Kje ste, gniloba novodobna ...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
jebalatestatistikanekamvglavo. Klošarjev ni bilo nikol tolko, kot jih je sedaj. Pa moraš zmeraj zaupati statistikam in kar ti drugi servirajo, da boš verjel al vidiš kaj z lastnimi očmi!!!! A veš, da se nobeden ne zavzame niti to, da bi berače preštel. Ker se jim j... za berače.

uffff jutr bodo lahko v nekem tisku napisal, da niso v eni ulici videli berača, pa boš že rekel, da jih ni.
Še to. Včasih so beračili cigani, ker jih bivša država ni tako "ujčkala" kot jih današnja. Danes se prav cigotom ne splača beračit.... je pa zato drugih več!!!!!
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.789
2.114
113
moja babica ter tudi moji starši so v časih jugoslavije zalagali kar nekaj družin z oblačili saj si jih niti pod razno niso mogli privoščit, prišli so pa kar na vrata... čisti slovenci

danes kdaj pa kdaj vidim kakšnega ne morem reči da jih ni ker bi to bila laž ampak da nekdo trid da jih v prejšnji državi ni bilo pa lahko jemljem kot laž in za to ne rabim statistike
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
statistiko si ti zahteval. Zdej je pa ne rabiš??
Lej, glede na to, da so službe bile, je vprašaj, zakaj si nekateri niso mogli privoščiti oblačil. Jaz sem to življenje v Yu sam probal, tako da ne rabim poslušati kar mi drugi povedo. In res marsikaj ni bilo vredu takrat, pa smo hoteli na svoje. Na svojem se nam pa druge slabe stvari dogajajo. Če ti samo omenim to, da si imel lahko denar, pa dobrin ni bilo toliko. Danes je pa dobrin dovolj, pa denarja ljudje nimajo. In vsak se bi lahko zamislil, tudi podjetniki, da če ljudje nimajo denarja lahko podjetnik proizvaja kolko hoče, če kupec nima denarja in ne kupuje. Pol pa plače manjšat, pa država davke nabijat..... ljudje pa počasi berači. In že xx smo nekateri napisali, da je edini ključ do uspeha lastna proizvodnja, ne pa preprodaja kitajskega sranja.
In kdo ima možnost in kapital nekaj odpreti, pa ne ideje naj gre samo v prvo kitajsko trgovino pa vidi izdelke, ki bi bili zanimivi. Država pa naj na uvoz izdelkov izven EU nabije davek, pa da vidimo, kdo bo še kupoval in zalagal Kitajce. Al bomo svoje kupoval. Tolko!
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
statistiko si ti zahteval. Zdej je pa ne rabiš??
Lej, glede na to, da so službe bile, je vprašaj, zakaj si nekateri niso mogli privoščiti oblačil. ...!
brez službe: bolezen, alkoholizem, invalidnost, družbeno politično oporečen... skratka kar precej vzrokov.

PS- poglej, kakšen halo je bil v medijih, ko je Kangler po dveh in pol letih dobil službo
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.786
382
83
Vipavska dolina
Me zanima koliko časa je pa kljub temu da ni imel službe še vedno vlekel denar?
Saj ne da sem mu fouš, ampak tudi Poslanci se zaposlijo takoj ko jim preteče "brezposelnost", prej pa nekako ne "more" najti službe.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
K meni na vrata je pred dnevi prišel en ded, okoli 30 jih je mel, ali pa še kaj več ... v glavnem ... odprem, pa pred mano neki cel potetoviran človek, totalka zadet, me je gor gledal oz nekam gor v strop, sem mislil, da ga gravitacija muči ... cel bled, tolko glih, da ni skup padel, pa ga vprašam, želiš? pol pa mi ni mogel povedat ene besede razločno, na koncu sem ga razumel, da zbira en evro, da bo lahko najemnino plačal ... wtf? Pol pa ga vprašam ... kaj? kakšno stanovanje pa maš to, da boš z enim evrom stanovanje plačal? Pa je rekel, da že ma 4 evre, pa da do konca mesca še rabi nekaj ... ok ... pol pa ko je to izjavil, pa tolko glih, da ni skup padel, pa ga vprašam ... vse ok? rabiš rešilca? ... pa mi reče model, ne, je že ok ... pa se obrnil pa stal tam pred vhodom stran obrnjen od vrat, pa gor gledal ... wtf ... presneti zadetniki.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.743
6.684
113
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
K meni na vrata je pred dnevi prišel en ded, okoli 30 jih je mel, ali pa še kaj več ... v glavnem ... odprem, pa pred mano neki cel potetoviran človek, totalka zadet, me je gor gledal oz nekam gor v strop, sem mislil, da ga gravitacija muči ... cel bled, tolko glih, da ni skup padel, pa ga vprašam, želiš? pol pa mi ni mogel povedat ene besede razločno, na koncu sem ga razumel, da zbira en evro, da bo lahko najemnino plačal ... wtf? Pol pa ga vprašam ... kaj? kakšno stanovanje pa maš to, da boš z enim evrom stanovanje plačal? Pa je rekel, da že ma 4 evre, pa da do konca mesca še rabi nekaj ... ok ... pol pa ko je to izjavil, pa tolko glih, da ni skup padel, pa ga vprašam ... vse ok? rabiš rešilca? ... pa mi reče model, ne, je že ok ... pa se obrnil pa stal tam pred vhodom stran obrnjen od vrat, pa gor gledal ... wtf ... presneti zadetniki.

hysterical-1.gif

Izgleda da imate v vašem koncu še berače čudne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Katero tekovino?
Ne bom se delal buteljna, ker to niti približno nisem - saj sem jaz tisti, ki delam denar tej prekl. državi!
V tisti "tekovini", ki si jo omenil, beračenja ni bilo!!! Pravzaprav se je čisto vse delovanje navezovalo ravno v to dejavnost, da beračenja ne bi bilo!

Sramota prekleta, novodobna! (in starodobna, kar dokazuje, da nas zgodovina nič ne izuči)
Demz ne piši bedarij. Imel sem sosede v času SFRJ, otroci so bili redno lačni, ker šolska malica in kosilo ni dovolj za cel dan in so hodili k nam po hrano. Ena plača, oba starša malo več popijeta, rdeči križ (karitasa tako ali tako ni bilo), pa takrat še ni pomagal s paketi hrane. Kvečjemu izleti na morje. Oče te družine je na koncu zmrznil v snegu, najstarejša hčera je šla delat takoj po OŠ (leta 1983), najmlajši pa po nekajletnem rejništvu med brezdomce (to že v RS). Sedaj bi mogoče bil na območju Maribora, če še je živ. Socializem je samo znal nekatere reči prepovedati (beračenje), policija je take primerke podila stran in "skrivala". To je bistvena razlika, ker ni bilo svobode.
Malo čez mejo na Hrvaškem je bilo cigansko naselje. Ko smo sredi zime hodili po gramoz na Dravo, so otroci tekali bosi. Tudi to so bili državljani SFRJ in so beračili. Država je tako skrbela za njih, da jih je zganjala nazaj v naselje, ko so hodili ven beračit. Danes tisto naselje zgleda bistveno bolje.
Resno Demz, ne piši bedarij, če si nek malinovec, ali pa si živel v epruveti in nisi videl okolja okoli sebe. Mestno okolje je bilo umetno, ruralno je kazalo pravo podobo. Če si pa kaj pogledal čez južno mejo, si videl pa še druge zgodbe.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.743
6.684
113
Naj Demz raje napiše kdaj je prvič jedel banano in kdaj je prvič videl kivi.
Poln kuratz je takih debat po raznih forumih. Ljudje zaradi SVOJEGA nezadovoljstva utrujajo drugim po forumih. Če se ti je tisti tip tako smilil, bi mu stisnil nekaj € in bil tiho. Ne vem zakaj tole jamranje po netu?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Očitno se pogovarjamo o dveh stvareh. Sam sem mislil, da bolj o tem, da ni služb, položnice velike, rubeži....itd. Zdaj omenjate tudi takšne, ki so pili, drogirali se, ...... ok.... te so bili in bodo.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Očitno se pogovarjamo o dveh stvareh. Sam sem mislil, da bolj o tem, da ni služb, položnice velike, rubeži....itd. Zdaj omenjate tudi takšne, ki so pili, drogirali se, ...... ok.... te so bili in bodo.
Si že slišal za gasterbajtarje???

PS- podobno se dogaja danes- ni služb zato vsakdo kateri more odide v tujino, na zavodu za zaposlovanje pa število iskalcev zaposlitve pada. Še malo pa bo stanje glede brezposelnih celo boljše od Juge.
stupid-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
........ ahaa...
17758-icon_confused.gif

torej, to bi bilo nekako tako za razumet. Dela je dovolj, sam plačano ni..... služb pa ni, ker so plačljive
grims-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Očitno se pogovarjamo o dveh stvareh. Sam sem mislil, da bolj o tem, da ni služb, položnice velike, rubeži....itd. Zdaj omenjate tudi takšne, ki so pili, drogirali se, ...... ok.... te so bili in bodo.
Si že slišal za gasterbajtarje???

PS- podobno se dogaja danes- ni služb zato vsakdo kateri more odide v tujino, na zavodu za zaposlovanje pa število iskalcev zaposlitve pada. Še malo pa bo stanje glede brezposelnih celo boljše od Juge.
stupid-1.gif

bonk.gif
jo ne spet nabijat nooo...
130.000 brezposelnih v Sloveniji. Bo še treba nekaj datumov obrnit, da jih bo manj.........
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
hmmm, ne čisto tako, delo je , ni pretirano dobro plačano, pa delat je treba, služb ni ....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
hmmm, ne čisto tako, delo je , ni pretirano dobro plačano, pa delat je treba, služb ni ....
Floskula..no, za koliko služb pa ti zdajle veš, da so na razpolago? no, da vidimo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.533
113
v lokalni ostariji
pepe dej ekstreme... pjančki so bili vedno. ne glede na sistem. pred vojno (2) je bilo še veliko veliko več revščine. ljudje so beračili hlapčevali za bogate kmete. a to pa pozablaš?

žalostno sedaj je samo to, da se izkorišča človeka po človeku
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Banana in kivi nista nujno potrebni življenjski dobrini. Tudi danes ne dobiš spodobne banane, avokada, ananasa pri nas, pa smo "kao v demokraciji".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Naj Demz raje napiše kdaj je prvič jedel banano in kdaj je prvič videl kivi.
Poln kuratz je takih debat po raznih forumih. Ljudje zaradi SVOJEGA nezadovoljstva utrujajo drugim po forumih. Če se ti je tisti tip tako smilil, bi mu stisnil nekaj € in bil tiho. Ne vem zakaj tole jamranje po netu?

Kaj pa misliš, da sem storil? Pa sram me je bilo zraven, pa še hčerka je spraševala kako pa kaj ...
rolleyes-1.gif


Sramota za slovensko egoistično in neoliberalno družbo! Kot sem nekje vmes navrgel, bi ceneje prišel skozi, če bi si plačeval svojo privat državico.

Pa še to, ko je že nekdo zgoraj nekaj omenjal : največja žalost in izguba za nas je, da masovno izobražujemo podmladek, potem mora pa iti s trebuhom za kruhom po svetu, služit tujemu gospodarju, ki ni čisto nič prispeval k njegovemu izobraževanju.

Kdor pa noče iti s trebuhom za kruhom in po svetu k tujcem, je pa prisiljen beračit!
bonk.gif