Katere knjige ste prebrali pred kratkim

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Rojeni za tek - Christopher McDougall

Frišen prevod legendarne knjige Born to run, ki je povzročila revolucijo bosonogega teka.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.838
113
Paul Midler: Poorly Made in China
zanimiva zadeva za boljše razumevanje zakaj je vse in na kakšen način narejeno na kitajskem in tudi nasplošno da se vidi kako kitajci funkcionirajo (P.S. barabe so
evil.gif
)
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Fran Milčinski - Ptički brez gnezda
Problem družin iz različnih razredov pred 100 leti, predvsem vpliv na otroke. Se vidi, da je bil pisatelj sodnik, ki se je ukvarjal z otroškimi prestopniki; neposredno pokaže, da smo za deviantno mladino krivi odrasli (starši).

Marina Lewycka - Kratka zgodovina traktorjev v ukrajinščini
Pripoved hčere ukrajinskega priseljenca v Angljo, ki se mu na stara leta rahlo zmeša zaradi velikega para jošk. Ena boljših knjig zadnje čase.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.222
113
42
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Pravilno! Ponovno odkrij tudi Cankarja, če ga še nisi. Še en klasik, ki nam ga v šoli priskutijo.

Nočejo da si režemo žile že v srednji šoli.
 

marjanca2079

Zelenc'
18. nov 2011
2
0
1
Angeli in demoni... Dan Brown je še kar utrgan, meni je ful všeč.
Zna odlično peljat 2 do 3 poglede na isto zgodbo - po navadi zgodovinske skrivnosti, ljubezen in pustolovščina.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Bogdan Novak:Lipa zelenela je. Če bodo ostali deli taki kot je bil prvi, bo zima kar prehitro mimo. Sem mislil, da je trilogija, pa je 12 knjig.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.838
113
Martin Lindstrom - Brandwashed
Marketinške fore s katerimi nas maltretirajo in nam skušajo prodat VEČ. Večinoma deluje
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
ima kdo knjigo "psi" od erosa?

punca bi jo rada imela pa bi ji jo rad kupil, sam ne dam za novo 77€
smile-1.gif


tako da če jo ima kdo doma in bi jo rad prodal po normalni ceni, se priporočam
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Čefurji raus!
Lahkotno branje. Kot bi v rokah držal strip. Vsebina je odlična. Ne zaradi številnih slovničnih napak
evil.gif
, ampak zaradi odličnega poskusa, kako demistificirati čefurja. Knjiga pripoveduje žalostno zgodbo najstnika. Seveda, na relativno komičen način.
Se bom lotil še zadnje knjige, Jugoslavija, moja deže£a.
 

AklAm

Zelenc'
20. feb 2012
19
0
1
www.aklam.si
Bert Ehgartner: Bili ste zdravi, dokler niste prišli k zdravniku.

Navadno ne berem knjig tega tipa, ampak je tale precej žurnalnistična, dele za samopomoč pa lahko mirno preskočiš. Priporočam vsem, ki še niste izgubili slepega zaupanja v zdravnike in farmacijo.
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
40
Bled
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Čefurji raus!
Lahkotno branje. Kot bi v rokah držal strip. Vsebina je odlična. Ne zaradi številnih slovničnih napak
evil.gif
, ampak zaradi odličnega poskusa, kako demistificirati čefurja. Knjiga pripoveduje žalostno zgodbo najstnika. Seveda, na relativno komičen način.
Se bom lotil še zadnje knjige, Jugoslavija, moja deže£a.

Tudi sam sem jo prebral in mi je res sedla:) Sedaj je pa avdicija za film, velja razmisliti....trenutno pa spoznavam življenje Steva Jobsa....
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.838
113
Greece's 'Odious' Debt - Jason Manolopoulos

Super knjiga za lazje razumevanje zakaj je grcija kje je