4K LED TV do 50"?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Lp! No.. vcasih je bilo tu kaj debat o TV-jih zdaj pa nic vec ne najdem... torej kaj vzeti malo pod oz. max do 50" in v rangu do dobrih 1000€? Gledal sem to:

http://www.makspro.si/index.php/led-tv-samsung-ue49ks7000-4k-2100-pqi.html

Torej, pomembna mi je kvaliteta slike in da tam kjer je crno da je res crno da ni sivin ali sivih lis kot na starih Samsung LED TV-jih.. morda kak LG ali Sony? A Sony je uredil predvajanje multinedije (mkv-ji pa to)? Ter podnapisi ščž? Torej prosim za kaksne pametne predloge...!
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Samsung - Sicer ne vem točno za ta model, vem pa da je zadnje čase Samsung imel ogromno problemov z bleedingom in cloudingom na panelih in to na boljših modelih. Seveda po njihovo to ne spada pod reklamacijo.
Philips - sem imel njihov top shit predlanski model 65'' android je bil v povojih, multimedia predvajanje bolj tako, tako... Itak je zadeva crknila po letu in pol. Po naslednjih 3 mesecih bojev z njihovim servisom in predstavništvom sem sedaj dobil nov model in zaenkrat ga lahko pohvalim. Sicer multimedio predvajam iz Shielda, tako da točnih podatkov o tem nimam.
Za LG in SONY ti pa ne vem nič povedat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Nevem, Philips mi nekako ne potegne, ce ze potem Sony ali LG. Najslabse zame je ravno to kar si napisal, clouding, bleeding... lp
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Če ti je črna pomembna potem ti edino ostane oled-LG, ampak to je 2x tvojega budgeta
wink-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
idi pogledat nekam pus6501 model (vem ja Philips) 49ko dobiš za cca 700 € za 850 pa 55ko, pa v tem rangu ne vem če ima kdo od konkurence že 100 hz panel, pa pri 2016 modelih, ni problemov z zanesljivostjo (zaenkrat)

kot so ti že drugi napisali, če hočeš plazma like črno pa bo treba oled nabavit
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Nooo, nebomo zdaj o raznih OLED-ih, nikjer nisem napisal da mora biti ČRNO ČRNO ampak moti me bolj da je izrazito sivo. Prav tako je bolje da je enakomerno črno-sivo kot pa da je črno in vmes bele lise (clouding). Skratka da se bomo prav razumeli, kateri LED TV da je čimbolj črn, in da nima težav s temi zadevami in da je slika OK
smile-1.gif
Sylver, kako pa ima Philips rešeno s predvajanjem multimedije iz USB diskov in šumniki?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Saj pravim, ne vem kako je trenutno ampak vem da še 3-4 mesece nazaj je bilo pri Samsungu precej loterija kaj dobiš (enak model pa ful razlik glede cloudinga).
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Phillips se ne kupuje. To je neka umetna konglomeraška firma.
LG je nizkocenovnik in na račun tega nekje sigurno šepa.
Samsung je resnejša kvalitetna znamka z občasno nekonsistenco pri določenih modelih.
Sony je resnejša kvalitetna znamka.
Panasonic je resnejša kvalitetna znamka.

Ko se izbere znamko in model, se poskuša z rudarjenjem na internetu priti do njih review-jev. In nato se človek nekako odloči.

Jaz sem se na koncu odločil za Sony, imam pa 55''.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
mali genij...

LG ima top model, in je zastavonoša na trgu Tvjev vsaj trenutno.

SONy ima pestri nabor , večino modelov čeže ne vse v harvey normanu,pa jih pojdi malo na oko vržt. Je pa res, da ko gor demote zmečejo vse zgelda super duper, potem pa vidiš zadevo z nekim TV signalom, pagreš raje jokat, kot pa da bi kaj domov nesel.

Jaz bi izbral med LGjem ali Sonyim, ostalim ne zaupam.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Tudi LG mi je interesanten ampak ne toliko ker bi zaupal znamki, je pa vedno veljalo za LG da si za enak denar kot pri renomirani konkurenci dobil "nekaj boljšega"...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sicer ne vem če so vsi testi podkupljeni ampak po testih je cena/kvaliteta za to ceno povsod ta Samsung priporočan:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

Je pa res da v kolikor bi bil pri tem TV-ju kak bleeding/clouding pol brezveze, tudi če je vse ostalo top.

Jaz imam 55" in cloudinga ne opazim, sem pa že slišal za to težavo tudi pri tem modelu. Nevem pa kako je z 49", ker ima drugačen panel če se ne motim.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Drugače? Kakšne pomankljivosti? Zadovoljen? Na čem imaš signal? Telemach? Siol? T2?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zadovoljen, res pa nisem nek expert za TV-je, tako da kakšne pomankljivosti ne opazim, razen na clouding sem bil pozoren, ker ga je na prejšnjem TV-ju bilo za izvoz.

TV signala pa nimam priklopljenega, uporabljam ga zgolj za zunanje vire (računalnik, ps, usb...).
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik sparkyboy pravi:
Phillips se ne kupuje. To je neka umetna konglomeraška firma.
LG je nizkocenovnik in na račun tega nekje sigurno šepa.
Samsung je resnejša kvalitetna znamka z občasno nekonsistenco pri določenih modelih.
Sony je resnejša kvalitetna znamka.
Panasonic je resnejša kvalitetna znamka.
Philips je daleč najstarejša firma med proizvajalci elektronike. Od njih nebi kupil televizorja, bi pa kupil brivski aparat.
LG je firma, ki ji vsa ostala konkurenca ne sledi več, edini so osvojili naprednejšo pasivno 3D in OLEDe.
Od Samsunga bi kupil mobilni telefon, nebi pa televizorja.
Sony je firma, ki se bori za obstoj, že nekaj let zaporedoma so napovedali konec proizvodnje TVejev, nekaj podobnega se dogaja s Panasonicom.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Tudi LG mi je interesanten ampak ne toliko ker bi zaupal znamki, je pa vedno veljalo za LG da si za enak denar kot pri renomirani konkurenci dobil "nekaj boljšega"...
In kaj potem še razmišljaš?
https://geizhals.at/lg-electronics-49uh850v-a1424632.html?hloc=at

Tudi to sem gledal, je pa po vseh testih slabše ocenjen kot UE49KS7000/7002. Je pa res da imam pri Samsungu bolj premium občutek kot pri LG-ju, ne vem zakaj....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Za jurja nekaj strašnega ne boš dobil.

Če bi rad črno res črno potem se stegni do oled.a, samo nisem siguren ali sploh obstoja pod 55 inčev.

Če sem jaz dal 1,7 k dva meseca nazaj za 55 (lg) col bo verjetno cena že zdaj prekletno nižja.

Sodelavec prejšnji teden (!) nabavil 65 samsung za 2,5 k (iz prvotnih 3 k, z vsemi vezami in poznanstvi je zbil za 0,5..v BB).
Zdaj je 2,2 (HN) ...kao spada še pod črni petek
grin1.gif