Kater fotoaparat za cca 200 €?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
TNX. Me je iz firbca zanimalo, ker sem še predkratkim nameraval kupiti ta fotoaparat.
smile-1.gif

Katerega si pa kupil?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Uh to pa je čisto drug svet. Se ne da primerjat z mojim, čeprav sem izredno zadovoljen z njim.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.884
626
113
Fotke so ql, v bodoče se moraš naučiti samo še (Ifranview -> Image -> Resize/Resample -> New size: 640x480 -> Ok -> File Save As -> JPG: Save Quality: 98% -> Save) preden daš fotke na net.
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Verjetno gledaš plavo nebo, a ne.

Ja to je bolezen kompaktov in 1/2,3 tipala. Pa tale model na modrem področju manj reducira šum, na zelenem pa bolj. Ampak pri Večjem ISO šum nebo kaj dosti večji.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Hja... to je problem, ker tlacijo preveliko stevilo mpix na tako majhne senzorje. Verjetno sem pa sam tudi razvajen, ker sem pac uporabnik dslr-ja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Absolutno ne moreš primerjat dslr-ja z kompaktom. Verjetno si malo razvajen ja
smile-1.gif
.

Ampak v primerjavi z olympusom mju9000 KLIK zopet ni tako grozno veliko šuma.
Je pa res da zna panasonic tz7 prikazat za odtenek lepše plavo obzorje, kot moj, ampak ima slabše v notranjih prostorih, kot so cerkve, gradovi, kjer ne smeš uporabljat fleša. Nebo je lepše, ker ima večje noice reduction na plavem področju kot moj Canon.

Nisem pa uspel probat kakšno je stanje pri 8M resoluciji.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Fotke so ql, v bodoče se moraš naučiti samo še (Ifranview -> Image -> Resize/Resample -> New size: 640x480 -> Ok -> File Save As -> JPG: Save Quality: 98% -> Save) preden daš fotke na net.
grin1.gif

Ja ampak potem se več ne vidi realna podoba, velikost šuma, zamegljenost, tresenje, itd... Potem DJ_Beat nebi opazil "slabost" SX200-tke.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>E točno takšne slikce dobim ko je je t drugo prilepil MrDaco, samo da sem slikal v prostoru na manjši razdalji.

Če bi pogledal exif od tiste slikce, bi pokazalo naslednje:
Camera Make: Canon
Camera Model: Canon PowerShot SX200 IS
Image Date: 2009:04:24 13:34:15
Flash Used: No
Focal Length: 5.6mm
CCD Width: 4.65mm
Exposure Time: 0.100 s (1/10)
Aperture: f/3.4
ISO equiv: 400
Exposure Bias: -0.67
White Balance: Auto
Metering Mode: Center Weight
Exposure Mode: Manual

Krepko označeno je razlog, da so ljudje "premaknjeni"
smile-1.gif
1/10 s je že kar konkretno dolg čas, če ne slikaš statičnih predmetov.

Drugače pa zelo dobronameren nasvet:
- preštudiraj navodila (s poudarkom, čemu in zakaj uporabiti že določene programe),
- osvojiti čisto temeljne pojme fotografije, torej zaslonka, čas, ISO.

V problematičnih svetlobnih pogojih (npr. slikanje v cerkvi brez fleša) ali tam, kjer rabiš krajše čase zaradi narave posnetka (šport npr.), si pomagaš tako, da dvigneš ISO, ki posledično (pri enako odprti zaslonki) "povzroči" krajši čas. Dvig ISO na 400 v cerkvi je skorajda premalo
smile-1.gif
Pa ne se bat dvigovati ISO ... saj ne boš delal nekih hudo velikih posterjev, da bi bil šum opazen. Za domačo fotko (npr. 13 x 18 cm) ali za gledanje na zaslonu (seveda ne na 100 % povečavo) se tudi ISO 800 preživi BP.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
U je*emtiš, sploh nisem videl velikega rdečega opozorila, da artikla ni več v ponudbi! :D
Kaj bi blo pol za kupit, za nekje podobno ceno?
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Canon G9 je razred višji. Zanima me, kje so to predvsem pozna.
Trenutno imam S5IS, pa nisem najbolj zadovoljen z njim. Najbolj me motijo preveč bele barve (white balance ni najboljši) in pa glede na zmogljivosti se mi zdi prevelik.

Potrebujem foto, ki ima dokaj napredne "manual" funkcije, o. zoom nad 6x, čim manjši čas med zaporednimi slikami, dobro avtonomijo baterije, opt. zoom med filmanjem.

Menim, da je G9 kar vredu. Predvsem me zamina primerjava med njim in SX200 oz. Panasonic TZ7. Je tu še kaj drugega?
Thx.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
DSRL? kompakti so vsi počasni, G9 oz. G10 je pa spet zgodba zase - ma veliko plusov, vendar tudi minusov.

@FuriusG: Canon A590 IS je definitivno boljša izbira - mislim, Fujifilmov je tudi okej fotič, predvsem zmaga Canon zaradi IS-a, Fuji namreč nima niti kančka stabilizacije.

poglej si še Canon A1000 IS in Canon A2000 IS, menda sta oba zelo dobra. AA baterije pa ... kaj pa vem, z mojo imava Sonyja T2, na Li-Ion baterijo, pa več kot 200 fotk ne nardiva, rezervna stane oa 60€. to me moti pri mojem, in ko bova spet izbirala, bova skoraj 100% izbrala takega z AA baterijami - lahko jih kupiš kjerkoli, praktično.

vem pa, da sem videl tvoja fotiča A590 in Fuji 150J v Comshopu ...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Citat:
Uporabnik japke pravi:
Canon je razred višji. Zanima me, kje so to predvsem pozna.
Trenutno imam S5IS, pa nisem najbolj zadovoljen z njim. Najbolj me motijo preveč bele barve (white balance ni najboljši) in pa glede na zmogljivosti se mi zdi prevelik.

Potrebujem foto, ki ima dokaj napredne "manual" funkcije, o. zoom nad 6x, čim manjši čas med zaporednimi slikami, dobro avtonomijo baterije, opt. zoom med filmanjem.

Menim, da je G9 kar vredu. Predvsem me zamina primerjava med njim in SX200 oz. Panasonic TZ7. Je tu še kaj drugega?
Thx.

Primerjava z SX200is:
- G9 ima manjši zoom
- G9 ima (kao) slabši procesor
- G9 ne snema HD filmčov
- G9 ima večji senzor, kar ima za posledico lepše, manj šumeče slike
- G9 ima nastavek za fleš
- G9 lahko mu dokupiš širokoktne in zoom leče
- G9 brez leč ima slabi začetni kot
- G9 podpira RAW
- G9 ima hitrejše leče (F2,8 - 4,8)
- G0 ima hitrejše zaporedno slikanje 2FPs
- G9 je dražji
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, za kaj ti sploh rabiš fotoaparat? ker preveč bele barve, kaj podobnega še nisem slišal in potem, da bi bil White Balance bolj slab zaradi tega. če ti WB naredi vedno belo barvo (bela je bela, ni preveč bele in ni premalo bele, so samo še rumenkaste bele - zaprti prostori v umetni razsvetljavi in modrikaste barve - denimo na snegu) je to dejansko dober WB, če ti pa fotoaparat zažiga svetle predele, pa so zato beli, pa to ne pomeni, da je kriv WB, ampak tisti, ki ga upravlja, če se fotka na ročnih nastavitvah oz. program v fotiču, če se fotka na AUTO - ampak z malo truda se da tudi to poštudirat, kako se ga ukane, sploh pri tovrstnih fotičih je to ekstra easy.

tale Panasonic je lahko da dober, ampak Panasonici pregovorno slovijo po izredno slabi fotografiji v slabi svetlobi. Canon pa, ne glede na vse težave, ki jih ima, še vedno naredi daleč najboljšo sliko (če gledamo vse firme, pa naredimo fotko istega objekta pri istih pogojih).