Hišni HiFi

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

S tem se nisem ukvarjal že toliko časa, da rabim pomoč.

V bajti želim imeti glasbeni kotiček v dnevni sobi (radio in TV) ter neodvisno v kuhinji radio.

Nabavil sem receiver Marantz NR 1200, zvočnike Polk Signature S 55 E, ter zvočnike za v strop Bowers&Wilkins CCM 362. Vse kaže da mi niso čisto dobro svetovali, ker očitno nekaj zadev manjka. Za receiver so mi predstavili, da ima dve zoni predvajanja, Zone 1 in Zone 2. Zone 2 bi bila v kuhinji in tam imam vgrajene zvočnike v stropu. Vse pa kaže, da manjka posebej ojačevalec za to cono ( :sprasujemse: ). Namreč izhodi za zvočnike so samo za cono 1 ...

Imam še nekaj vprašanj glede postavitve tega ozvočenja,če se kdo tule spozna, bi prosil za pomoč.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Berem navodila in ja zona 2 je samo preout.

imaš pa speaker A in B varjanto. To pa lahko priklopiš 2x 8ohmske zvočnike. Ampak obojni igrajo enako.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala za hitre odgovore.
Sem prvotno priklopil kuhinjske zvočnike na "B", toda ni bilo nič (tišina). Kasneje sem našel v navodilih, da sta A in B varianti za proklop zvočnika, v tem primeru Polk S55E, ki ima dva para priključkov in sta združena z mostički. Mostičke bi bilo treba stran pobrati ... ne razumem ravno zakaj takšen priklop.

Sedaj sem priključil kuhinjske zvočnike vzporedno z boxi, kar sigurno ni vredu, pa še impedanco sem porušil. Vendar vsaj špila ... toda brez lastne regulacije.

Kaj potem, dodaten ojačevalec?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

A gre v tem primeru za dva enaka ojačevalca, le da enega obremeniš na nizkih tonih, drugega pa na visokih?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Nima tako, ojačevalec je isti, samo pač dva priklopa, ki gresta skozi releje, da lahko preko menijev izbiraš kateri izhod je aktiven, oziroma oba skupaj. Poanta biwiringa je pa da uporabiš od ojačevalca do zvočnika dva kabla (lahko enaka lahko pa različna po strukturi, debelini žice materialu itd.. ), ločen za bas in ločen za visokotonce (oz. kakršna koli druga kombinacija, če gre za večstezni sistem) in če si tapravi "audiofil" potem to razliko slišiš.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zanimivo.
Vendar pa nisem našel komand za A in B. V bistvu kaže da je sedaj B neaktivna, ker na zvočnikih v kuhinji ni bilo nič.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Marantz CR612 pred "faceliftom" ni imel ločena ojačevalca za A in B zvočnike. To so uvedli pred kratkim, tako da moj sedaj ima.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok.

Kaj potem, če hočem imeti zono 2 v kuhinji, moram dodati še en feršterker? Kakšnega?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Sprejemnik ima priklope za štiri zvočnike (kot moj).
Dva itak imaš pri sprejemniku in za druga dva potegni kable v kuhinjo (B par). Za ločeno nastavitev glasnosti (kuhinja), glej navodila, če ta model omogoča.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To sem najprej naredil, pa ni bilo na zvočnikih nič. Sem potem šel merit če so kabli sploh celi ... V navodilih pa nisem našel nič primernega.
(kristus, 200 strani špeha :eek:)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Poglej zadaj (spredaj) da ni kakšno stikalo za vklop B - ja.
Moj stari Technics je tako imel.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
" vsedi" se na prodajalca ki ti je robo prodal za resitev. Valjda jo nisi kupil v Velikem poku.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kupil sem jo v sonusu in imam občutek, da so malce preveč high.