Hišni HiFi

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tale na bolhi je že prodan, sem ga že včeraj klical. :p Ja, menda bo to tisto kar rabim.

Ko se spoznate, sem naredil prav ko sem ostal na 1200 ?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Upam da ne bom kozla vsekal z predlogom da pogledas za kaksen avto ojacevalec...
Tolko spet nisem doma v teh zadevah zal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
Demz, kako si to naštudiral nabavo drage HIFI naprave, potem moraš dokupiti kitajski ojačevalec "za drobiš" da bi zadeva bila operativna?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz, kako si to naštudiral nabavo drage HIFI naprave, potem moraš dokupiti kitajski oječevalec "za drobiš" da bi zadeva bila operativna?

Paaa ... , yebo ga je hitler, sej pa na mašini tudi piše, da je made in Vietnam, kwa čem sedaj :rolleyes:.

Tisto da moram pa sedaj improvizirati da bo sistem tako kot sem si zamislil, pa ni bilo planirano, če greš tudi zdajle brati predstavitvene podatke, dobiš prepričanje da je to - to. Niti trgovec v Sonusu ni vedel, pa je on sam svetoval to rešitev. Šele skozi skripto tehničnih navodil ob montaži opaziš da nekaj ne štima.

Sedaj je kar je. Za punce v kvhinji bo dovolj dobro. Če ne bo dovolj dobro, ga grem pa sam zlotat skupaj, upam da se še da kupit 2N3055 tranzistorje. Če je pred sto leti znalo špilati, bo danes tudi.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Upam da ne bom kozla vsekal z predlogom da pogledas za kaksen avto ojacevalec...
Tolko spet nisem doma v teh zadevah zal.

To v bistvu odpade, ker je še ena dodatna komplikacija, namreč zaradi napajanja. Je že Luka omenil zgoraj in drži.

Avtomobilski sistemi so zelo dodelani in kvalitetni, toda v takih primerih ko bi jih imel za stacionarno uporabo, se pa vedno zatakne pri napajanju. Že vso zgodovino odkar imam svoje delavnice, sem radio reševal ravno na ta način. Napajanje pa zadnjih ~20 let rešim kar z napajalnikom od starega računalnika. Toda - zadeva je furkeljc, moraš zložiti skupaj več stvari v sistem, na koncu še pospraviti v ohišje, urediti zadevo kot treba itd, to je pa drago (vzame čas). Je ceneje (ugodneje, lažje, ...) kar kupiti. Nisem več v tistih časih ko sem imel čas in voljo do "izzivov".

Aja, zakaj ravno avtoradio? Ker dobim zelo dobrega za ~50 Ejev, je pa že po defoltu odporen na vse sorte težav ki so prisotne v delavnici, od prahu do EM sevanja. Ampak za v stanovanje pa to vendarle ni :D .
 
Nazadnje uredil moderator:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.930
8.972
113
EU
To vzemi za v kuhinjo. Jaz imam kot peti zvočnik. Samo vštekaš v elektriko in dela sinhrono z receiverjem. Lahko tudi popolnoma samostojno dela prek Tunein - a.
Imajo tudi močneše modele (tudi po ceni).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Rešeno :) . Dobil nek kitajski ojačevalec 2x100W, dobro da imam nuklearko blizu, malce čez hrib :norec: .

Dobro kaže. Receiver je pa ... wuau! Jejžeš ko se spomnim na one čase, ko smo še na drva ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Wuzhi Audio ZK-1002D

1629747302464.png



Napajalnik pa 24V in 6A, tko da je Irwin tudi imel uporaben predlog.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kam je to šlo ...? Včasih ko sem hotel narediti ojačevalec 40W, sem rabil pol omare prostora, pa ate ni smel vedeti da sem dal cvek skozi varovalko :norec: ...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.407
113
Wuzhi Audio ZK-1002D

Poglej priponko 47869


Napajalnik pa 24V in 6A, tko da je Irwin tudi imel uporaben predlog.

Kako se tole obnese ? Sedaj že dober mesec berem o teh zadevah....

V planu imam kupit https://www.md-sound.de/Elac-Debut-B62-Regallautsprecher-Stueckpreis

Pravijo, da so absolutno najboljši za tako ceno, samo da rabiš orenk amp, da jih goniš.

Kaj tole, bi bilo uredu...
1651218321014.png


Ali se stegnem do ene 250€ za kako yamaho ali kako znano znamko ali kaj podobnega za 2x več.
1651218276949.png
 
Kako se tole obnese ? Sedaj že dober mesec berem o teh zadevah....

V planu imam kupit https://www.md-sound.de/Elac-Debut-B62-Regallautsprecher-Stueckpreis

Pravijo, da so absolutno najboljši za tako ceno, samo da rabiš orenk amp, da jih goniš.

Kaj tole, bi bilo uredu...
Poglej priponko 55341

Ali se stegnem do ene 250€ za kako yamaho ali kako znano znamko ali kaj podobnega za 2x več.
Poglej priponko 55340

yamaha je vsaj pred časom ko sm nabavljal soundbar mela kar fajn odprodaje, vsaj v mediaworldu/mediamarkt. malo prečekirej lahk stakneš super yamahco za mičkenop več penezov. To so sicer stari modeli yamah, sam po moje bi reku da zna biti boljše kt tisto zgoraj
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ne pričakuje preveč od Yamahe, vseeno je to čisti budget low end .


Ne morem primerjat Aiyima a08, za model a07 so reviewi kar OK, koneckoncev gre za osnovni referenčni TPA3255 board, brez nekih velikih sprememb razen dodatka BT.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jtfc

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.407
113
V bistvu A08 je samo A07 + soliden napajalnik v eni škatli.

Če, bi ga hotel sam kupit enega dobrega, bi ziher plačal več kot je razlika med njima.

Se nevem kakega rabiš, verjetno pride kaj takega... da verjetno, je boljše v eni škatli vse skupaj kupit.

1651229055617.png