Kazen iz Avstrije?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
lastnica vozila (v času prekrška je bila več mesecev v tujini), avto sem vozil jaz, je dobila kazen za prehitro vožnjo v avstriji. najprej 40 evrov, sem vrgel stran, zdaj, dva meseca kasneje, 50 evrov. verjetno kar plačam, ker ne bodo dali mira?
čeprav baje do 70 evrov ne terjajo ...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.537
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Neee... Ti kar počakaj. Saj bo šlo v izterjavo. Tako bo še najceneje...


giphy.gif


:nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
lastnica vozila (v času prekrška je bila več mesecev v tujini), avto sem vozil jaz, je dobila kazen za prehitro vožnjo v avstriji. najprej 40 evrov, sem vrgel stran, zdaj, dva meseca kasneje, 50 evrov. verjetno kar plačam, ker ne bodo dali mira?
čeprav baje do 70 evrov ne terjajo ...

BAJE, ta je najboljša. kr meči vstran...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.584
5.766
113
Eni vlagate trud da limate linke od sicer že predelanih tem, pa gife pa ne vem kaj še... Nihče mu pa ne napiše jasno in glasno, s pol manj truda, tako da se potem lahko tema konča. Raje se prepucavamo, a?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Eni vlagate trud da limate linke od sicer že predelanih tem, pa gife pa ne vem kaj še... Nihče mu pa ne napiše jasno in glasno, s pol manj truda, tako da se potem lahko tema konča. Raje se prepucavamo, a?

Naj plača, če je naredil sra+je. V tej naši deželi bi vsi nekaj po svojih pravilih, ko treba plačati za dejanja en miljon izgovorov, kako se izmuznili
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
En dan ji bodo v .at zaplenili avto in pridržali potni list, dokler ne bo skašljala denarja.. to bo vesela takega presenečenja.
 

Diplomat

Pripravnik
20. apr 2019
43
3
8
Boljše, da plačaš kazen. Ker lahko te čez recimo 5 let ob kakšni kontroli prometa najdejo, da imaš neplačano kazen. Potem pa verjetno ne bo samo 50,00€.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
okej, okej. hvala za trud in pomoč.
so sicer rekli, da ni neumnih vprašanj, ampak vidim, da so jih že drugi postavili. bom oplemenitil avstrijsko blagajno, zdaj bodo itak znižali davke njihovim davkoplačevalcem.
gospa - upokojenka sicer ne hodi v avstrijo, sploh pa ne s tem avtom, pol leta živi v afriki, pol leta pa pri nas. ampak ja, pomembno je, da človek prizna svoje grehe, spoštuje zmeraj vse zakone, vozi po predpisih najboljše 10 km/h pod omejitvijo in seveda plača vse globe, ki jih dobi. ker res, kadar v coni 70 km/h pelješ 80 je to velik prekršek, nimaš kaj.
kesam se in posipam s pepelom.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
okej, okej. hvala za trud in pomoč.
so sicer rekli, da ni neumnih vprašanj, ampak vidim, da so jih že drugi postavili. bom oplemenitil avstrijsko blagajno, zdaj bodo itak znižali davke njihovim davkoplačevalcem.
gospa - upokojenka sicer ne hodi v avstrijo, sploh pa ne s tem avtom, pol leta živi v afriki, pol leta pa pri nas. ampak ja, pomembno je, da človek prizna svoje grehe, spoštuje zmeraj vse zakone, vozi po predpisih najboljše 10 km/h pod omejitvijo in seveda plača vse globe, ki jih dobi. ker res, kadar v coni 70 km/h pelješ 80 je to velik prekršek, nimaš kaj.
kesam se in posipam s pepelom.

:zmaga:Bravo. Tako govori pravi moški
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.716
113
Zdaj sem pa še jst fasal.... ob polnoči sem prekoraču za 12km/h.


V glavnem, plačal bi rad v sloveniji....

Oni so mi dali sedaj:

IBAN. BIC, identifikationsnummer.

Sedaj gledam, da bi moral identifikationsnummer pretvorit s tem kalkulatorjem v RF http://www.jknc.eu/RFcalculator

Kaj to bo prav?
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
saj te spletna banka opozori, če katera od številk ni pravilna. jaz dam za referenco po navadi kar datum plačila.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.715
-432
113
tole jest nebi priporočal, ker računalnik ki obdeluje plačila gleda le sklic in znesek... in če se cifre ne ujemajo, more it to na ročno obdelavo, in so zapleti.

tole, da je sklic datum plačila je lahko le v zadevah, k veš da bo to oseba potrjevala, in da tam ni veliko nakazil...

sej naprej gre nalog, samo na drugi strani je potem zaplet.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
2 kazni Avstrija in ena Madžarska sta šli skozi brez težav. Mogoče pa sem mel jaz vse številke napisane, kaj pa vem ...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.187
1.363
113
Ne spreminjaj teh številk. Ker imajo avtomatiziran sistem.
Kolikor jaz vem si poleg kazni dobil tudi točna navodila kako in kaj.

Poleg je tudi telefonska številka, če so kakšne nejasnosti pri prekršku.
Za razliko od Slovenske policije so zgoraj zelo prijazni in vse obrazložijo.