Katere knjige ste prebrali pred kratkim

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Najprej knjigo o Džingiskanu (v 3 knjigah), sedaj pa končujem eno islandsko kao kriminalko... vse skupaj preveč krvavo, zato rabim en sentič protiutež
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Nazadnje sem prebarala Most na Drini ... naslednja bo pa Harry Potter v angleščini ... baje je veliko boljša in še zelo fajn za osvežitev znanja ang.

lp
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39

Donna Cross: Papežinja Ivana.

Sem že prebral istoimensko avtorja Roidis Emanuela, ki pa je zgolj smešna.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Hmmm - jaz tudi Harry Potter v angleščini
redface-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
- Digitalna trdnjava
- Ledena prevara
- Izgubljeni Simbol

Vse od Dan Browna in vse takoooo Brownovske
smile-1.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
V zadnje pol leta mi je celo uspelo prebrati nekaj knjig:

- Kate Mosse - Grobnica ( Konec 19. stoletja sedemnajstletna Leonie in njen brat Anatole najdeta opuščeno zahodnogotsko grobnico. Več kot sto let pozneje se v to zgodbo zaplete Meredith, medtem ko preučuje življenje skladatelja Clauda Debussyja. Razpletati se začne klobčič umorov, tragičnih ljubezni in starodavnih skrivnosti. ) - Knjiga sicer berljiva, ampak name ni naredila posebnega vtisa

- Deborah Rodriguez - Lepota za tančico ( kontroverzna knjiga o lepotni šoli v Afganistanu ) - Zanimiva knjiga, ki prikazuje stanje ženske samostojnosti v muslimanskem svetu.

- Marina Nemat - Cena življenja - Pretresljiva pripoved o zloglasnem zaporu Evin v revolucionarnem Iranu . Zelo priporočam.

- Dan Brown - Izgubljeni simbol - Izgubljeni simbol je smrtonosna dirka skozi resnični labirint šifer, skrivnosti in neznanih resnic. Zelo napeta knjiga, za ljubitelje trilerjev odlična! Priporočam.


Trenutno je v branju knjiga Halime Bashir - Solze v puščavi, ki pripoveduje o strahotah genocida, ki še vedno pustoši v Darfurju.


Enjoy
roza.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
V zadnje pol leta mi je celo uspelo prebrati nekaj knjig:

- Kate Mosse - Grobnica ( Konec 19. stoletja sedemnajstletna Leonie in njen brat Anatole najdeta opuščeno zahodnogotsko grobnico. Več kot sto let pozneje se v to zgodbo zaplete Meredith, medtem ko preučuje življenje skladatelja Clauda Debussyja. Razpletati se začne klobčič umorov, tragičnih ljubezni in starodavnih skrivnosti. ) - Knjiga sicer berljiva, ampak name ni naredila posebnega vtisa

- Deborah Rodriguez - Lepota za tančico ( kontroverzna knjiga o lepotni šoli v Afganistanu ) - Zanimiva knjiga, ki prikazuje stanje ženske samostojnosti v muslimanskem svetu.

- Marina Nemat - Cena življenja - Pretresljiva pripoved o zloglasnem zaporu Evin v revolucionarnem Iranu . Zelo priporočam.

- Dan Brown - Izgubljeni simbol - Izgubljeni simbol je smrtonosna dirka skozi resnični labirint šifer, skrivnosti in neznanih resnic. Zelo napeta knjiga, za ljubitelje trilerjev odlična! Priporočam.


Trenutno je v branju knjiga Halime Bashir - Solze v puščavi, ki pripoveduje o strahotah genocida, ki še vedno pustoši v Darfurju.


Enjoy
roza.gif

Ne vem od kje našim založnikom ideja, da spreminjajo naslov knjige. Knjiga Marine Nemat "Cena življenja" ima v originalu naslov "Prisoner of Tehran". V čem je štos? Ajde, pri filmih to še nekako pogojno razumem, ampak pri knjigah?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Počasi bo treba nabrati par knjig za na dopust. Do sedaj sta na seznamu: Dan Brown - Izgubljeni simbol in Mojca Širok - Oblast brez obraza..

Še kakšen predlog....
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Evangelij po satanu ravno končujem.

Če bereš Browna, te bo zanimalo tudi kaj takega kot je:

Gospa v modrem
Skrivnostna večerja
Križarjevo zlato
.
.
.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
A Painted House - John Grisham ; glede nato da govori o 7 letnem dečku leta 1952, bi rekel da je extremno extremno
zanimiva, ta pisatelj res ima dodelano domišljijo. Kupil za $7.99, pa mi je žal da ni bla dražja ker je vredna svojega dnarja x3.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Katero knjigo priporočate ZANJ in ZA NJO za na morje. Nekaj lahkotnega, zanimivega...lahko je staro, novo...itak zadnja leta nisem kaj preveč bral.

Všeč mi je stil Grishama. Njej pa Paasailinna.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Sem kupil A Painted House in jo prebral v šusu. Knjiga je res dobra in je vredna svojega denarja!!! Še kakšen namig za kakšno dobro knjigo v angleškem jeziku?
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ja za kakšno ang. bi tud jaz prosila sam ne Harry Potter.

Sem pa kupila čitanko Slavoj Žižek: Začeti od začetka za 3 EUR v zbirki knjig zdaj, ko je Lj svetovna prestolnica knjige. Branje ni ravno lahkotno, so pa Žižkovi pogledi zanimivo branje. Naslednja na vrsti me čaka Svetlana Makarovič: Deseta hči in nato še Boris Pahor: Zalivi, obe iz iste zbirke.

majč
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Stanis³aw Lem - Zvezdni dnevniki Ijona Tihega

Neverjetno kako je ta tip zadel človeško družbo. Pričakoval sem orto ZF, tako sem pa še bolj navdušen.