USB polnilec za avto

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.403
113
V avtu imam nek kitajski USB polnilec in do sedaj sem ga v glavnem uporabljal za polnjenje bluetooth slušalke. Zadnjič pa sem priključil na polnilec telefon in čez čas vonjam zažgano plastiko. Najprej sem mislil da smrad prihaja nekje od zunaj, potem pa sem opazil da je USB polnilec vroč in pravtako tudi polnilni kabel. Predvidevam, da je USB polnilec v kurtzu, zato bi potreboval nekaj boljšega. Ni mi pa jasno zakaj pri polnjenju slušalke dela normalno in se ne greje, ko pa priključim telefon, sta pa polnilec in kabel vroča, ko da bi priključil cirkular.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Karkoli z oznako proizvajalca. Ves no name šrot kliče po težavah. Še večjo zabavo od pregrevanja imaš, ko tisti rahitični tranzistor crkne in spusti 12v direkt v telefon.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Kaj si naročil?
Sam imam iste večne težave. Če gre za polnilec, ki ga vtakneš v cigaretni vžigalnik izberi takega, ki ima vsaj 3A
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kupiš Anker, Aukey, Satechi, itd. pa ne bi smel imeti težav. Zadnje čase je popularen tudi Baseus, sem vzel enega, ker imajo tudi močnejše PD polnilce, ampak nisem ziher, da je to na istem nivoju (vsaj po coil whineu sodeč).

Od Satechija imam recimo 60W USB-PD polnilec za v avto in tudi pri polnenju/napajanju laptopa ni težav, medtem ko telefon/tablice itak vleče še precej manj. Pred tem sem imel 5+ let v avtu stalno priključenega 4 portnega Aukeya, polnil vse živo (več naprav hkrati) in vedno BP.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Car

POSTman
4. avg 2007
8.310
1.179
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kupil sem USB razdelilec za ponjenje 6 različnih stvari, ki sem ga uporabljal v kempreju. Nanj sem priklopil navigacijo, telefon, zvočnik in še dve stvari. Žena je šla plačat kamp na recepcijo, jaz pa sem jo na srečo počakal v kemperju. Kar lepo se je začelo kaditi, tud plamenček se je že videl....
 
  • Haha
Reactions: brane_new

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
963
113
Obišči stran
Kupil sem USB razdelilec za ponjenje 6 različnih stvari, ki sem ga uporabljal v kempreju. Nanj sem priklopil navigacijo, telefon, zvočnik in še dve stvari. Žena je šla plačat kamp na recepcijo, jaz pa sem jo na srečo počakal v kemperju. Kar lepo se je začelo kaditi, tud plamenček se je že videl....

na 12V? In ti se temu čudiš?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tak cigaretni za v avto je pravljica, če ga dobiš 5A. Pravljica!
Varovalka je 10A - običajno
Torej na cigaretnam max 3 A toka. Moj dela z DVR in z navigacijo.

p.s. ja AD je svoja zgodba, pravljica, dogodivščina
#fadil kakšen link
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kupil sem USB razdelilec za ponjenje 6 različnih stvari, ki sem ga uporabljal v kempreju. Nanj sem priklopil navigacijo, telefon, zvočnik in še dve stvari. Žena je šla plačat kamp na recepcijo, jaz pa sem jo na srečo počakal v kemperju. Kar lepo se je začelo kaditi, tud plamenček se je že videl....
Pa bi morda napisal še znamko?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.403
113
Tak cigaretni za v avto je pravljica, če ga dobiš 5A. Pravljica!
Varovalka je 10A - običajno
Torej na cigaretnam max 3 A toka. Moj dela z DVR in z navigacijo.

p.s. ja AD je svoja zgodba, pravljica, dogodivščina
#fadil kakšen link

€ 6,27 50%OFF | Baseus 30W USB Car Charger Quick Charge 4.0 3.0 FCP SCP AFC USB PD Fast Charging Car Phone Charger For Huawei Xiaomi iPhone 12
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Vse je v redu z tem Baseusi, ampak zgledajo pa kot novoletna jelka. Me moti to ponoči v avtu. Sam mam aukey in Anker, je nežna lučka, ki ne moti.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
Sem govoril z električarji v podjetju in mi je omenil, da je 12v nikoli brez nadzora... Ni nobenih resnih pravil za obliko, velikost.... Tako pride do slabih kontaktov, pregrevanja, vžiga....

Meni je samo hladilno skrinjo zatopilo. Od takrat naprej sem bolj previden...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.403
113
Hladilna na 12V? SIC! Tudi ko grem na ogled znaimivosti - 4h - iztaknem USB iz avta!
Torej #fadilov adapter.
Na Aliju sta dve verziji.
Ena 2x USB, druga 1x USB in še 1x nekaj. Komu je nam ta druga varijanta?
Tam kjer je poleg USB +C je vhod takšen, ki pride v mobitel. Torej če imaš mogoče polnilec na obeh straneh ''C'', lahko direktno priključiš v polnilec.