KIA prodaja brez cenika

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
http://www.greencarreports.com...-range-105-mpge

KIA marketing kot vedno laže po alterju , se pravi če je uradno 150 km. Je z malo nižjo zunanjo temperaturo pa malo avtoceste res samo 80 km kot si napisal.

Mimogrede, Kio Soul EV sem v soboto srečal na polnilni postaj Grand hotela Union v Ljubljani:










daj povej ti meni, kak so tile kabli zaščiteni da ti ga nekdo ne vkrade ko te ni zraven?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tebi še toliko ni treba, niti ni toliko trgovcev z Mazdo v regiji
evil.gif

A sem jaz kdaj komu pisal, kaj naj kupi? Ali pa trdil, da je to najboljsa izbira? In to v temi, ki s tem nima zveze
rolleyes-1.gif


Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne kupujem avta za 1 leto. Kot prvo. Ko je avto (brand, model, motorizacija, oprema) dorečena (do takrat načeloma ne rabiš cenika) se gre do trgovcev v regiji in akcija.
Se pa ne vozim na drug konec države za 50 EUR popusta več ali dodatne tepihe.
Nikdar nisem kupoval avto tako, da bi primerjal cene po znamkah in se potem odločil na podlagi cene tudi za znamko...
Konec koncev, ko opremljaš hišo/stanovanje greš tudi po salonih in najprej zadevo pogledaš šele potem sprašuješ za ceno? Ali kupuješ zadeve na način da najprej pogledaš ceno, potem pa kupiš pa če ustreza ali ne?

Noja... jaz ponavadi najprej pogledam v kaksnih cenovnih okvirjih je... sele na drugem mestu so potem drugi kriteriji... Ker V Ferrarijev salon ne bom sel nikoli pogledati, ker vem, da imam pretanko denarnico...
smirk-1.gif
...

Na koncu naj se zacnejo kupce segmentirati po zunanjem izgledu in po tem, kaj imajo obleceno.. tako kot recimo je opisano tukaj >> https://www.facebook.com/avtohisaCepin/posts/819548564735173
bonk.gif



 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
daj povej ti meni, kak so tile kabli zaščiteni da ti ga nekdo ne vkrade ko te ni zraven?

Polnilna postaja ga zaklene nase, v primeru, da sta pa na obe strani kabla Type2 Mennekes vtikača, pa tudi avto zaklene svojo stran kabla nase.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne kupujem avta za 1 leto. Kot prvo. Ko je avto (brand, model, motorizacija, oprema) dorečena (do takrat načeloma ne rabiš cenika) se gre do trgovcev v regiji in akcija.
Se pa ne vozim na drug konec države za 50 EUR popusta več ali dodatne tepihe.
Nikdar nisem kupoval avto tako, da bi primerjal cene po znamkah in se potem odločil na podlagi cene tudi za znamko...
Konec koncev, ko opremljaš hišo/stanovanje greš tudi po salonih in najprej zadevo pogledaš šele potem sprašuješ za ceno? Ali kupuješ zadeve na način da najprej pogledaš ceno, potem pa kupiš pa če ustreza ali ne?
Se pravi, kupujem avto, cen pa ne poznam... imam 15.000€... ker cen ne poznam izbiram avte po okusu, recimo Meca S... pa ne vem, ali jo lahko kupim s 15.000€ pa da mi še za kasko ostane ali ne bo šlo... si izberem raje 530d? Mogoče dlje kot do Picanto ne bo šlo? Saj ne vem, kaj naj gledam, če pa ni cen...
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tebi še toliko ni treba, niti ni toliko trgovcev z Mazdo v regiji
evil.gif

A sem jaz kdaj komu pisal, kaj naj kupi? Ali pa trdil, da je to najboljsa izbira? In to v temi, ki s tem nima zveze
rolleyes-1.gif


Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne kupujem avta za 1 leto. Kot prvo. Ko je avto (brand, model, motorizacija, oprema) dorečena (do takrat načeloma ne rabiš cenika) se gre do trgovcev v regiji in akcija.
Se pa ne vozim na drug konec države za 50 EUR popusta več ali dodatne tepihe.
Nikdar nisem kupoval avto tako, da bi primerjal cene po znamkah in se potem odločil na podlagi cene tudi za znamko...
Konec koncev, ko opremljaš hišo/stanovanje greš tudi po salonih in najprej zadevo pogledaš šele potem sprašuješ za ceno? Ali kupuješ zadeve na način da najprej pogledaš ceno, potem pa kupiš pa če ustreza ali ne?

Noja... jaz ponavadi najprej pogledam v kaksnih cenovnih okvirjih je... sele na drugem mestu so potem drugi kriteriji... Ker V Ferrarijev salon ne bom sel nikoli pogledati, ker vem, da imam pretanko denarnico...
smirk-1.gif
...

Na koncu naj se zacnejo kupce segmentirati po zunanjem izgledu in po tem, kaj imajo obleceno.. tako kot recimo je opisano tukaj >> https://www.facebook.com/avtohisaCepin/posts/819548564735173
bonk.gif

No ta s selektiranjem se bo kaj hitro zgodila v kakšnem "haupt" salonu VW......preverjeno! Zaenkrat pri KII dobiš prijazne prodajalce in kofe.
evil.gif


Je pa res, da razni pooblaščenci v 50% nimajo pojma, kaj je to prijazno poslovanje. Velikokrat gre za lokalne "šerife", kar se tiče avtosalonov. Niso pa vsi isti. Takega je treba takoj obelodanit enako, kot je to na FBju tale zapisal. Jaz v svojem salonu še nisem bil razočaran. Je pa sigurno veliko tudi v nas samih. jbg
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne kupujem avta za 1 leto. Kot prvo. Ko je avto (brand, model, motorizacija, oprema) dorečena (do takrat načeloma ne rabiš cenika) se gre do trgovcev v regiji in akcija.
Se pa ne vozim na drug konec države za 50 EUR popusta več ali dodatne tepihe.
Nikdar nisem kupoval avto tako, da bi primerjal cene po znamkah in se potem odločil na podlagi cene tudi za znamko...
Konec koncev, ko opremljaš hišo/stanovanje greš tudi po salonih in najprej zadevo pogledaš šele potem sprašuješ za ceno? Ali kupuješ zadeve na način da najprej pogledaš ceno, potem pa kupiš pa če ustreza ali ne?
Se pravi, kupujem avto, cen pa ne poznam... imam 15.000€... ker cen ne poznam izbiram avte po okusu, recimo Meca S... pa ne vem, ali jo lahko kupim s 15.000€ pa da mi še za kasko ostane ali ne bo šlo... si izberem raje 530d? Mogoče dlje kot do Picanto ne bo šlo? Saj ne vem, kaj naj gledam, če pa ni cen...

A se vam še da take neumestne pisat.
confused-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik twinman pravi:
A se vam še da take neumestne pisat.
confused-1.gif
Neumnosti? Marsikdo pojma nima o avtomobilih in se mu mirno lahko zgodi to. Isto kot recimo, ko je nov Beetle ven prišel, pa je šel star gospod s svojim starim hroščem v nakup (pač takrat še ni bilo interneta). Ko mu je prodajalec povedal ceno, si sploh ni znal predstavljat koliko je to
grin1.gif
.
Ena recimo bolj praktična situacija. Greš v Kia salon po Pro-Ceedko za 9.990 EUR (ker toliko so pač včasih bile in je to zadnja cena, ki jo imaš v glavi, nove sedaj ne moreš dobit na netu) ves vesel, da boš za svoj težko prigaran in od ust odtrgan denar si končno lahko privoščil dober nov avto, pa tam dobiš ultra ugodno joker ponudbo za 15.000 jurjev.
evil.gif
Bo to dovolj praktično?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
Samo zakon je ta Kia.
Pomeni da lahko sedaj 3 leta staro proceedko prodaš za 9000 eur kar je zelo ugodno napram ceni novege.

Jeeeeee
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ala vam vera... Ampak sedaj pa res razume zakaj je država tolk u buli če je pa samo na Alterju toliko pametnjakovičev...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ala vam vera... Ampak sedaj pa res razume zakaj je država tolk u buli če je pa samo na Alterju toliko pametnjakovičev...
Povej mi s kom se družiš in povedal ti bom kakšen si.
grims-1.gif
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Odgovor vsem glede avtonomije pri Električnem Soulu. Poglejte si teste ameriških revij, potem pa obtožujte in pišite. Je pa normalno, da se pri nizkih temperaturah avtonomija zmanjša, to velja za vse baterije, tako tiste v telefonih kot računalnikih ali pa avtomobilih. Ste pa eni temo povsem speljali na svoje: pa mi ni jasno, a po nareku volkswagna ali koga drugega, le da se nekaj piše v tri krasne...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
In? Kaj je z njegovo avtonomijo tako zelo posebnega? Po ameriškem standardu EPA (ki je,mimogrede,zelo realen) ima Soul EV doseg 93 milj (149 km) oz.10 milj več kot Golf EV in 9 milj več kot Nissan Leaf....se pravi relativno dober rezultat glede na konkurenco.
Še vedno pa to pomeni po ravni AC cca. 120 km dosega pri 130 km/h oz.povedano drugače: konkretno naprimer pri 130 km/h zelo težko da prideš iz Ljubljane do Maribora....sploh pa ne iz Kopra do Ljubljane (z enim polnjenjem)
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:
Ste pa eni temo povsem speljali na svoje: pa mi ni jasno, a po nareku volkswagna ali koga drugega, le da se nekaj piše v tri krasne...

hysterical-1.gif


Po kakšnem nareku neki, to je pač Alter
grims-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tja, v 3 krasne se mora na Alterju pisat. Stari, to je isto, kot bi zjutraj kavo spil
zmaga.gif
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Pred nekaj dnevi sem napisal, da imajo zastopniki pri Kiji težave z dobavami novih avtomobilov zaradi velikega povpraševanja. In danes odprem Finance in kaj preberem:
http://avto.finance.si/8813417/%C4%8Cigav-bo-svetovni-avtomobilski-prestol
"...Hyundai in Kia se bojujeta z vonom, s kupci ne

Med avtomobilskimi velikani so tudi Korejci, ki si letos lahko manejo roke. Hyundai in Kia bosta na račun nepričakovano dobre prodaje v Braziliji, na Kitajskem in v Indiji prodala več kot osem milijonov vozil. Za letos so Korejci sprva načrtovali prodajo 7,86 milijona vozil, vendar so jih k dodatnemu optimizmu napeljali desetmesečni poslovni rezultati, kupci so še posebej dobro sprejeli modela tucson in santa fe. Hyundai in Kia sta v ZDA letos prodala skoraj 1,1 milijona vozil, kar je štiri odstotke več kot lani, številke pa so še toliko slajše v luči slabšega položaja zaradi krepitve vona glede na dolar... "
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
priden.gif


Točno tako kot navajajo, za trg BRIC je KIA idealen avto. Prav tako za US, kjer je KIA zagotovo stopničko višje po kvaliteti od domestic US avtomobilov.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
smile-1.gif
ti mas v glavi da se v US prodaja ista paleta vozil kot tu...

Z veseljem bi imel ameriskega Genesis-a z 2.0 T-GDi in 200+ PS
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Nekateri mislijo, da se v USA vozijo še vedno s Ford T-ji očitno, ampak je pa ravno obratno. Tu se vozimo v nemških sekretih z osnovno opremo, malimi motorji in slabo vzdržljivimi komponentami. Le zakaj VW ne more pridobiti več trga v USA napram Toyoti in ostalim? Najbrž zaradi silne kvalitete?
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.