pišete kar hočete.
Danes smo celo hlapci velike EU. Delamo, kar nam rečejo. Vse za ugled. In imamo takšen ugled, da nas še umetno držijo nad vodo, ker drugače bi že morali biti kot Grčija.
Danes laufajo podjetja, ki v svojo sredino niso pustila politike ker tudi neka sredstva niso zahtevali in dobili. Vsa novodobna podjetja, ki so se ustvarjala s pomočjo politike (lokalne ali državne) so že večino v stečajih, ker je bilo preveč pogojev. Pogojev financiranja, kar pa danes ob vseh obdavčitvah zraven, se ne za zlaufati. A se strinjaš? Na pamet ti lahko napišem (pa ne bom) vsaj 30 podjetij, ki so bile včasih pojem na državni ravni ali na regionalni ravni. Danes ni nobenega podjetja več. Čeprav jem je prodaja zmeraj laufala. Zakaj??? Pohlep, denar, ..... Stečajnim upraviteljem ni bil interes rešiti zadeve, ker so lahko vlekli leta in leta dobre plače. In takšnih stvari je na stotine.... In lahko to država preživi?? Ne!! In, pe nekaj... varčevati je treba takrat, ko imaš kaj prišparati, ne pa takrat, ko je že minus.
Ne bom več razpravljal, ker nima smisla. Pričakujem pa tvoj odgovor, da so za vse krivi komunisti leta 45 in Joško, ki ga že 35 let ni.
Lep dan.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
bonk.gif

Citat:
PS- zelo dobro poznam kar nekaj oseb, med njimi je v osemdesetih letih za časa komunsitične lopovske tiranije kar nekaj let bila brezposelna moja žena. Službe tudi ni nikoli dobila v svojem poklicu. tako da nabijaj še kar naprej
v teh tvojih 80 navedenih letih pa res ni bil problem za službo. Kakšen poklic pa je imela tvoja žena, da se ni zaposlila v željenem svojem poklicu. ??? In to nekaj let???
confused-1.gif
Da ni bilo kaj drugega razlog, za nezaposlitev...........
Vzgojiteljica s strokovnim izpitom in večletno prakso (v Ljubljani in Mariboru).... preselitev po poroki iz velikega mesta v manjše a industrijsko močno razvito mesto=> če nisi imel VIP ni službe v poklicu in ga tudi nikoli ni dobila, čeprav so se vmes otroci in sorodniki partijskih funkcionarjev brez problema zaposlovali- bili so 100% zaposleni kot trdita s patriotom
bonk.gif

.

Povej mami da je bila pred časom. Ninđe še sedaj ne morejo dobit službe če niso civilizirane.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:

Midva se lahko prepričijema v nedogled. Lahko ti pa samo povem nekaj.
Da hebe se meni za komuniste in domobrance!!! Da v prejšnem režimo ni bilo dobro in smo šli na svoje. V tem režimo je še slabše. Slabše je to, kar ti že skoz govorim. Tvoj vodja je bil okol leta 91 pol boga. Vsi smo vedeli kaj je rekel in kaj hoče. Vse za SLO. Po nekaj letih, ko so začele propadati tovarne, kjer je bilo zaposlenih na tisoče ljudi in so se začeli graditi trgovski centri ali objekti ostajali zapuščeni, smo videli, da le ne bo tako lepo, kot smo si zamislili. In po 24 letih smo tukaj, kot smo. Od leta 08 do 14 je bila glavna tema v parlamentu, kdo bo imel katero funcijo. O gospodarstvu ni bilo niti besede. Istočasno so se pa ropale firme, kar jih je še ostalo. Enim nam je jasno, da brez proizvodnje ni življenja. Enim pa ni in ne bo.


Danes laufajo podjetja, ki v svojo sredino niso pustila politike ker tudi neka sredstva niso zahtevali in dobili. Vsa novodobna podjetja, ki so se ustvarjala s pomočjo politike (lokalne ali državne) so že večino v stečajih, ker je bilo preveč pogojev. Pogojev financiranja, kar pa danes ob vseh obdavčitvah zraven, se ne za zlaufati. A se strinjaš? Na pamet ti lahko napišem (pa ne bom) vsaj 30 podjetij, ki so bile včasih pojem na državni ravni ali na regionalni ravni. Danes ni nobenega podjetja več. Čeprav jem je prodaja zmeraj laufala. Zakaj??? Pohlep, denar, ..... Stečajnim upraviteljem ni bil interes rešiti zadeve, ker so lahko vlekli leta in leta dobre plače. In takšnih stvari je na stotine.... In lahko to država preživi?? Ne!! In, pe nekaj... varčevati je treba takrat, ko imaš kaj prišparati, ne pa takrat, ko je že minus.
Ne bom več razpravljal, ker nima smisla. Pričakujem pa tvoj odgovor, da so za vse krivi komunisti leta 45 in Joško, ki ga že 35 let ni.
Lep dan.

Dobro...kar se mene tiče si opisal leto po 91......sam si mal pomešal karte in položaje.....

Res je bil v štartu veliki vodja na položaju...pa malo vmes med 2004-2008...pa še kako leto po...

Ampak vse propadle tovarne so bile pa v rokah zaslužnih v KPJ.....in po 91 njihovih sinov....