Kateri TV izbrati

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Cene so zanimiva stvar. Precej pred črnim petkom je bil Hisense 55U8GQ že za 580€. Tega sem zamudil in ga potem nabavil za 670€.
In ko sem spremljal cene do tedna pred črnim petkom, je cena zrasla na 900+€. Najugodnejša ponudba je bila potem v akcijah 799€.

Je pa res sedaj zunaj kup novih modelov, samo cena je pa še vedno ufff.... glede na to za koliko sem ga kupil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
Prosim za komentar, če ima kdo kakšne informacije oz. pozna dogajanje. Malo si ogledujem nove TVje in sem gledal XR65X90KAEP, ki je bil v Bigbengu še par dni nazaj 1200€ sedaj pa je 1800€ in zaloga očitno pohaja. Vidim, da je pri HN še vedno po 1200€. Gre za glitch? Iztek akcij? Se pričakujejo novi modeli v kratkem? Mogoče price drop v začetku naslednjega leta? Mudi se mi ravno ne, bi pa rad tole odkljukal. Komentarji dobrodošli.
gre za cenovno politiko bb, ki vklapljajo in izklapljajo akcije na tedenski ravni, prodajo ti pa potem itak po ceni konkurence če rečeš ;)
to je nov model, price drop dvomim da bo ker so zaloge dokaj omejene.
 

Suši

Zelenc'
2. maj 2023
3
0
1
Prosim vas za pomoč. Gledal bom televizijo na razdalji od 250 do 310 cm in ne vem ali naj kupim 65" ali 75" TV. Želel bi si dovolj velik TV, da ga lahko gledaš normalno in ne de se trudiš, da kaj vidiš. Da ima razločno, nevsiljivo sliko katero lahko gledaš celo noč ne da bi te potem bolele oči. TV bom pa uporabljal za (predvidevam enako kot vsi vi) gledanje filmov, športa in igranje iger.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
65 zagotovo ...lahk tudi 75, budget pa bo potrebno vsaj 1500€+ drugače si spet dal dreku focn.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Prosim vas za pomoč. Gledal bom televizijo na razdalji od 250 do 310 cm in ne vem ali naj kupim 65" ali 75" TV. Želel bi si dovolj velik TV, da ga lahko gledaš normalno in ne de se trudiš, da kaj vidiš. Da ima razločno, nevsiljivo sliko katero lahko gledaš celo noč ne da bi te potem bolele oči. TV bom pa uporabljal za (predvidevam enako kot vsi vi) gledanje filmov, športa in igranje iger.
Za to razdaljo diagonala 65". Da te ne bodo bolele oči pa OLEDa.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
https://tehnozvezdje.si/hisense-gre-s-poceni-televizorji-mini-led-odlocno-nad-konkurenco/

Hisense se je na slovenskem trgu po številu prodanih televizorjev že prebil na drugo mesto, aprila je dosegel skoraj četrtinski tržni delež. Prvo mesto še naprej drži TP Vision z znamko Philips, medtem ko je tretji Samsung. Ti trije tudi obvladujejo približno tri četrtine trga, vsi ostali proizvajalci precej zaostajajo.

tolk da vete, kdo je ata :evil:
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
https://tehnozvezdje.si/hisense-gre-s-poceni-televizorji-mini-led-odlocno-nad-konkurenco/

Hisense se je na slovenskem trgu po številu prodanih televizorjev že prebil na drugo mesto, aprila je dosegel skoraj četrtinski tržni delež. Prvo mesto še naprej drži TP Vision z znamko Philips, medtem ko je tretji Samsung. Ti trije tudi obvladujejo približno tri četrtine trga, vsi ostali proizvajalci precej zaostajajo.

tolk da vete, kdo je ata :evil:
Saj, to je logično, Samsung, LG, Hisense so največji proizvajalci TVejev, Philips jih pa največ proda.
 
  • Haha
Reactions: BojanP

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
https://tehnozvezdje.si/hisense-gre-s-poceni-televizorji-mini-led-odlocno-nad-konkurenco/

Hisense se je na slovenskem trgu po številu prodanih televizorjev že prebil na drugo mesto, aprila je dosegel skoraj četrtinski tržni delež. Prvo mesto še naprej drži TP Vision z znamko Philips, medtem ko je tretji Samsung. Ti trije tudi obvladujejo približno tri četrtine trga, vsi ostali proizvajalci precej zaostajajo.

tolk da vete, kdo je ata :evil:
Tukaj zgoraj v članku "tehnozvedja" je zapisano kar nekaj neumnosti. Naprimer, da ima letošnji HiSense OLED vgrajen še panel starejše generacije , in ne najnovejši EX panel. LG že eno leto ne proizvaja več panelov starejše generacije, in so že vsi lanski modeli vseh proizvajalcev, v kasnejših serijah imeli vgrajene EX panele.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
sem javil potniku iz hisensa - naj zahtevajo popravek ali pa preverijo če kdo na njihovih launch eventih narobe govori, kar sicer ne bi bilo nekaj čudnega :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bastard

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
ja, naš trg je res prezentacija, kaj je dobro.
Pač ceneni tvji, kar ni seveda nič narobe, ni pa to to.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
S tem vidiš smo, kdo pokriva nizkocenovni rang TV-jev.
S tem samo vidiš, da so kupci zavedeni. Drugi proizvajalci, Samsung, LG, HiSense, nudijo TV enakih lastnosti kot Philips za najmanj 20% nižjo ceno.
Glede na to, da to glede prvega mesta Philipsa, omenja "tehnozvezdje", sem prepričan, da je realnost precej drugačna.
 
  • Haha
Reactions: tomi

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.115
113
39
MB
S tem samo vidiš, da so kupci zavedeni. Drugi proizvajalci, Samsung, LG, HiSense, nudijo TV enakih lastnosti kot Philips za najmanj 20% nižjo ceno.
Glede na to, da to glede prvega mesta Philipsa, omenja "tehnozvezdje", sem prepričan, da je realnost precej drugačna.
valda,

v plačanem pr sporočilu hisensa, so se zlagali o tržnem deležu druge znamke :D
 
  • Haha
Reactions: AvtoFun

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
592
113
točno to. vsak naj pri sebi razčisti koliko dejansko gleda TV in kakšnega sploh potrebuje.

Jaz gledam tv v dnevni sobi mogoče 2uri na teden. in imam hisensa, nekega poceni 65inč. ker je pač največji kar je šel na steno. in za to kar otroc gledajo na njem je prek zadosti.
tv v spalnici pa gledam cca. 1h na dan in je na steni cca. 10let star philips, kar pa popolnoma zadosti moje potrebe.

ljudlje smo si pač različni.
 

Suši

Zelenc'
2. maj 2023
3
0
1
Mislim, da boš potreboval še nekaj napotkov. Koliko denarja pa misliš namenit za nakup?
Prosim oprosti, ker nisem prej odgovoril. Sam bi najraje kupil OLED vendar televizijo kupujem vsakih 10+ let in se bojim, da bo burn in prehitro končal življenjsko pot le-te. Ker televizijo kupujem zelo poredko takrat dam za TV raje nekoliko več. Trenutno postavljena končna meja je 5.000 €. Favoriti so: Sony A95K oziroma raje bi prihajajočega Sony A95L. A morda kdo ve kako se Sony obnaša glede burn in-a? V drugem primeru čakam Sony X95L oziroma mika me tudi Samsung QN900C. Imam pa v glavi še en velik problem in sicer kolega je šel zadnjič z mano u trgovino in je rekel, da, če sem zmešan, da kupujem 65" TV in da naj raje kupim 55". Čisto sem zmeden, ker ne vem kaj je prav. Soba je veličine 400cm x 350cm (dolžina x širina) in ni veliko dnevne svetlobe. Po mojem mnenju za 300 cm dolžine od kavča do TV-ja potrebuješ 65" TV (da se lahko komot zlekneš in gledaš) vendar nebi pa rad, da je TV čez celo sobo. V primeru, da vzamem 55" TV prideta v poštev samo OLED Sony A95K oziroma A95L. Ponovno prosim za nasvet katero TV naj kupim in katero veličino (55" ali 65") za 10+ let. Rajši bi OLED vendar se bojim burn in-a. Resnično vas prosim za pomoč. Vnaprej se vam iskreno zahvaljujem.