Kateri TV izbrati

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Živjo,

Prišel je čas za menjavo TVja. Definitvno bo Philips (zaradi ambilighta, sem se ga navadil), druge zname me ne zanimajo


Prosim če mi pomagate katerega izmed teh dveh modelov izbrati.

1. 55oled706
2. 55pus9206

Ja, prvi je OLED - čeprav entry level (nisem nek tehnofrik). Črna je črna, višja tehnologija..
Pri OLED panelu me predvsem zanima oz, se bojim burnin-ov, "rdecega" ekrana, raznih linij - vertikalnih ali horizontalnih (no, to je lahko prisotno tudi na VA panelu)...

Drugi je VA 100Hz panel, serija 9... verjetno bi panel zdržal dlje kot pri OLEDu..

Kaj pravite vi?
Hvala!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ne oziraj se preveč na to, kater naj bi "zdržal dalj časa", ker dandanes noben TV ne bo več držal večno. Pred kratkim sem menjal 6 let star LCD TV, ker so se mi pojavile črte na robu ekrana. Sestri je crknil panel v manj kot leto starem Samsungu (k sreči v garanciji). V službi smo kupili high end 65" LCD TV in se je že po enem mesecu pojavila vertikalna črta po sredini zaslona.

Moj predlog:
- če prostor v katerem boš imel TV ni preveč svetel oz. boš gledal večinoma zvečer/ponoči, potem kupi OLED
- če je TV postavljen v zelo svetel prostor, si kupi LCD
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sam sem pred kratkim nabavil 55OLED806…. Ker je skoraj 13 let stara Panasonicova Plazma soustila duso… Sem zelo zadovoljen tako s sliko, kot tudi z zvokom… ter na splosno s samim delovanjem TVja… Edino, kar mi ni prevec vsec, je daljinec… ker ima tipke prevec natlacene skupaj… in na slepo je tezko najti pravo tipko… Ampak to je se najmanj…
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Še eno vprašanje za bolj "entry level" modela.

Nekak kolebam med Hisense 55U8GQ in Samsung QE55Q80A.
Kakšne izkušnje z omenjenima modeloma?!
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Gre za podobna modela kar se tiče kvalitete slike. Oba sta FALD modela z IPS paneli. Hisense ima recimo nekaj prednosti, ker omogoča DTS zvok in Dolby Vision video kodek. Samsung ima nekoliko boljše procesiranje slike. In pa Tizen je vseeno nekolko boljši smart sistem od VIDA, ki ga ima Hisense. In pa na kraju kateri ti je stilsko bolj všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Živjo,

Prišel je čas za menjavo TVja. Definitvno bo Philips (zaradi ambilighta, sem se ga navadil), druge zname me ne zanimajo


Prosim če mi pomagate katerega izmed teh dveh modelov izbrati.

1. 55oled706
2. 55pus9206

Ja, prvi je OLED - čeprav entry level (nisem nek tehnofrik). Črna je črna, višja tehnologija..
Pri OLED panelu me predvsem zanima oz, se bojim burnin-ov, "rdecega" ekrana, raznih linij - vertikalnih ali horizontalnih (no, to je lahko prisotno tudi na VA panelu)...

Drugi je VA 100Hz panel, serija 9... verjetno bi panel zdržal dlje kot pri OLEDu..

Kaj pravite vi?
Hvala!
Med tema dvema vsekakor OLED;-) In ni se ti reba nič bati za burn-in.. Edino, če bi res 12 ur neprekinjeno gledal statične vsebine ali igral igre, potem je nekoliko možnosti za burn.in v nasprotnem ni nikakršnih težav. Danes so OLED paneli že precej napredovali kar se tiče te zadeve, pa tudi vsak proizvajalec ima vgrajeno določeno tehnolgijo, ki preko Softwerja preprečuje burn-in.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
977
113
Ima kdo OLED za monitor ali to še ni priporočljivo? Glede na ta zadnji odgovor vezano na burn in.
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Jaz osebno bi se za potrebe monitorja odločil raje za kakšen LED televizor. Ker ni samo težava samo burn-in temveč tudi image retention .
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sam sem pred kratkim nabavil 55OLED806…. Ker je skoraj 13 let stara Panasonicova Plazma soustila duso… Sem zelo zadovoljen tako s sliko, kot tudi z zvokom… ter na splosno s samim delovanjem TVja… Edino, kar mi ni prevec vsec, je daljinec… ker ima tipke prevec natlacene skupaj… in na slepo je tezko najti pravo tipko… Ampak to je se najmanj…
Pa ti je 55 incni dovolj velik? :) Jaz sem nedavno zamenjal 12 let staro panasonic plazno za 65 oled LG C1. Nadnavdusen.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Lahko rečem, da sem resnično navdušen nad 706ko. Moj prvi OLED in...slika je fenomenalna :)
Zvok (za TV) tudi ni slab, čeprav iz navade gledam prek onkyja na 5.1.

Malo sem gledal različne nasvete (youtub strokovjaki in tutoriali) glede nastavitev slike in vsega... svetujejo vse kar se tiče dodatnih bonbončkov pri izboljšavi izklopiti. Kaj je pol fora P5 procesiranja?
Mode na FILMMAKER in vse na off.
Osebno imam rad punchy živahne VIVID fore :)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Te kalibracijske nastavitve so zato, da gledas cimbolj podobno kot je bil film dejansko posnet. Ce ni živozelena trava je to zato ker ni bila pri tej vsebini in ti jo bo pokazalo tam kjer je bila. Pa odteknki sivine itd
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Aja še eno vprašanje.. kako bi pa lahko testiral dolby vision? Imam standardni (ne premium) netflix account, tko da na tak način ne bo šlo.
Imam NVIDIA SHIELD ampak mislim, da KODI ne zna poslati dolby vision signala?
Če kdo ve kako bi sprobal le pogumno z besedo na plano :)
 

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Aja še eno vprašanje.. kako bi pa lahko testiral dolby vision? Imam standardni (ne premium) netflix account, tko da na tak način ne bo šlo.
Imam NVIDIA SHIELD ampak mislim, da KODI ne zna poslati dolby vision signala?
Če kdo ve kako bi sprobal le pogumno z besedo na plano :)
A imaš kakšen torrent pa si snami kakšen Dolby Vision film.. Drugače pa imaš na netu kar nekaj klipov v Dolby Vision.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
In pa Tizen je vseeno nekolko boljši smart sistem od VIDA, ki ga ima Hisense.

Glede nato, da bo namesto boxa laufala EON aplikacija im kakšen film iz torrenta verjetno ni panike?! Po reviewih bi naj Hisense bil celo boljši od Samsunga?!

Jeba je, da v trgovinah nimajo side by side TVjev za primerjavo slike. V Aliansi sigurno forsirajo Hisense...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Glede nato, da bo namesto boxa laufala EON aplikacija im kakšen film iz torrenta verjetno ni panike?! Po reviewih bi naj Hisense bil celo boljši od Samsunga?!

Jeba je, da v trgovinah nimajo side by side TVjev za primerjavo slike. V Aliansi sigurno forsirajo Hisense...
savinjska je močna regija za hisense ja :D
 
  • Haha
Reactions: Zgaga

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
191
1
28
Glede nato, da bo namesto boxa laufala EON aplikacija im kakšen film iz torrenta verjetno ni panike?! Po reviewih bi naj Hisense bil celo boljši od Samsunga?!

Jeba je, da v trgovinah nimajo side by side TVjev za primerjavo slike. V Aliansi sigurno forsirajo Hisense...
Jaz osebno bi se odločil za Samsung, če je kvaliteta slike primarna. Hisense pa omogoča nekaj več kar se tiče kodekov itd.. Seveda pa ne boš zgrešil z nobenim od teh dveh televizorjev. Je pa tako, da ta dva televizorja nista ravno primerna za gledanje v mraku ali popolnoma temnem prostoru..
 
  • Wow
Reactions: Zgaga