Prehod iz plazme na 4K LED TV in kakovost slike

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Imam slabih 10 let staro Panasonicovo 50-colsko plazmo, nekaj takega, takrat je stal nekje 1000-1200 EUR:

Skozi leta sem se naveličal šumenja plazme (veliko presurfam na TVju, ko sedim na kavču) in prekomernega gretja prostora in pogruntal sem, da je placa na steni še dovolj za večji TV :valjamse:

In malo gledam moderne 4K TVje za podoben denar, npr. precej poceni Samsung linijo:

Pa me zanima, če se ne bom nasadil s kvaliteto slike :-D. Navajen sem kvalitete slike na plazmi in toplih barv (na plazmi je brava kože popolnoma neumetna in ljudje so videti človeški), 10 let nazaj je bilo na LCD TVjih to še precej slabše.

Ima kdo izkušnje s prehodom iz plazme na (relativno cenen) 4K LED TV? Grem na slabšo kakovosti slike?

Hvala vsem! :zmaga:
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
To ti je najslabše, kar lahko dobiš od Samsunga. Za ta denar svetujem, da vzameš manjšo diagonalo z boljšimi lastnostmi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Pa se sploh da dobiti plazmi primerljivo kakovost z LCDjem? Na plazmi je črna barva res črna, in barve so "žive"...

Bi moral pravzaprav bolj gledati OLED TVje?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Dobre oled tvje, da.
Tu imaš najcenejšega OLEDa:

ali tega boljšega:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Ne vem če je oled ravbo nujno. Sem lani kupoval nov tv, skoraj že vzel samsunga iz podn razreda, kot zgoraj na linku. Še dobro da mi je prodajalec pokazal sliko v trgovini. Je res za zjojat zanič. Je pa zraven stal sony, 300€ dražji in to je bila čisto druga pesem. Črna je za moje pojme črna, pa ni oled
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
sony serija 90. LED. ali višje.

tole, oziroma nekaj podobnega v tem cenovnem rangu. Ali pa oled...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ker je ravno aktualna tema jo bom malo izkoristil.

Jaz imam tudi 10+ let staro panasonic plazmo. Kar me moti že skoraj od začetka, da spreminja svetlost. Včasih je slika super, črn rob je res črn, včasih pa posvetli in je črn rob svetlejši. Včasih = vsakih par sekund oz ob menjavi scene... (ženske tega ne opazijo) Ker tv gledam res zelo malo mi je trenutno še škoda dat 1500€ za nov tv.
pred leti se je dalo iz tujine naročit neko diy elektroniko, pa je bila čakalna vrsta, da jih je delal in tako so leta šla....
Ima morda kdo to doma? ali kako drugo rešitev za par 10€?