KIA prodaja brez cenika

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Wrong... sem precej prevozil kio sedono 3.5 v6 2. generacije in aktualnega chrysler town & country s 3.6 V6.

Razen oblike ter stow&go sistema (vseh 5 sedežev v 2. in 3. vrsti zložljivih v ravno dno), je bila sedona v vseh pogledih boljša (bolj vodljiva, kvalitetneje izdelana, boljši AT, prožnejši motor... ).
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
http://www.autoexpress.co.uk/c...t-actually-will

hysterical-1.gif


Citat:
KIA Soul EV is an all-electric with an official price tag of £30,000 or, after the Government subsidy, £25k. Ouch! That makes it only a few hundred quid cheaper than the BMW i3 (the 2014 World Green Car) and twice as much as the petrol-engined Soul, which starts at £12,600. Would you opt for a humble Kia when an upmarket BMW is the same price?

Still, with Kia officially quoting a range of 132 miles for the Soul EV, it’ll easily go to and through the important 100-mile range barrier, right? Er, wrong again – I managed to squeeze just 88 miles out of it. Once more we have a manufacturer formally stating that its EV will travel, on a single charge, around 50 per cent further than it will actually travel.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Eeeeeeeend KIA PR fails epicly. Again. Ne moreš verjet kako si upajo to direktno lagat kupcem v obraz... da se niso to šli učit k našim politikom?
confused-1.gif
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
"Nekateri mislijo, da se v USA vozijo še vedno s Ford T-ji očitno, ampak je pa ravno obratno. Tu se vozimo v nemških sekretih z osnovno opremo, malimi motorji in slabo vzdržljivimi komponentami. Le zakaj VW ne more pridobiti več trga v USA napram Toyoti in ostalim? Najbrž zaradi silne kvalitete? "
Ameriški trg je brez dvoma najbolj konkurenčen na svetu, če ti uspe tam, si car. Tam se obrača največ denarja, čeprav so cene avtomobilov navidezno najnižje.

"Eeeeeeeend KIA PR fails epicly. Again. Ne moreš verjet kako si upajo to direktno lagat kupcem v obraz."
na netu najdeš zllahka poplavo testov, kjer pišejo, da so prevozili z Električnim Soulom več kot 200 km. Zdaj pa najdeš enega angleškega nastopačaa, ki verjetno piše po nareku VW, pa že nakladanje in nakladanje. To pa je res pristop slovenske politike.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
priden.gif
Sej je kul. Pa bencinski Pro Ceed tudi popije zgolj 3,7l/100km kot oglaševano s strani Kie, kajne? Pa nauči se pravilno citirat, če že odgovarjaš na točno določene citate, je potem veliko lepše berljivo, saj nisi 2 dni na forumu.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Teli od KIA marketinga so hujši kot ljudje s spranimi možgani po predavanju Amway, Herbalife ipd...

Res me zanima če jih plačujejo da serjejo nonstop po forumu.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik Niki11 pravi:

na netu najdeš zllahka poplavo testov, kjer pišejo, da so prevozili z Električnim Soulom več kot 200 km.

Si upaš iz Kopra do Ljubljane (okoli 100 km razdalje) po AC s stalno hitrostjo,tempomat na 130 km/h,s tem da "pozabiš" polnilni kabel v Kopru?
grims-1.gif

Povej za koliko gajb piva si upaš sprejet to stavo,da ne prideš do Ljubljane?
evil.gif
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Moja babnica je 2009 kupila za nekaj čez 10k€ proceedko. Do sedaj ni bilo nobenega problema. Fora je samo v tem, da ji je bila oblika in cena všeč... Če bi se avto takrat imenoval KURACPALAC namesto KIA bi ga takrat kupila.
Mene samo bega moč oziroma po občutku bi rekel, če ima KIA 110 konjev jih ima moj fiat T-jet (120km) vsaj 150...
Poraba 3,7 litra je bilo mišljeno verjetno na 50km.
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Ne ne, jasno in glasno so oglaševali to porabo na 100km in v nekaterih državah posledično tudi plačali določene kazni zaradi zavajanja kupcev. Samo očitno SLO KIA PR o tem ni bil prav nič obveščen ali pa imajo dojemanje dejansko na nuli in še vedno govorijo takšne in drugačne bedarije o porabi. Niki11? Bi nam pomagal pri tej dilemi? Imate obveščanje bolj na nuli ali dojemanje? Saj kaj drugega dejansko ne more biti vzrok....
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Danes videl reklamo, da so pro ceed spet po 9990 Eur....sam na sliki je bila bele barve, hm?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.532
920
113
Ne vem, a sem jst čudn, k ne zastopim tega "Popolnoma opremljen" oz. "Vsa oprema" pri začetnih/oskubljenih paketih opreme!? Zakaj pol prodajajo neke Ex Maxx pakete opreme, če ima pa že en Lx Fun vso opremo? :D
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Temo lahko zapremo, saj so ceniki online
smile-1.gif


Cene so še kar. Ceed z 128ps dizlom in predzadnjo stopnjo opreme je 17k. Po moje je tak avto vreden te cene.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Temo lahko zapremo, saj so ceniki online
smile-1.gif


Cene so še kar. Ceed z 128ps dizlom in predzadnjo stopnjo opreme je 17k. Po moje je tak avto vreden te cene.

Miusliš da je topic na Alterju kaj pripomogel k temu?
grims-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
To so samo odpošlje zalog najbrž, ker pravih cenikov kjer so vsi modeli in opis dodatne opreme še vedno ni na voljo.
Je pa treba reči da so te akcijske cene solidne.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
ker pravih cenikov kjer so vsi modeli in opis dodatne opreme še vedno ni na voljo.

Vse modele in opremo imaš na navadnem,ne-akcijskem ceniku!
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Pri porabi ti vedno piše, da je merjena po določenem standardu in standarde določa na evropskem trgu EU regulativa, zato ne mešat zadeve s pripetljaji v ZDA, kjer so zadeve zakonsko bolj ohlapne in si jih razlaga tako rekoč vsak proizvajalec po svoje. Po tej plati je po mojem še najbolj realno, če si pogledaš porabo, ki jo dobiš na nemškem spritmonitor.de. Odstopanja od tovarniško zapisanih podatkov so tam v odstotkih več ali manj povsod približno enaka, se pa pozna, da vozijo nekatere avtomobile že v osnovi vozniki s težjo nogo. Med njimi ni Kie! To, da nekaj posameznikov, ki si še nikoli niso lastili Kije, vsakemu, ki napiše kaj pozitivnega iz lastnih izkušenj, takoj pripiše prizvok marketinga, je pa smešno. Preveč je pozitivnih zapisov o cee'du, da bi lahko vse to nekdo obvladoval. Morda pri VW, kjer imajo armado ljudi, ne pa pri neki Kii, Hyundaiu, Mazdi, Hondi ali pa kakšni manjši znamki.

p.s. Če bi si lastil električnega Soula, bi zlahka sprejel stavo. Dovolj sem prebral v tujem tisku, kjer jasno piše, da ima Soul trenutno največjo avtonomijo v svojem cenovnem razredu.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.