Kako si tepen ko oddajaš stanovanje

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Isto kot Generik potem nekje na sredi te teme laže, kako je z majček nadpovprečno plačo vse to ustvaril.
Saj ni tako težko, ko se marsičemu drugemu odpoveš in pač kupčkaš kolikor se da. Te odpovedi pa so take narave, da je marsikomu to nerazumno in nepredstavljivo, da si s "takimi" dohodki določenih stvari ne bi privoščil. Pač prioritete določiš kaj bi rad in kje bi rad bil čez čas. Saj to je isto kot če ti nekdo reče da nima časa. Časa je vedno dovolj, vprašanje je zgolj kaj ti je na prioriteti, čemu boš tisti čas namenil.
Zdaj če družinski proračun znaša ..rečmo 3k neto na mesec , lahko denar po položnicah in hrani vržeš v avto in dopuste, lahko pa v stanovanje ali hišo. Pač stvar prioritet.
Moj sodelavec ima recimo stanovanje zadnja 3 leta doma v svojem nadstropju in pravi kako bi imel svojo hišo in da ima še par let potrošnikega kredita cca 40k eur, da je naredil stanovanje... vse OK, ampak si je pa zdajle privoščil na liziko za 40k EUR še Audi A6 , letnik 2019. Torej se mu kot kaže s hišo že ne mudi, ker mu je izkazovanje statusa v družbi v tem trenutnku pač pomembnejše.
Meni osebno ne bi na kraj pameti padlo, da bi ob takih željah šel kupovat takšen avto. Pač vsak se odloči po svoje. Zato pa jaz izgledam pač average Joe in se vozim bistveno slabše kot on, imam pa hišo na kredit in stanovanje.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.803
-8.623
113
Za moj avto sem dal 9 jurčkov pred tremi leti. Ta hip, ga z lahkoto prodam za 12+, po tvoji logiki sem bogatejši za tri jurje
No, v resnici si bogatejši za 3 jurje.
Na tebi pa je, a boš te 3 jurje izkoristil(jebat ga, pač moraš prodati avto) in denar porabil za kaj drugega/ga kej drugje plemenitil, ali ne.

Jasno se na vezano premoženje ne gleda enako, kot na tisto, ki ti je direktno na voljo za razpolaganje in tako je tudi prav. Ma dejstvo je, da si bogatejši
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Mislim da ti apollo nikol ni rekel tega. V debati s tabo v tem smislu ima prav, sam ti nočeš zastopit. Pa dejva z avti, da boš zastopu o čem gre debata. Za moj avto sem dal 9 jurčkov pred tremi leti. Ta hip, ga z lahkoto prodam za 12+, po tvoji logiki sem bogatejši za tri jurje, v resnici pa avto rabim in od teh treh jurjev nimam nič. Podobno je z nekom, ki živi v neki nepremičnini. Podobno je z avtodomom, ki je v zadnjih štirih letih zrasel za 7 jurjev, ki bi jih profitiral izključno če bi ga prodal in ne kupil drugega, kateremu je tudi zrasla cena.

Nekdo, ki se pa ukvarja z rentom avtodomov in ima floto 10 avtodomov. To je hitro cifra premoženja prek pol miliona, v resnici pa ko vsako leto odšteje za posodobitev flote, morebitno širitev, popravila in podobno in potegne črto konec leta zasluži nek povprečen znesek. Fiktrivnih dohodkov ima pa kar nekaj. In pol se najde nekdo in mu reče, pa ti si magnator, maš 10 avtodomov pred bajto, bogatun.
Maš še kakšno češpljo, robido..., da jih mal med jabolke in hruške pomešamo?

Govorimo o oddajanju stanovanja, davkih in socialnih transferjih? Al smo v drugi zgodbi? Ker ponavadi se stanovanje v katerem živiš ne oddaja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.562
9.429
113
Ne govorimo izključno o tvoji trditvi, da se je vrednost stanovanja povečala in o tem, da človek od tega nima nič, sploh če ima to premoženje kot orodje za svojo dejavnost.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Planiral sem dva otroka! :)
Pride prvi, pa dobi stanovanje za na stara leta. Drugega ni bilo, pa vseeno pride še eno stanovanje.
Potem pa ta edini odraste in dobi oba. Kaj naj sam s 3 stanovanji?
Vendar miru ni in ni. Prvo kar otrok naredi je ... da si kupu svoje stanovanje.
Kaj bo s tem, v katerem živim, ne vem!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Saj ni tako težko, ko se marsičemu drugemu odpoveš in pač kupčkaš kolikor se da. Te odpovedi pa so take narave, da je marsikomu to nerazumno in nepredstavljivo, da si s "takimi" dohodki določenih stvari ne bi privoščil. Pač prioritete določiš kaj bi rad in kje bi rad bil čez čas. Saj to je isto kot če ti nekdo reče da nima časa. Časa je vedno dovolj, vprašanje je zgolj kaj ti je na prioriteti, čemu boš tisti čas namenil.
Zdaj če družinski proračun znaša ..rečmo 3k neto na mesec , lahko denar po položnicah in hrani vržeš v avto in dopuste, lahko pa v stanovanje ali hišo. Pač stvar prioritet.
Moj sodelavec ima recimo stanovanje zadnja 3 leta doma v svojem nadstropju in pravi kako bi imel svojo hišo in da ima še par let potrošnikega kredita cca 40k eur, da je naredil stanovanje... vse OK, ampak si je pa zdajle privoščil na liziko za 40k EUR še Audi A6 , letnik 2019. Torej se mu kot kaže s hišo že ne mudi, ker mu je izkazovanje statusa v družbi v tem trenutnku pač pomembnejše.
Meni osebno ne bi na kraj pameti padlo, da bi ob takih željah šel kupovat takšen avto. Pač vsak se odloči po svoje. Zato pa jaz izgledam pač average Joe in se vozim bistveno slabše kot on, imam pa hišo na kredit in stanovanje.
Nikjer nisem pisal, da se ne da, itd. In ti v vsem tem dam prav, jaz imam avto, ki se bliža 300 jurjem in me vsi kolegi zaj… kaj se vozim s to kočijo, ki je samo še za na odpad. Pa bi lahko šel danes po novo Corollo. :evil:
Napisal sem ti, da se ne predstavljaj, da imaš majček napovprečno plačo. Jaz enostavno ne razumem, zakaj morajo ljudje dodatno lagati, da bi bili bolj “razumljeni”. A je tako, da nimaš samo 3 tisočake neto plače? Pa tudi če. Povprečna bruto je 2.200. Rahlo nadpovprečno?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.913
113
No, v resnici si bogatejši za 3 jurje.
Na tebi pa je, a boš te 3 jurje izkoristil(jebat ga, pač moraš prodati avto) in denar porabil za kaj drugega/ga kej drugje plemenitil, ali ne.

Jasno se na vezano premoženje ne gleda enako, kot na tisto, ki ti je direktno na voljo za razpolaganje in tako je tudi prav. Ma dejstvo je, da si bogatejši
Ne, ravno to je point da to ni nobeno dejstvo. Ce nic drugega nihce s 100% gotovostjo ne ve za koliko bo prodal avto do trenutka ko se bo zgodil ta pravni posel in bo prislo do transakcije. Morda mu celo placajo s ponarejenim denarjem. In bo oskodovan za celotno kupnino. Torej to je lahko domneva, dejstvo pa ni. Lahko je ocena vrednosti premozenja.

Ampak jaz sem se obesil na to, da mu je s tem “povecanjem vrednosti” ocital da pac ima vec in lazje zivi/ne rabi socialnih transferjev. Kar ni res. Ker dokler takega dobicka ne realiziras z njim ne mores nic.

Ampak to je bilo ze vse povedano, kdor razume razume, kdor ne pa pac ne, skoda casa eno in isto dopovedovat.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.226
1.041
113
Ne govorimo izključno o tvoji trditvi, da se je vrednost stanovanja povečala in o tem, da človek od tega nima nič, sploh če ima to premoženje kot orodje za svojo dejavnost.
Kje si to prebral? Jaz sem se spotaknil ob to kar je naslov teme in socialne transferje povezane s tem. Vse ostalo ste napletel ostali in speljal temo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
To je hipotetični primer, ki ga je on dal sedaj.
Na sredini te teme je pisal o svoji ''rahlo'' nadpovprečni plači :)... In na to sem se spotaknil.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
300
396
63
Zgoraj omenja, da je kolega dal 40k za A6ko, sam pa je dal 35k za Toyoto. Samo očitno se rad bogega dela in kaže ostalim.
 
  • Haha
Reactions: Generik

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Gavran sad tako je, to je zgolj pač primer.. izmišljene cifre. Tisti primer s sodelavcem pa ni izmišljen, je pa situacija takrat mr. snick ,ko sem jaz corollo kupoval pri meni bila tudi drugačna. Če bi zdaj bil v situaciji nakupa avta je zagotovo ne bi kupil. Pač druge razmere.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
Drugače veš, da se strinjam s tvojim prvotnim zapisom?
Če smem še nekaj dodati: to, kaj tvoj sodelavec dela s svojim denarjem je čisto njegova zadeva. Dokler mu ti ne plačuješ ali pa ti začne jamrati kako je tebi lepo, on ima pa probleme in je ubogi. Takrat meni plafon dvigne. Zato je tudi meni plafon dvignilo, ko si se sredi teme začel delati ubogega s svojo ''majček'' nadpovprečno plačo. Ali si namerno lagal ali pa si dejansko izključen iz realnosti življenja veliko Slovencev in misliš, da si s svojo konkretno nadpovprečno plačo ubog, ker voziš Corollo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Malo se mora pohvaliti, no... Je izkoristil ze kar nekaj prilik na forumu na takle način. Saj je prav da je zadovoljen, ce mi gre, ampak manj žalostno je videti direktno hvalo kot takole "zakamuflirano". Kar malo dol vzame za brez veze in izpade spet nazaj revček...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.584
113
To je to ja. Izgleda ostanki nekih starih časov, kjer če si bil uspešen, si bil sovražnik naroda. V ZDA te na piedestal pribijajo, če si si ustvaril bogatstvo in sprašujejo za nasvete, tukaj pa izgleda ne znamo direktno povedati: lej, imam keš, imam hišo, imam stanovanje. Vsi davki so plačani, sem uspešen. Se sramujemo tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

jest5

Guru
18. avg 2007
25.803
-8.623
113
Malo se mora pohvaliti, no... Je izkoristil ze kar nekaj prilik na forumu na takle način. Saj je prav da je zadovoljen, ce mi gre, ampak manj žalostno je videti direktno hvalo kot takole "zakamuflirano". Kar malo dol vzame za brez veze in izpade spet nazaj revček...
Lej, potem ne more pojamrati. :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Tak je ta nas nacin "samohvale". Zasidran in zapecen nekje zadej... Ta je bolj sprejemljiv in manj nastopaski kot avto npr. Ce je ze treba...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
Glejte nehate, oprostite izrazu: SRAT!

Ni pomembno kako je kdo dobil stanovanje. Ga je kupil, podedoval, je nastavil svojega kjurca na tujo guzico, ... povsem nepomembno.

Kaj je bistvo je to, da nekega najemodajalca država obere, bodisi z davki, bodisi na način, da je kot bumerang oškodovan na socialnih transferjih. Fakt je da oddaja stanovanja legalno po vseh predpisih in zakonih, je nerentabilna oziroma rentabilnosti visi na nitki. Rešitev nekateri iščejo v utaji davkov, davčni optimizaciji ipd, kar je narobe, ampak te v to sili država. Ampak to je narobe!! Narobe, ker imamo prazna stanovanja, ali stanovanja oddana na črno. In za to je lično kriva samo država.

Pa nehajte z foušijo prosim že enkrat.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.901
2.191
113
država te sili v marsikaj, tudi skrivanje svojega denarja na računu, saj ti ga jemlje kot premoženje, ki ti znižuje otroške dodatke...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.619
6.342
113
Glejte nehate, oprostite izrazu: SRAT!

Ni pomembno kako je kdo dobil stanovanje. Ga je kupil, podedoval, je nastavil svojega kjurca na tujo guzico, ... povsem nepomembno.

Kaj je bistvo je to, da nekega najemodajalca država obere, bodisi z davki, bodisi na način, da je kot bumerang oškodovan na socialnih transferjih. Fakt je da oddaja stanovanja legalno po vseh predpisih in zakonih, je nerentabilna oziroma rentabilnosti visi na nitki. Rešitev nekateri iščejo v utaji davkov, davčni optimizaciji ipd, kar je narobe, ampak te v to sili država. Ampak to je narobe!! Narobe, ker imamo prazna stanovanja, ali stanovanja oddana na črno. In za to je lično kriva samo država.

Pa nehajte z foušijo prosim že enkrat.

Zacni pri sebi...

Ce je oddaja investicijskega stanovanja nerentabilna, ga prodas. Ker je pol klinca važno, da ti bi stanovanje na vsak nacin obdrzal in bi si sam na podlagi tega odmerjal, kaki bodo davki, najemnina, stroški ipd... Ce se ga iz kateregakoli drugega vzgiba odlocis obdrzati, te bo pac ta vzgib stal, ker je to tvoja kaprica ali ker verjames, da dolgorocno se bo zadeva obrnila v tvoj prid in vmes lahko shendlas izgube. To je osnova osnov vsakrsne investicije.

Torej fakt je, da danes je brzkone oddaja stanovanja na tak nacin kot se gre OP nerentabilna in tako pac je, in ce se odlocis vztrajati v tej investiciji in gres naprej v izgubo, pac pojdi. na svoje stroske, nobeden te ne sili v nic. Mater, ker ni po moje, jaz pa hocem, da je po moje, bom pa goljufal. Sralc si ti in tebi podobni pa skos vec vas je in to je tisto, kar je narobe. Vsi zame, jaz zase!