Kater fotoaparat za cca 200 €?

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ok, Sonyja torej ne. Canon ali Panasonic. Kateri modeli so vredu?

Kaj pa kakšen Nikon ali Olympius, ima kdo izkušnje s temi?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
od Olympusa čimdlje stran!!

1. kvaliteta močno šepa, saj so fotografije več ali manj z veliko artefakti.
2. kar je meni še bolj pomembno - pri nas ni servisa. vse, kar gre s fotičem narobe, se odpravlja v Pragi, kar pomeni vsaj 3 tedne brez fotoaparata, in nimaš nobene telefonske, nobenega maila, na katerega bi lahko človek poklical in preveril, kaj se dogaja. ali pa, recimo, pritisnil na njih, naj malce pohitijo ...
wink-1.gif


Nikon pa tako tako, kar se kompaktov tiče. tisti dražji že spravijo solidne fotke skupaj, vendar pa za Nikonove kompakte bolj kot ne velja pravilo, da se jih izogibamo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mislim, da Casio nima nekega cenovno ugodnega aparata, ki bi imel zoom večji kot 5x. niti ga nisem že nekaj časa zasledil na naših policah, nazadnje v Comshopu, ampak zadnjič sem bil v City Parku, pa jih ni bilo (ali pa sem jih na debelo spregledal).

od Casiov vem, da je bil tale med boljšimi, da je dobival dobre reviewe - poglej si jih še sama, da se prepričaš, to še vedno velja, očitno ga na Mimovrste imajo.

Casio Exilim FH100

sam imam predhodnika tegale:

Panasonic TZ8ep

moram reči, da sem zelo zadovoljen, ampak kot rečeno, preberi si tudi kak test. je pa tudi tist, ki si ga ti nafopala, dober, malo primerjaj potem, ko prebereš teste.

je pa res, da recimo stabilizacija pri Panasonicu, t.i. O.I.S. odlično opravlja svoje delo, kar sem pri Casiu prebral, da je malce na minus strani stabilizacija.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Samsungi so menda v zadnjem času zelo napredovali, zadnji modeli so, kot berem in spremljam, super, ampak samo zadnji modeli - torej preveri, da ne gre za kakšnega od starejših predstavnikov.

a vseeno bi ti priporočal, da ostajaš pri Canon / Panasonic. Canon ima drugače eno veliko pomankljivost, vsaj imel jo je - med snemanjem ne moraš uporabljati optičnega zooma. to je takrat prevagalo, da sem potem vzel Panasonica.
smile-1.gif


enkrat vem, da sem s Panasonicom snemal nek koncert, en komad, in ko sem prišel domov, sem bil precej presenečen, kaj je posnel - tako video kot audio sta bila presenetljivo dobra.
smile-1.gif


če slučajno to še kje mam oz. najdem v kratkem, se lahko zmeniva, da ti pošljem kak video. vem, da sem se enkrat posnel med igranjem na bobne in je zelo dobro posnel.
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Za zgoraj omenjeni Samsung sem prebrala, da naj bi bil model iz aprila 2011.
Pomembno mi je, da dela dobre posnetke, posebej s koncertov, kjer večkrat kaj snemam, tako da če se da, bi bila vesela kakšnega vzorčnega posnetka.
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Mi smo imeli do nedavnega tudi Casio, samo se je izredno slabo prodajal....pač kupci: CANON SONY NIKON ostalo pa w00t
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pa tale samsung že imajo v kakšni trgovini, kolikor sem zasledila mimovrste oglašuje, da je ekskluzivno pri njih.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Video je super. WWY bi lahko prosim prilepil ali pa na mail poslal kakšne semple fotk, narejenih s tvojim fotoaparatom?
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123

zoom iz nič na full
<a href=" </a>]zoom 0[/url]
<a href=" </a>]full zoom[/url]
evo na hitro zoomiranje in glasnost motorčka
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Hvala. Samo tale glasnost je pa res zoprna. :S ampak vredu, saj običajno snemam glasne dogodke :D pomoje si ga bom kar nabavla, le plačo še počakam
wink-1.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Tudi jaz iščem fotoaparat nekje do 200€ (lahko tudi več, če je razlika opazna):
  • Čim lepše slike v vseh pogojih. Predvsem v temnejših razmerah brez flasha. Recimo s fotoapratom, ki ga trenutno imam, je praktično nemogoče dobiti čisto sliko pri temnejših pogojih (slika je vedno razmazana).
  • Raznih funkcij kot so zaznavanje obrazov, urejanje videa kar na fotoaparatu ipd. ne potrebujem
  • Večinoma slikam na avtomatiku, se pa tu pa tam poigram z nastavitvami za kakšno sliko
  • Normalna velikost fotoaparata. Toliko, da ga lahko brez problema prenašaš okoli, ampak ne tistega mikro, da ga takoj zgubiš.
  • Čim hitrejši čas vklopa (ko moraš nekaj na hitro slikat, je ponavadi fotoaparat ravno ugasnjen
    smile-1.gif
    ) in čim hitrejše slikanje
  • Čim večji optični zoom
  • Uporaba optičnega zooma med video snemanjem je plus, ampak ni nujno.