Kateri TV, Samsung, LG, Hisense?

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
402
83
in kaj si kupil?
načeloma te pred nastavitve niso baš neki. prrobaj nastavit po svojem okusu iz defaulta ne iz kino načina, ali pa poglej na YT za guide kako dobit ven top sliko
tisto zgoraj iz Jagra.

Za sebe bi porabil kak teden, da bi se igral:) Za stara dva pa je že to dogodek, da imata nov, večji tv. Mat je najprej jamrala, da je prevelka... :cheer: Malo sem nastavil, da je bolj mehka slika, pa da ti v temi ne skuri oči od kričečih barv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Evo, prišla domov. Na koncu se odločil za Hisense, zadnji model. Nekako ponuja največ za ta denar.
S sliko zadovoljen, je pa res da nekateri programi četudi pravijo da so HD imajo slabo sliko.
Uglavnem, če zdrži 12 let kot prejšnja bom zadovoljen.
Malo off:
A tole je slikano v Štepancu? Sem imel na Bilečanki isto postavitev. :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Seveda je čisto druga zgodba. Ker 99% ljudi ne moti, kakšna je slika. Važno je samo, da predvajanje deluje brez prekinitev. Za operaterja je pa ogromna razlika v stroških, če časovni zamik ponujajo v 15MBit/s varianti, ali v 5MBit/s (potrebujejo 3x več prostora za snemanje, ter 3x več omrežnih kapacitet za gledanje ob večernih urah).

Če bi imel na izbiro, ali se odpovedati 1% težakov, ali pa za faktor 3 povečat stroške za časovni zamik... je izbira logična.
 
  • Všeč mi je
Reactions: splash in igi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
in ko recimo na eonu gledaš "v živo" preko coax in potem premakneš za par sekund nazaj in preklopi preko "neta" je velikokrat čisto drugačna zgodba.

Ravno to sem enkrat testiral na prejšnji lokaciji ko sem imel coax. Pa mi nekako ni uspelo videti razlike med coax sliko in sliko na EON aplikaciji :(
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.399
2.291
113
Seveda je čisto druga zgodba. Ker 99% ljudi ne moti, kakšna je slika. Važno je samo, da predvajanje deluje brez prekinitev. Za operaterja je pa ogromna razlika v stroških, če časovni zamik ponujajo v 15MBit/s varianti, ali v 5MBit/s (potrebujejo 3x več prostora za snemanje, ter 3x več omrežnih kapacitet za gledanje ob večernih urah).

Če bi imel na izbiro, ali se odpovedati 1% težakov, ali pa za faktor 3 povečat stroške za časovni zamik... je izbira logična.
Se da malce razložiti. Je res kakšna izbira?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Saj na optiki imaš samo ethernet kabel. Po moje ne bi smelo biti razlike.

Govorim o lokaciji kjer sem prej bil in je bil Coax. Sicer pa drži, sedaj sem na optiki, vse po hiši laufa preko UTP. Slika je vrhunska. Ne verjamem v to da če bi imel sedaj coax da bi slika bila kaj boljša kot preko optike.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Dodaj še nekaj evrov, pa dobiš dosti boljšega OLEDa z najnovejšim boljšim panelom:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.778
2.669
113
Dodaj še nekaj evrov, pa dobiš dosti boljšega OLEDa z najnovejšim boljšim panelom:
Jaz bi sigurno tole vzel če bi kupoval tv.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Ko smo že pri televizijah. Kaj pa Tesla? 3 leta garancije mi je najbolj padlo v oči.
Se Android na TV tudi posodablja ali ne?
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Dodaj še nekaj evrov, pa dobiš dosti boljšega OLEDa z najnovejšim boljšim panelom:
tudi jaz kupujem....si ogledujem tegale :)

kolk je pa razlike med C2 in G2 serijo? Al zadostuje C2?

Je pa zunaj že C3:cool:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.778
2.669
113
tudi jaz kupujem....si ogledujem tegale :)

kolk je pa razlike med C2 in G2 serijo? Al zadostuje C2?

Je pa zunaj že C3:cool:
Ma C2 ti je čisto zadosti. C in G imata isti panel vendar ima G nekoliko višjo svetilnost zaradi boljšega odvajanja toplote.
Pa G je v osnovi mišljen za montažo na steno in zraven dobiš samo stenski nosilec, podstavek pa je potrebno dokupiti.