Kdaj menjati akumulator?

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Izgleda, da imaš podstrešje iztrošeno, tako kot tvoj akumulator :fredi:
Vidim, da si pravi ekspert za štrom, imaš vzorec enepar akumulatorjev. :valjamse: Široka referenca.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Ksz..
No, da updejtam temo, sel sem namrec na uradni servis, kjer so izmerili, da je glavni akku na 69% in ga bo treba verjetno menjati v roku 1 leta. Start/stop deluje nad 75%. Pomozni akku pa je ok.. Glavni zacne crkovati postopoma, ne iznenada (ker je agm) in pred tem avto vedno opozori, da je slab..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
ko start/stop nebo več deloval takrat se ponavadi življenska doba agm akumulatorja izteka. ni pa nikjer napisano koliko časa bo še avtomobil vžigal.

na vse težave z akumulatorjem pozabiš šele takrat ko kupiš res kvalitetnega.

optima all the way :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Koliko časa pa naj bi avto lahko stal, da potem še vžge?
Kolegica je namreč pustila avto pri meni, ker je nekam odpotovala pa po 14-tih dnevih ni več utripala tista rdeča ledica mislim da je za za alarm. Na daljinca se tudi odlenil ni, akumulator popolnoma prazen. No ko sem ga napolnil je vžgal iz prve. Akumulator pa navaden.
Je že zanič akumulator, ali ima kje skrito kakšno porabo, al je to normalno?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Pa vw Phaeton....oz vsak premijski avto naloudan z elektroniko...da maš "backup" kadar motor ne laufa....oz nekaj v tem smislu da gadgeti lavfajo bp tud kadar ni avto prizgan...
Phaeton ma čisto drug sistem. Tam sta dva normalna zadaj v bokih. Oziroma od motorja odvisno. Če se prav spomnim nimajo vsi. Mb ima pa taki mali podobn kot v ups-ih.