Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Upam da tema še ne obstaja.
No jaz sem ravnokar dokonca prebral 3 dela Conna Igguldena, ki prikazuje življenje Julija Cezarja. Zbirka se imenuje Imprator.
Zdej se bom lotu knjige "oris ameriške zgodovine".

Naj bo v stilu teme:" kater film ste gledali".
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Lovec na kul
smile-1.gif

Bartimejtus III
smirk-1.gif


takle "pofl" berem
grin1.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Dej vsaj malo napište za kaj se gre v teh knjigah. Sem velik ljubitelj knjig in sem prav vesel če dobim kak predlog.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Nekakšni mladinski romani
rolleyes-1.gif


Lovec na kul: mulc, 17, NY, je s strani firm sponzorirani ocenjevalec kul stvari - superg, oblek, gsmov, mp3jev... Nakar sreča eno bejbo katera je inovatorka v kul oblačilih - sama kul stvari izumlja, in z njo se zaplete v kup dogodivščin (uber kul nov model superg, no name.), nekako kot mini đems bond.

Bartimejtus: hari-poter-lajk in severni-sij-lajk stajl. Fantazija za najstnike, na zajebantski način.

Baje je od Dan Browna nova knjiga zunaj? Kako prostozidarji vladajo svetu s pomočjo ZDA? Prejšnje sem vse prebral in so kar vredu - ena bolj, druga manj...
 
Nazadnje urejeno:

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Te knjige o prostozidarjih in o temu kako zda vladajo svetu s pomočjo al-kaide itd (dam samo priemr oziroma karikiram) večinoma ne prebiram. Če že preberem kakšno tako teorijo zarote jo preberm zgdolj zaradi tega da se potem lahko "zoperstavim" enemu ki temu verjeme.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Trenutno berem Šavrinke Marjana Tomšiča.
Šavrinke so ženske iz Slovenske Istre, ki so morale zaradi revščine prodajati raznorazne izdelke, blago, milo, sukanec itd., v zameno pa so dobile jajca, ki so jih potem tudi prodale in dobile denar, s katerim pa so si kupile vse potrebno za življenje.

Začela pa sem brati tudi Tujca v Benetkah Iana McEwana.

Edit: Tema že obstaja. Ampak se očitno ni obdržala, verjetno zaradi nepriljubljenosti branja pri uporabnikih Alterja. Mogoče bo pa tokrat drugače.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Ima kdo kako idejo, kaj prebrat na morju...te žepne knjižice? Npr. zame, kaka realna zgodba, romantična, tudi krimič...za mojega pa kaj v stilu Da Vincijeve šifre...Pa da je bolj novo, ker vsako leto par knjigc kupimo in potem cela familija bere
smile-1.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Zate:
Mineko Iwasaki - Jaz Gejša
Corinne Hofmann - Bela masajka, Zbogom Afrika, Vrnitev v Barsaloi
Lauren Weisberger - Hudičevka v Pradi

Zanj:
Robert Harris - Veliki Rajh (Hitler preživi, Kennedy pride v Rajh, pojav skrivnostnega trupla visokega nacističnega funkcjonarja. Dobra zgodba vglavnem priporočam)
Gordon Thomas - Skrivnostna zgodba mosada (prebral ene 3x, super zadeva o tej izraelski tajni službi. Opis od nastanka pa do zdej).

Teh naslovov se zdaj na hitro spomnem. Če bi rada še kaka druga "priporočila" mi pošlji PM z bolj natančnimi željami, pa ti bom svetoval.
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
dobri predlogi zanjo
zmaga.gif


Jaz sem zdele v parih dneh prebrala tri kriminalke, zelo zanimiv potek in vse Ian Rankin: Krvave skomine, Vozli in križi, Skrivalnice
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Berem Hladna vojna in bitka za informacijsko tehnologijo
smile-1.gif


Čisto nova zadeva o Iskri Delti (napisal njen direktor) in pizdarija samoupravnega socializma v 80ih letih... Kogar zanima več o "naši" informatiki v 80ih letih, toplo priporočam
zmaga.gif
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Dobra tema...evo malo mešano na žaru:

Kazuo Ishiguro - Ne zapusti me nikdar.
O odraščanju, razmišljanju ter odnosih med ljudmi, vzgojenimi za "rezevne dele". Mi je bila ful huda knjiga, samo malo preveč žalostna.

Imperator zbirka je tud na tapeti (moram pod nujno najti zadnji del) - komur so všeč zgodovinske zadeve v roman obliki, je super.

Priporočam tudi zbirko Otroci zemlje - o življenju v pradavnini, o neki deklici, ki zgubi svoje pleme, velik o divjini, kako so takrat kao živeli, ljubezenska zgodba se naplete...precej fajn za brat.

"Lahko branje za ženske" - stvari od Marian Keyes.

Seveda se pa vedno in zmerom lahko bere Štoparske vodnike (Douglas Addams).
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik rainbow pravi:


Imperator zbirka je tud na tapeti (moram pod nujno najti zadnji del) - komur so všeč zgodovinske zadeve v roman obliki, je super.

Jaz sem prve tri prebral. Kaj četrti je že zunaj? Do zdej sem vidu samo prve tri dele, četrtega pa še ne. Morda veš kaj več o 4 delu?
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
jao, mi je kr nerodn glede na to kaj berem zadnje čase... nazadnje sem prebrala zbirko novel od Preglja do Kosmača (Matkova Tina, Boj na požiralniku itd)... za lastno veselje pa že doooooolgo časa nič
frown-1.gif
upam da bo med počitnicami kaj več časa
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
..pa vse knjige od Donne Leone...o policijskem komisarju iz Benetk, ki rešuje zločine v "italijanskem" okolju (podkupnine, nedotakljivi politiki.)...super opisi Benetk, napete knjige.

Vampir -Boris Periæ...vampirijada na istrski način

Potterje vse (v slovenščini)

Igra prestolov, Spopad kraljev...fantazijska triologija...gospodar-prstanov-lajk, vendar boljša
zmaga.gif


Severni sij, Pretanjeni nož, Jantarni daljnogled...podobna zadeva, le še bolj fantazijska

Artemis Fowl 3 knjige..vilinci, škrati in to...


Jebentiš, a sam to berem
cry12bpy.gif
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
Kaj četrti je že zunaj? Do zdej sem vidu samo prve tri dele, četrtega pa še ne. Morda veš kaj več o 4 delu?

Je, ja - Bogovi vojne. Mislim pa, da je zaenkrat samo trda vezava zunaj.
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
..pa vse knjige od Donne Leone...o policijskem komisarju iz Benetk, ki rešuje zločine v "italijanskem" okolju (podkupnine, nedotakljivi politiki.)...super opisi Benetk, napete knjige.

Vampir -Boris Periæ...vampirijada na istrski način

Potterje vse (v slovenščini)

Igra prestolov, Spopad kraljev...fantazijska triologija...gospodar-prstanov-lajk, vendar boljša
zmaga.gif


Severni sij, Pretanjeni nož, Jantarni daljnogled...podobna zadeva, le še bolj fantazijska

Artemis Fowl 3 knjige..vilinci, škrati in to...


Jebentiš, a sam to berem
cry12bpy.gif

Ekola v temle se jest najdem:D Približno vse, razen vampirjev sem prebrala. Doma mam ap trenutno Imperator (prvi 2 knjigi), Moški, ki sovražijo ženske (začenja se dobro) pa še ene 4, katere lahko povem naslove, brala pa še nisem...

Drugače pa.. bolj, ko je napeto branje rajši mam. Včasih paše kaj lahkotnega.. Takih zadev kot je npr. Bela masajaka pa ne pridem skoz, ker je totalno neberljivo. Tko k ena k je živela v pragozdu al neki, ne da se brat
smile-1.gif
VSaj men.. Pa bi blo v končni fazi lahko zanimivo, če bi blo ok napisano...
Prebrala sm tut večino Dana Browna, najbolša kar se kriminalk tiče mi je Minette Walters in vse njene knjige-prebrano v sekundi, Agatha Christe in podobno so itak zakon...
Ma dejansko, preberem marsikaj no... Ena zadnjih npr je bila Metafizika cevi. ŽE drugič
redface-1.gif


MA ja rada berem, tko da mam doma zmeri po ene par knjig, pa ponavad ene 2 hkrat berem
cheer.gif
Predvsem, kadar se mi kaka knjiga ustavi, kot trenutno npr Rez (od ene japonske pisateljice), potem začnem brat naslednjo, da dobim motivacijo za drugo nazaj.

Fajn branje vsem
smile-1.gif