Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Ana Politkovska - Putinova rusija

Če mislite da je naša država v qurcu, preberite to knjigo in mislili boste da živite v raju
grims-1.gif
Rusijo je skurcala do amena, prikazala realno sliko, zaradi tega je žal morala umreti
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Mavrica v pločevinki - mimaŠ

O ženski, ki izkusi raka na dojki ter njenem boju, strahovih ter dojemanju vsega skupaj.
Lepo se bere, brez pretirane emocionalnosti, pa čeprav ji jo ne bi očitala, niti ni suhoparno.
Menda resnična zgodba slovenske avtorice.
Priporočam.
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Ja.. knjiga se res lepo bere... Avtorica je prispevke najprej objavljala na enem izmed forumov, potem je pa vse skupaj preraslo v knjigo.
Žal je kmalu po izidu knjige avtorica umrla
frown-1.gif


Berem pa trenutno Čudež v ravnovesju : Etxebarrria. Berljivo
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik rainbow pravi:
Mavrica v pločevinki - mimaŠ

O ženski, ki izkusi raka na dojki ter njenem boju, strahovih ter dojemanju vsega skupaj.
Lepo se bere, brez pretirane emocionalnosti, pa čeprav ji jo ne bi očitala, niti ni suhoparno.
Menda resnična zgodba slovenske avtorice.
Priporočam.

Za to sem pa slišal, ta gospa je žal na koncu izgubila boj in umrla kakšne 2-3 leta nazaj.
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Vem, ja - je nakazano že v knjigi, kako se bo končalo. Nisem hotela napisat, da ne bi morebitnih bralcev to odvrnilo.
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Hmja, ni ravno prijazno takih reči razkrivati ... Četudi nekateri pravijo, da pri dobri knjigi ni bistveno, kaj je povedano, mapak kako je povedano. Drži tudi v primeru Mavrice? Sem slišala že marsikaj dobrega.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.734
1.550
113
Iskajoč brata
George RR Martin : Game of thrones : Song of ice and fire
cheer.gif


Super knjiga, morm poiskat drugi del, da mi vse ne uide iz spomina
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Knjig ne berem pa tud nikol jih nisem, samo bral sem jih za bralno značko pa še to do 4 razreda, potem pa nikdar nobene več v celoti, morda samo mal prelistal.

Ampak se ne sekiram

Od, kar imam internet sem ogromno prebral članskov, pa tud kakšne kopije od knjig, redno berem novice, forume, .....
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Jaz pa trenutno končujem
Hrvati v luči zgodovinske resnice - Psunjski

Kupil sem pa tudi že naslednjo, ki že čaka na nočni omarici, pripravljena z magnetkom:
Satanski stihi - Salman Rushdie
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Vlasta Meden Klavora: Ko duša nima kam....prirejena dr. disertacija o pacientih s psihotično motnjo ter analiza njihovega likovnega ustvarjanja, zanimiv pogled na genialnost in norost


majč
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ej knjiga je tko zanimiva, da ne moreš mimo nje...že samo če jo gledaš, vsebuje namvreč slike pacientov...marsikatero bi imela doma na steni, res hudo...vsebuje primerjave z drugimi ustanovami po Evropi, jamske slike kot primerjavo...v glavnem če imaš možnost to knjigo kje dobit si jo najprej oglej nato pa še preberi. Kakšna pa je originalna dr. disertacija pa ne vem, ker je nisem videla. Prirejena je verjetno zato, da jo mi laiki lažje dojamemo, ker vsebuje mnogokatere strokovne izraze oz. ob robu knjige so nekakšni zaznamki kot dodatna pojasnila. V glavnem je berljiva. In odkriva razmišljanja pacientov ob nerazumnih slikah, tako da dobiš dodatno predstavo kaj slika pomeni, predstavlja.


majč
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Omar Nasiri - Moje življenje v Al Kaidi.

Super knjiga, ki naj bi bila napisana po resničnem dogodku. Napisal jo je pa tip, po rodu Maročan ki se je z družino preselil v Belgijo. Njegovi bratje so podpirali teroristično organizacijo GIA in ji dobavljali orožje....... ne bom preveč pisal o knjigi, ker bi lahko marsikaj pokvaru potencialnim bralcem. Vglavnem Omar postane tajni agent za DSGE in MI6 in pristane v terorističnem taborišču v Afganistanu.
Priporočam.

Ko dobim plačo si grem kupit od Obame knjigo. Komaj čakam :D
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Po dolgem dolgem času sem se prebi čez:

Charles Dickens: David Copperfield

Sicer zelo zanimiva knjiga, ampak mi je žal, da nisem bolj aktivno bral. Edino kar me je motilo, so bili na trenutke preveč osladno romanični momenti.
Povzetek vsebine:
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Copperfield_(novel)

V zadnjih dveh dneh pa:

John Le Carre: Misijonska pesem

Razočaran, pričakoval več akcije, tudi slogovno se mi ni zdela nič posebnega, bolj primerna za mehko vezan šund roman.

LP