4K LED TV do 50"?

19. jul 2007
2.765
1.495
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Evo 55-ka ..4K

No, še kakšno besedo nam nameni. Ker na netu ni res nič za najti.
- kvaliteta slike
- kvaliteta zvoka
- uporabniška izkušnja, vse dela iz prve ? (a zazana disk večji kot 1 T ?, kako dela intenet)

PS: Po koliko dnevih so ti ga dejansko dostavili.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
To sem slikal pri sosedu, ker TV ni moj.
Focus bo znal bolj podrobno opisati lasnosti
tongue-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Jaz bi rekel samo to, pred kratkim nabavil 49" 4K in za gledanje HD kanalov je vcasih glih za glih predolga diagonala, če film res ni predvajan v top kvaliteti, potem že ni najlepse. Namrec slika že ni več tako ostra kot bi sicer morala biti oz. je na manj inčih.. si pa nocem predstavljat kako izgleda takšna slika na 55 ali 60" diagonali kjer še sliko bolj raztegne. Potem izmerim in napišem iz kakšne razdalje gledam... ce bi bila opcija in bi lahko zamenjal in bi ta Samsung UE49KS7000 obstajal v par " manjši diagonali potem bi brez pomisleka zamenjal! Je pa res da je ogled 4K filmov ali 1080p filmov (15-20GB na mkv) poezija...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Sicer ne vem kak je sistem ampak najbrz ti HD kanali spuscajo dolocene filme v 720p druge pa v 1080 full hd kvaliteti? Namrec opazam npr. na HBO da so doloceni filmi lepi, zopet drugi pa dobri za dol past!
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Kakšna je izkušnja?
No pa dajmo.

Dejansko bi ga moral dobiti pred božičem oz nakaseje 1 dan po božiču. Ker ga takrat še vedno nisem dobil sem jih poklical. Na mojo žalost sem izvedel, da so ga kao v skladišču polomili zato ga niso dostavili. Drugi dan so me zopet poklicali in mi rekli, da če hočem mi takoj vrnejo kupnino ali pa če počakam do 5.1.2017 ko mi bodo dostavili novega. Res sem počakal in kot dogovorjeno so mi dostavili novega.

Glede tv-ja nič posebnega. Odprl škatlo, mu montiral noge priključil. Ob samem zagonu te sprašuje za jezik, državo kak boš sprejemal signal DVB-T, DVB-S, ... To o sprejemanju sem tak preskočil nakar se je nekaj pritoževal, če bom to izvedel kasneje ampak nisem.
Vprašal me je za internet, kako se naj poveže, če se sploh naj poveže. Jaz sem mu rekel, da brezžično in vtipkal geslo.
To je bilo to vse skupaj 2min.

Prilkopil sem AMIŠ TV na HDMI in zadeva je takoj laufala.
Podpira NETFLIX, Youtube,... Preko usb predvaja vse formate avi, mkv, MPEG-X,...
Lahko mu priklopiš disk do velikosti 1,5T.

Kvaliteta slike je dobra (nimam pa reference oz primerjave).
Se pa zdaj opazi razlika , če dledaš v HD je slika bolj ostra - skratka lepša.

Browser funkcionira brez zatikanja (napram prejšnjemu Samsung TV). Zopet pa ga nemorem vzet kot primerjavo, ker ima že nekaj let na grbi in je dosti manjši 32ka.

Meniji so preprosti in razumljivi mogoče me malo moti, da so vsi modri (niso v barvah kot pri Samsungu) ampak je to stvar navade.

Skratka sem z TV zaenkrat zelo zadovoljen.