Katere knjige ste prebrali pred kratkim

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
ene par dobrih naslovov:
legija prekletih (danski vojak v nemški vojski ll. vojna)
prisilni jopič j. London
Mojster in margareta (huda pravljica)
podlasica je spregovorila (huda knjiga o UDBI)
kavelj 22 (klasika)
čarovnikov vajenec

presenetila pa me je knjiga: bogati očka revni očka
takšnih knjig nisem hotel nikol brati ker so mi jih proporočali ponavadi tisti klukci in kakih mrežnih marketingov
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Vse štiri prevedene knjige od Iana Rankina:

-Vozli in križi
-Skrivalnice
-Krvave skomine
-Razgaljeni Jack: inšpektor Rebus razkrije mrežo laži in prevar

Solidne kriminalke, v redu stil, edino pri prvi se pozna, da je bil pisatelj takrat še bolj začetnik.

Zadnja:

Kurt Vonnegut: Mati noč

Ena prvih knjig enega izmed mojih najljubših pisateljev, govori pa o bivšem ameriškem nacističnem propagandistu, ki živi mirno, dokler...

LP
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Andy Secombe: Edgame
Odličen angleški humor. Kaj se zgodi ko bog in hudič stavita, v vse skupaj pa pade nič hudega sluteč tipičen anglež ...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Borci brez preteklosti - Robert Markuš

Tujska legija iz prve roke....ampak sem od te knjige pričakoval več. Ni ne vem kaj.

Goli vojščak od Sloana je boljši.
grin1.gif


Še dva Slovenca sta opisala svoje izkušnje:

Rajko Cibic:Spomini Slovenca v tujski legiji

in

Stojan Cirk:Vojakovi spomini.

Zdajle sem odkril da je izdal nadaljevanje svoje življenjske zgodbe: Dežela brez pravic

Trenutno: Prekleti umirajo težko od Hugha McLeana
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:

presenetila pa me je knjiga: bogati očka revni očka
takšnih knjig nisem hotel nikol brati ker so mi jih proporočali ponavadi tisti klukci in kakih mrežnih marketingov

Enako presenečenje nad knjigo z moje strani, meni jo je priporočil moj prof. dr. metalurgije.

majč
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
@zadnji

Sam sem prebral novelo Private Dancer by Stephen Leather , sicer v angleščini ampak ena boljših novel kaj sem jih
držal v roki. Govori o tajskih kurbah in turistih,...
 
Nazadnje urejeno:

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Ravnokar prebrala "Tisoč veličastnih sonc" pisatelja Khaleda Hosseinija

c/p:

Marjam in Lajla sta se rodili v različnih družinah. Marjam, ki je »produkt« poigravanja premožnega moškega s svojo služkinjo, njeno mamo, živi očarana s predstavo o svojem očetu. Zase si želi več – iti v šolo, se izobraževati. Tudi mula, ki jo poučuje, jo spodbuja pri tem, a mati njeno težnjo stalno zavrača: »Kakšen smisel bi imelo šolati dekle, kot si ti? Kot da bi loščil umivalnik. Ženske, kot sva jaz in ti, se mora v življenju naučiti ene same stvari. In to je potrpeti.« Po samomoru matere jo oče komaj štirinajstletno poroči z Rašidom, čevljarjem iz Kabula. Ko se že zdi, da bo dobila svoj košček sreče, splavi otroka in ko režim Daoud Khana pade v roke komunistov, se v njuni hiši vse spremeni. Lajla, druga junakinja, se rodi v času komunizma in tako uživa ugodnosti šolanja in svobode, ki je bila takrat mogoča za afganistanske ženske. A podobno kot pri Marjam, se tudi pri njej vmeša zamenjava političnega režima. Njene starše pokonča izstreljena raketa in zanjo ostaneta samo dve možnosti ali prostitucija ali poroka. Sprejme Rašidovo ponudbo in postane poleg Marjam njegova druga žena. Najprej med ženskama vlada napetost, a ju vse bolj fundamentalistični patriarhat usodno poveže in iz njega vodi le ena pot.


Meni je bila knjiga vau
roza.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Če ti je bila ta všeč, moraš obvezno prebrati še njegov prvenec, Tek za zmajem. Vrhunska knjiga, izjemna pripoved o odraščanju dveh fantov v Afganistanu. Ob vdoru Sovjetov en z očetom pobegne v ZDA, drugi pa ostane tam.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Orphan Pamuk: Bela trdnjava.
Novoveška zgodba o Italijanu in Turku, katerih usodi se začneta po spletu okoliščin prepletati do te mere, da celo zamenjata identiteti, ne da bi okolje prepoznalo zamenjavo. Zanimiva knjiga, čeprav za moj okus nekoliko precenjena.

Arto Paasilinna: Tuleči mlinar.
Odlična knjiga, le konec je nekoliko specifičen.
 

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
202
20
18
Od Paasilinne priporočam še Očarljivi skupinski samomor in Dedu za petami, odličen finski humor in cinizem, zelo blizu slovenski miselnosti.
Ter Sahib – Impresije iz depresije (Nenad Veličkoviæ), opisuje življenje uradnika OZN na misiji v povojnem Sarajevu, kjer naj bi pripomogel pri civiliziranju Bosancev. Veliko črnega humorja in življenjskih resnic;-)
 
Nazadnje urejeno: