Kateri TV izbrati

televizor

Forumski Philips zastopnik
29. jul 2022
154
38
28

lahko razložiš?

najprej so problem, da tv-ji niso dovolj svetli za podnevi. sedaj pa tej niso za v temo?
Kakor si opazil ni nekako idelnega televizorja za vse pogoje gledanja. Kar se tiče teh dveh modelov nista primerna za temnejši prostor zaradi vgrajenega IPS panela. Da na kratko razložim zakaj. IPS panel dosega premalo kontrastno razmerje za gledanje v temi, poleg tega pa ne more prikazat zelo dobro črnih kadrov, namesto, da bi ti kadri izgledali črni so več ali manj sivi, nazadnje pa je še tu IPS sijaj, ki je znana težava IPS zaslonov, ki imajo pod kotom bolj ali manj izrazit belkast "sij", ki nekoliko spominja na prebijanje osvetlitve ozadja, vendar je bolj enakomeren in se postopoma spreminja z zornim kotom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
ja ampak 50 hz, to je sam za tv-kot tv., za ostalo pa bolj ne. osnova, ampak res ugoden oled, ni kaj.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
A LG je premium? Od kdaj?
Od vedno, kot tudi vedno je nudil vstopne modele za množice. Vsa leta največji proizvajalec LCD panelov. Prvi je pričel s proizvodnjo LCDejev z LED osvetljavo ozadja. Prvi pred 10 leti začel s proizvodnjo OLEDov, in vsa ta leta največji proizvajalec premium TVejev. Tudi z letošnjim letom dosežen velik napredek z novimi paneli, in z novim, izredno zmogljivim procesorjem, ki daje slikam na zaslonu trodimenzionalno kakovost z razlikovanjem elementov v ospredju in ozadju drug od drugega. S kompozitnimi materiali s pol nižjo težo OLEDov od lanskih modelov. S Samsungom sta letos edina, ki omogočata WiFi 6 podporo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Zakaj hisensi v Evropi nimajo androida v US&A pa? Drugače hisensi izgledajo uredu za svoj denar, ampak meni se pač zdijo razen androida vsi sistemi sami sebi namen. Počasi bo treba nekaj nabavit pa izgleda, da zame drugega kot precenjen sony itak ni.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Zakaj hisensi v Evropi nimajo androida v US&A pa? Drugače hisensi izgledajo uredu za svoj denar, ampak meni se pač zdijo razen androida vsi sistemi sami sebi namen. Počasi bo treba nekaj nabavit pa izgleda, da zame drugega kot precenjen sony itak ni.
Zato ker verjamejo v vidaa-o