Kamping prikolica, oprema, firme

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Ker samo nekaj na pamet pišete, lahko konkretiziram podatke za prikolico:

- nakupna cena je bila 7000 eur, letnik 2006, redno vzdrževanje letno od oka 200 eur za nujne stvari 200 za prčkarijo, ki se jo spomnim met
- ful kasko + registracija je v rangu 250 eur

Na leto smo not cc 40 nočitev, vsaj. Od tega polovica odpade na glavni dopust, ostalo pa se porazdeli. Malo na vikende, kakšenkrat še za cel teden. Stroške hrane bi imel v vsakem primeru, stane edino kamp. Zastonj je edino doma, pri mami pod kiklo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Prav prijetno temo uničujejo teoretiki z ovrednotenjem nečesa kar je v osnovi luksuz.

Avtorju bi priporočil nakup rabljene, pa ne zaradi varčevanja, ampak zaradi tega, ker obstaja veliko možnosti, da bo dobil veliko in po svojih željah. Prikolice od prvega lastnika so vedno urejene, kot nove.

Nakup prevelike odsvetujem, ker so problem dostopi do željenih kampov. Vsaj na mojih destinacijah so kampi daleč od avtocest.

Jaz ko končam en drug projekt bom šel v nakup čim manjše, potovalne. Če bo veliko roadtripov, sploh visokogorskih npr. je treba računati tudi na veliko obračanja, kljub uporabi navigacij. Vzratna vožnja je precej težka, tudi če si navajen voziti priklopnike. Prikolice ne smeš kar malo butnit
nahrung002.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
Ker samo nekaj na pamet pišete, lahko konkretiziram podatke za prikolico:

- nakupna cena je bila 7000 eur, letnik 2006, redno vzdrževanje letno od oka 200 eur za nujne stvari 200 za prčkarijo, ki se jo spomnim met
- ful kasko + registracija je v rangu 250 eur

Na leto smo not cc 40 nočitev, vsaj. Od tega polovica odpade na glavni dopust, ostalo pa se porazdeli. Malo na vikende, kakšenkrat še za cel teden. Stroške hrane bi imel v vsakem primeru, stane edino kamp. Zastonj je edino doma, pri mami pod kiklo.
Če si v hotelu je hrana vračunana, zato sem jo upošteval kot dodaten strošek, nisem pa upošteval pijače, katero običajno plačaš posebej
evil.gif

Če boš to prikolico po 10 letih odpisal te pride letovanje 1350€ kot strošek prikolice in 40 dni tam 1600 € za kamp, še kakšnih 200€ za gorivo in cestnine (če si pavšalist je strošek verjetno še večji). Torej te pride dopust v prikolici dnevno tam 80€. Za ta denar pa se da najeti že lep apartma, tako na morju ali ob toplicah kot gorah ali kakšnem smučarskem središču.

Nakup prikolice, da bi prihranil vsekakor ni ekonomsko opravičljiv.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.370
113
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Poskušaj razumeti, da nekateri kampiramo za to, ker nam tako ustreza; ne ker si ne bi mogli privoščiti apartmaja ali hotela.

Tko nekak je to. Jest v hotel ali apartma ne grem, pa če mi plačajo, samo Hotelisti pač tega ne zastopijo.

Ni ga boljšega, kot zjutraj pred prikolico s pogledom na Kornate stisnit kofe in travarico, obrnit kako ribico ali čevap na roštilju, skuhat kako sarmico v kotlu, se družit s sosedi.... Med štirimi stenami sem lahko doma.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ne vem zakaj razburjanje in žalitve
sprasujem se.gif
Avtor teme je dejal:

/citat/...Gre pa se mi za to, da dobim svobodo dopusta + zapravim manj kot sedaj, ker kampi so v večini precej cenejši od hotelov ipd. /konec citata/

Sam mu pač skušam pojasniti vso ekonomiko uporabe počitniške prikolice, brez navijanja za eno ali drugo opcijo. Kot je sam ugotovil so hoteli dragi. Mogoče pa o apartmaji ali počitniške sobah (še) ni razmišljal? Se dajo rezervirati v naprej, se najdejo praktično ob vseh turističnih točkah oz. tam kjer so kampi, predstavljajo večjo varnost, si bolj mobilen kot s prikolico...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Dal sem čez že vse variante od apartmajev na dobrih in obupnih lokacijah, 3 ali 5 zvezdic hotelov, tole pa pišem s terase mobilne hiše v kampu par m od morja. In glede na to kar sem dal čez mi tale kamp način ustreza daleč najbolje. Ampak žal denarja za nakup hiše s teraso nimam, niti ne bi želel bit potem vezan na isto lokacijo vedno. Tu v kampu pa spoznavam lastnike avtodomov in prikolic in vidim, da lahko pridem na podoben luksuz kot je mobilna hiša, pa še kamorkoli grem, peljem svoje s sabo.

Primerjal pa sem cenovno mobilno hišo s teraso v prvi vrsti kampa in kamp prostor v prvi vrsti zopet s prikolico + tendo recimo. In pride vsaj 100% razlike. In končno bi lahko tudi malo več potovali. Tudi jaz sem večkrat gledal na kamperje, šotoriste, prikoličarje zviška, sedaj pa vidim, da sploh niso tako trapasti, je prej obratno. Ampak vsakemu svoje seveda. Oz. če bi bilo po moje bi dopustoval mešano. Ker tudi hotel paše, da te strežejo, da ne jemlješ kupa opreme s sabo itd. Samo, da je na dobri lokaciji in je zraven mestnega dogajanja.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Imam sam kar precej "kilometrine" v raznih kampih. Tako s šotori kot v prikolicah, tako da mi je ta oblika dopusta dokaj znana in sem se je v preteklosti pogosto posluževal. Potem pa so službene obveznosti nanesle, da pač ni toliko časa. Bo pa ob upokojitvi verjetno prvi nakup nek avtodom za dva, da bom takrat poskušal nadoknaditi zamujeno.

Poznam pa precej ljudi, kateri so si kupili prikolico pa jih je po letu ali dveh navdušenje minilo. Pa ne poznam nikogar, da bi jo uporabljal več kot 10 let, pa še to le zato, ker jo je oddajal.
Eno je priti v postavljeno prikolico v borovi senci nekje blizu obale, drugo pa je doma pripraviti prikolico, jo pripeljati do cilja, tam postaviti in potem uživati zaslužen dopust ob misli, da te še čaka pospravljanje, grobo čiščenje smolnih madežev, borovih iglic... in vožnja domov, zastoji na cesti... Doma pa temeljito čiščenje, pranje...

Zares ti svetujem, da si jo najprej sposodiš za en dopust in narediš celo ceremonijo. Če si človek za to jo boš takoj kupil in užival, če pa nisi pa boš imel najmanj komplikacij.

PS- a prostor kjer bo prikolica stala, ko bo dom imaš?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Poskušaj razumeti, da nekateri kampiramo za to, ker nam tako ustreza; ne ker si ne bi mogli privoščiti apartmaja ali hotela.

Tko nekak je to. Jest v hotel ali apartma ne grem, pa če mi plačajo, samo Hotelisti pač tega ne zastopijo.

Ni ga boljšega, kot zjutraj pred prikolico s pogledom na Kornate stisnit kofe in travarico, obrnit kako ribico ali čevap na roštilju, skuhat kako sarmico v kotlu, se družit s sosedi.... Med štirimi stenami sem lahko doma.
U nulo in točno tako
467716-post_slo.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Kak dan, dva nazaj sva se vrnila iz kampa na Hvaru... Bi kar ostal tam do konca sezone, pa ne gre zaradi obveznosti.
cry12bpy.gif


Kakorkoli, avtorju teme svetujem, da si najprej zrenta prikolico, pa nato še za kak podaljšan vikend avtodom (ponudbe je veliko), ker tako bo lahko najboljše videl, ali eno ali drugo. Nesmiselno je kupit prikolico, kasneje pa ugotoviš, da bi bila boljša izbira avtodom, ali pa obratno.

Vsi tisti, ki pa gledate tovrstno debato samo skozi denar in ali se splača ali ne splača, držite se še naprej svojih hotelov in apartmajev ter njihovih "sterilnih" postelj, v katerih se je pred vami dogajalo že marsikaj. Jaz veliko raje preživljam dopust na s šotorom, jem kaj in kdaj hočem, pijem, kaj in koliko hočem, spim na svojem Dormeo Roll Up-u, na katerem sma spala samo mi2 z mojo in nihče drug, ipd.
Ni luksuz to, da greš za 14 dni v Grčijo All inclusive, ampak je luksuz to, da se lahko s familijo 14 dni družiš brez nekih sodobnih tehnikalij, urnikov za hrano, ipd.

Priznam, pred kar precej leti sem bil podobnega mnenja, ampak ko greš prvič v kamp na dopust, se to potem nadaljuje in nadaljuje in hoteli oz. apartmaji ti postanejo po domače povedano bedarija...
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Kamp prikolica je privlačna za potovanja. Tisto, da pa jo postaviš v kamp za celo sezono in plačaš pavšal pa je največja tumarija na celem svetu
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
ksz

Tko kot so povedali, najprej rentaj tako prikolico kot avtodom in boš videl kaj ti ustreza.
wink-1.gif


Je pa tako, da kampiranje (sploh če imaš pavšal) še zdaleč ni poceni. Pavšal je sploh prej luksuz, kot poceni počitnice.
Če ti paše to enostavno postane "way of life".

Da malce razložim svojo situacijo; kampirali smo več kot dvajset let (zamenjali tri prikolice). Je fino in fajn, sploh ko si mulc in si cele počitnice na morju, v kampu kjer vse poznaš, sem se pa z leti kampiranja nažrl, tako da grem sedaj raje vsako leto drugam.
Ko sva bila še brez mularije sva šla večkrat h kolegu na barko, včasih v hotel (J Dalmacija, Mediteran ... ), sedaj z mularijo pa za glavni dopust večinoma v apartma (za prvega maja tudi v hotel), kakšno leto v mobilno hiško, z avtodomom za kakšen vikend (ima kolega) ...

Torej, vsakemu svoje ... ni nekega pravila kaj naj bi bilo prav in kaj narobe. Če prikolica/avtodom ne bo zasedena vsaj dva meseca, je brez veze ... meni čas ne dopušča več kot mogoče mesec dni počitnikovanja v celem letu, tako da zame ne pride v poštev..
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
Pomoje je tudi fajn, da prej zrentaš, pa vidiš kako pa kaj ... preveri tudi opcijo, da najameš prikolico, ki ima ločeno kuhinjo (da se ne kuha v prikolici, ampak v baldahinu ali v ločenem "šotoru") in brez wcja in tuša, da vidiš, kako ti ustreza ...
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.370
113
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Kamp prikolica je privlačna za potovanja. Tisto, da pa jo postaviš v kamp za celo sezono in plačaš pavšal pa je največja tumarija na celem svetu

Zakaj že? Na tumarijo mislim. Ne vem, če bi lahko kakorkoli drugače svojim otrokom omogočil cca 50-60 dni morja na leto za 1700 EUR. Tumast si ti, ker ne zastopiš, da imamo vsak svoje potrebe.
 
Nazadnje urejeno:

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Tumarija je v petek popoldne v guzvi stat da na morje prides in v nedeljo da prides nazaj. Ce si pa lublancan je pa se huje. 10 let se ze vozijo dol vsak vikend pa se vedno jim ni jasno zakaj je kolona. To za mene ni dopust, to je prisila da gres nekam da pac ni prikolica prazna
 

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
260
30
28
Imaš prav. To ni dopust. To kar si ti napisal, je vikend oddih. In nekateri pač vzamejo v zakup, da bodo v petek popoldan malce dlje potovali do svoje destinacije in nato dva dni uživali izven betona. Nekaterim nam je to pač všeč. Sicer pa - a ti misliš, da pavšalisti hodimo na morje samo za vikende?

Vsakemu svoje. Delaj kar tebi paše, druge pa pusti, da delajo kakor njim paše. Očitno jim/nam že odgovarja tako, čeprav je to skregano s tvojo logiko.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ok nima veze s temo ampak me zanima...

na hrvaškem nism bil že glih ene 20 let, včasih sm pa veliko hodil... tud s prikolco, tud sm mel pavšal... ampak...
tm nekje recimo v drugi polovici 80-tih sem se v petek po šihtu spravil v stoenko in bil prej kot v 2h urah v poreču

res, da mi je za radarje dol viselo, ker jih niti ni blo, ampak vseeno...

kaj se je zgodilo?