Kater fotoaparat za cca 200 €?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
samo toliko da veste - v Comshopu v Ljubljani, v CityParku, sem včeraj videl v vitrini Panasonic TZ6. fotoaparat, kot ga imam tudi sam in je res top.

kar se tiče pa fotkanja v temnejših pogojih in brez fleša - tu hitro pride do zamazanosti posnetkov. dvomim, da ima kater kompakt tako dobro urejene te stvari, da bi te na tem področju zadovoljil ...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
samo toliko da veste - v Comshopu v Ljubljani, v CityParku, sem včeraj videl v vitrini Panasonic TZ6. fotoaparat, kot ga imam tudi sam in je res top.

Res je dober, odličen, a v teh časih mu lahko očitamo, da ne snema HD in v AVCHD. TZ7 je popolnoma enak, le da ima še prej omenjeno funkcijo.

Citat:

kar se tiče pa fotkanja v temnejših pogojih in brez fleša - tu hitro pride do zamazanosti posnetkov. dvomim, da ima kater kompakt tako dobro urejene te stvari, da bi te na tem področju zadovoljil ...

Nekateri kompakti že imajo vgrajeno funkcijo za nočno snemanje (moj FT3 naprimer in TZ20 tudi), ko aparat brez fleša, s precej visokim ISO posname celo serijo fotk (cca 10) in nato iz njih izdela 1 fotko, ponavadi s 3 Mpix, ki pa je čisto sprejemljiva:

fotkano s flešem
Camera Maker: Panasonic
Camera Model: DMC-FT3
Image Date: 2011-04-14 20:18:45 (no TZ)
Focal Length: 4.9mm (35mm equivalent: 28mm)
Aperture: f/3.3
Exposure Time: 0.500 s (1/2)
ISO equiv: 800
Exposure Bias: none
Metering Mode: Matrix
Exposure: program (Auto)
White Balance: Auto
Light Source: Flash
Flash Fired: Yes (Auto, return light detected)
Color Space: sRGB



fotkano brez fleša v nočnem načinu
Camera Maker: Panasonic
Camera Model: DMC-FT3
Image Date: 2011-04-14 20:18:05 (no TZ)
Focal Length: 4.9mm (35mm equivalent: 28mm)
Aperture: f/3.3
Exposure Time: 0.250 s (1/4)
ISO equiv: 1600
Exposure Bias: none
Metering Mode: Matrix
Exposure: program (Auto)
White Balance: Auto
Flash Fired: No (enforced)
Color Space: sRGB



Stvar seveda ni idealna, je pa za amatersko rabo čisto uporabna.

Še par primerov fotk, narejenih na ta način:


 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
A so te fotke posnete s stojalom? Glede na čas (1/4) malce dvomim, ali pa je stabilizator res tako dober (kakšne 4 stop)?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pol sekunde je res težko iz roke, ampak 1/4 se pa s Panasonicovo stabilizacijo ob malce pazljivosti da. mogoče ne ravno na 12x zoomu, na najbolj širokem območju pa zagotovo.
smile-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
No no, tako hvalit ga pa ne rabta. Sem imel nekaj panasonicov, in noben ni neki biser, čim se pojavijo slabši svetlobni pogoji.

Me zanima, kaj bi rekla na Canona S95 šele
grin1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Canon S95 je popolnoma drug razred.
wink-1.gif
in ga ima kolegica in dela noro dobre fotke. je pa prednost pri njem ta, da ima večji senzor, pa "samo" 10 mpix.

ampak dejstvo je, da sem enkrat bil na koncertu za dušo, pa imel tega Panasonica s sabo - sem naredil par fotk, ISO 1600 - in so fotke čisto okej. sej, če bi se mi dalo it brskat po arhivu zdele, bi kakšno nalimal ... najbolj me je fasciniral O.I.S. - ki je res držal tresenje moje roke "pri miru".
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
pol sekunde je res težko iz roke, ampak 1/4 se pa s Panasonicovo stabilizacijo ob malce pazljivosti da. mogoče ne ravno na 12x zoomu, na najbolj širokem območju pa zagotovo.
smile-1.gif

Seveda pol sekunde iz roke ne bi šlo, gre pa s tem posebnim scenskim načinom, ko aparat posname cca 10 fotk v sekundi, dveh in potem iz njih v nekaj sekundah naredi eno samo fotko, veliko 3 Mpix.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Pozdravljeni tudi jaz kupujem novega digitalca in sicer za cirka 150 eur (raje manj) in ker nimam pojma kaj je zdaj kokertolk vredu se obračam na vas. Nekih grozno velikih zahtev nimam na te megapiksle nisem mahnjen, ker sem do sedaj imel Canon-a A95 in bil z njim izredno zadovoljen. Kar mi je pomembno je to da ima čimveč optičnega zoom-a, da je dokaj majhen in je čimveč avtomatike (je pa zaželeno da se da kaj tudi nastavit) Baterija je fajn če dolgo zdrži. Nekako mi najbolj leži canon zaradi dobrih izkušenj z A95. Opažam sicer da vrtljivih zaslonov praktično ni več za dobit pa čeprav so zelo uporabni. Prosim za kakršenkoli nasvet .
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Mene pa zanima kakšna je razlika recimo med Panasonic TZ20 in Canon PowerShot SX30 IS ? Vem, da je Canon precej večji, težji in še večji zoom, Panasonic pa bolj priročen. Ampak cene so kar blizu! Kaj se bolj izplača kupiti, oziroma kaj je bolj smiselno?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.503
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Zlicitiral še enega novega Sony DSC-HX5VN tokrat za 149€ na eBayu.
cheer.gif

Na angleškem ali nemškem Ebay-u? Kakšni pa so stroški poštnine?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
A kdo ve kje bi takoj dobil Sony A55 z objektivom v roke, po neki pametni ceni spletni.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Glede na to, da je 100€ cenejo kot pri mimovrste, zgleda mikavno
smile-1.gif
Je že kdo kupoval na pixmania? Iz kje to pošljejo? Koliko pride poštnina in vsi ostali dostavni stroški?