Kateri TV izbrati

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Mislim, da za njegove potrebe nima smisla kupovat OLED.. Posebej pa bo na Philipsu slika kvalitetnejša na slabši virih, zaradi "boljšega slikovnega procesorja".. OLED pride do izraza predvsem pri najvišjih loćljivosti kot so 4K, HDR, Dolby Vision.
Andrej, ravno nasprotno, njegov fotr je že star in se mu tudi oči prej utrudijo, in pri OLEDu se oči v primerjavi z LCDejem veliko manj obrenenjujejo. Poleg tega pa nikakor ne moreš primerjat OLEDa z občutno, občutno slabšim Direct LED 50Hz brez dimminga LCDejem, kot je ta Philips. Prav v nobenem primeru ne more biti slika na Philipsu boljša, kot na OLEDu. To je čisto zavajanje.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Zakaj najslabši nakup? :oops1:

A da je tolko slabša slika ali kaj misliš s tem?

Sam sem sebi pred 2 tedni kupil LG OLED65C2 ampak fotr ne rabi tako dragega tvja, niti oled verjetno. Ajde, če bi bil oled in v istem cenovnem rangu pa ne bi bilo najbrž slabo da je...
Ta Philios je Direct LED, 50Hz, brez dimminga, to je najslabše možno,. Zakaj bi to kupoval, če za enak denar dobiš občutno boljšega OLEDa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Ta Philios je Direct LED, 50Hz, brez dimminga, to je najslabše možno,. Zakaj bi to kupoval, če za enak denar dobiš občutno boljšega OLEDa.
Vsak televizor ima Dimming in si že enkrat zapomni.. Eni televizorji imajo globalnega, drugi lokalnega, tretji frame Dimming, četrti mikro dimming itd..
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Dajta se vidva na privat prepucavat!

Jaz Philipsa nebi imel zaradi idiotskega sistema iskanja in urejanja programskih mest. Dopuščam, da je na novejših to bolje izvedeno, ampak nebi poizkušal.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Kako pa na televizorju deluje zatemnenje, če po tvojem nima televizor dimminga...?? Ne vem zakaj nočeš razumet določenih zadev..!?
Andrej, to kar si tukaj zapisal samo pove, da nimaš osnovnega pokma razjasnenega. To je podobno, kot si trdil, da pri LG OLEDih, ki imajo vgrajene samo bele oledice, najbolj crkavajo modre.
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Koliko ima veze refresh rate pri televizijah? Npr če je 50Hz ali 60Hz oz najboljše je 120 Hz?

Za neko navadno gledanje tv programov preko dvb-t in/ali total tv?

Kaj točno dobiš z višjim osveževanjem oz kako je to vidno/opazno na tv? Ma to velik pomen ko kupuješ nek mid-range tv?
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Koliko ima veze refresh rate pri televizijah? Npr če je 50Hz ali 60Hz oz najboljše je 120 Hz?

Za neko navadno gledanje tv programov preko dvb-t in/ali total tv?

Kaj točno dobiš z višjim osveževanjem oz kako je to vidno/opazno na tv? Ma to velik pomen ko kupuješ nek mid-range tv?
120Hz osveževanje je pomembno predvsem pri igrah in športu.. Dočim za gledanje filmov, serij in tv programov ni potrebe po 120Hz osveževanju panela. Seveda je dobrodošlo tudi pri teh zadevah vendar ne za vsako ceno.. Ker nekateri televizorji, imajo zelo dobro gibanje tudi na 50Hz panelih odvisno od samega algoritma na procesorju..!
 
  • Všeč mi je
Reactions: ememko

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Da se oči razbremenijo, mora svetloba v prostor prihajati za gledalcem, ali od strani. Nikakor pa ne za TVejem, še posebno pa ne utripajoča, kar Ambilight je, to oči še dodatno obremenjuje.
lahko kakšen dokaz za to trditev? po možnosti takšen iz tega tisočletja, ki se ne nanaša na ČB televizorje?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Koliko ima veze refresh rate pri televizijah? Npr če je 50Hz ali 60Hz oz najboljše je 120 Hz?

Za neko navadno gledanje tv programov preko dvb-t in/ali total tv?

Kaj točno dobiš z višjim osveževanjem oz kako je to vidno/opazno na tv? Ma to velik pomen ko kupuješ nek mid-range tv?
50/60 ali 100/120Hz je odvisno, kje se nahajamo. To sega še nazaj v zgodovino ČB TVejev, ko se je za vertikalno sinhronizacijo koristilo kar mrežno napetost. Tako imajo naprimer američani 60/120HZ, v Evropi pa imamo osveževanje 50/100Hz. V 100Hz primeru se zahteva, da se med dve sliki vnese še tretja vmesna slika, kar pa zahteva precej večjo sposobnost procesorja. Zato so 100Hz Tveji tudi dražji od 50Hz. Če gledaš dosti hitrih posnetkov, igre, šport, potem je kar zahteva 100Hz., in v vsakem primeru, če le ni velika razlika v ceni ti je bolje 100Hz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ememko

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Če pa gledaš filme, ki so snemani z 24 sličicami/s, pa je sranje. Soap opera efekt. Upam, da razumete o čem govorim.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Rabim pomoč pri izbiri TV.
Razdalja 3 metre od TV do kavča. Verjetno pride v poštev 65 ali pogojno 55.
Večino se gleda programe preko T2 ali pa kakšen film iz računalnika.
In pa seveda budget je cca 1000. Saj vem, da bo na koncu več, ampak ko pridem v trgovino začnejo z 1.500 pa navzgor.

Kot sem gledal mi sede slika LG ali pa od Philipsa (oledi z diaginalo so 1500 pa gor). Mi je pa zelo zanimivo, da mi v trgovinah niso predstavili Samsunga. Je kaj narobe z njim, na spletu nič takšnega ne najdem.

Imate kakšen predlog kaj je trenutno best buy za jurja? Kaj takšnega Samsung qe65q70b ali drugega. Morda kdo ve kje je model q70 razstavljen v Lj.?

Hvala.